Skip to main content

Topic: MJX F45 - RC heli početnik (Read 7499 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MJX F45 - RC heli početnik

Pozdrav svima,


Nadam se da sam pogodio dobar podforum. Nakon dugo razmišljanja, uzeo sam si, odnosno dobio za rođendan od drage, MJX f45 RC helikotper. Nadam se da neće stati samo na njemu, planiram se malo ispraksirati, pa tko zna, uzeti veći helikopter u službenoj klasi.


Uskoro stižu i slike, a i video leta, a nadam se i iskustva i preporuke ostalih iskusnijih članova FlyFreak i letačke zajednice.


P.S. Uzeo bi se neke dijelove da imam u zalihi, jer vjerujem da ću ih trebati. gdje mi je najpovoljnije, odnosno najednostavnije uzeti dijelove? Bangood?


Hvala,

Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #1
U međuvremenu dok popravljam elisu reponog rotora :D
Imam par pitanja pa se nadam mi netko može pomoći.
P.S. Slike stižu.


Kako ispravno "trimmati" helikopter? Dosta je nestabilan, ili sam ja prebrz prilikom podešavanja, tj. u hoveru ide svugdje pomalo. Trebam li što raditi, odnosno podešavati na swashplateu?


Kako se zove onaj komad od tvrde pjene, što drži elise glavnog rotora na mjestu pričvrščene uz tail rod? To bi kupio negdje, najvjerojatnije na Bangoodu, pošto imaju najbolje cijene, naravno uz hrpu rezervnih dijelova koje ću sigurno trebati.


Ima li nekakav klub u Zagrebu, na Trešnjevci možda, koji se bavi sa modelarstvom, i di ima ekipe koja leti RC heliće?


Mogu li helikopter trimati u garaži, odnosno koja visina mi je potrebna, da ga ne zakucam u strop? Imam prostor skoro 5x20m visine 2 m cca, gdje bi mogao trimati helić.


Plus, uzeo bi si nekakvu bolju stanicu, koju bi koristio kasnije i za neki ozbiljniji helić, Spectrumi mi se čine malo overkill, a vidio sam ovu za cca 60E: (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__8992__Turnigy_9X_9Ch_Transmitter_w_Module_8ch_Receiver_Mode_2_v2_Firmware_.html), koja je generalna razlika između takve i recimo DX6i, osim u cijeni?


Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #2
Te male helice neces nikada utrimati da stoje na mjestu. Mozes eventualno malo expo na stanici dignuti da nije toliko osjetljiv na sredini palice.
To od pjene se zove "blade holder"

Helice leti samo ekipa u dugom Selu. Njima se javi tu na pod-forumu.

Trimas helic vani kad nema vjetra.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #4
Preskoci flybar na Protosu. Nije za pocetnika (imao).
Odmah na FBL, puno bolje.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #5
Ma u trainer mode s dvije stanice da dobije malo feelinga. Nije da mi se da slagat flybar, al jbg kaj sad  :D
MAK Zapad

Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #6
Da, preskočit ću FlyBar, no htio bi barem pošteno "zaspoolati" 500-tku dok je na flybaru. Kako je krenulo, neću još dugo letjeti, simulator me baca u očaj, tako da dok savladam sim, do onda stignem složiti heli. Sranje je kaj sam uzeo DSM2 stanicu, pa ću prvo slagati FBL sa DSM2 i onda dok nabavim drugu onda na DSMX. Valjda sam pogodio.




Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #7
Izvini prijatelju ali ako ti neide bas ni na simu, nemoj palit 500 stotku i jos da moras bjezat ??? ???

Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #8
Ma kaj ne, u dnevnoj sobi, pokraj nove telke, kad si žena lakira nokte na kauču  :D
MAK Zapad

Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #9
@Zoran. Naravno da nebum palio 500-tku, barem ne kod sebe i ne dok sam ja unutar prostorije. Šalu na stranu, prvi ozbiljni koraci su na simu, čekam da mi "klikne" i da "proletim". Užasno težak hobi, ali jedva čekam.


Robi, kaj doma, kod Bobe pred televizororom, da vidimo kak se sablje drže  :P

 

Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #10
Može, sam nemoj spindle poloktajtat da mu popravimo mrtve piksele  :)
MAK Zapad

Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #11
U vezi DSM2 i DSMX za FBL, obje vrste satelita se mogu spojiti direktno na FBL kontroler.
U svakom slučaju, treba biti pažljiv kod podešavanja FBL-a sa Spektrum stanicom jer su te stanice poznate po "curenju" potenciometara, kad su palice u nuli ne pokazuju nulu, a to je za FBL kontroler problem.
Robi zna o čemu ja to. Zato ako budeš mijenjao stanicu možda bolje izbjegavati Spektrum.
Ja sam imao DX6 i DX8 na kojima je bilo problema s potenciometrima tako da to nije samo priča.
Kod FB glave to curenje nije problem, tako da si za sada miran.
Samo provjeri da su utezi instalirani u padlese od protosa inače će biti nervozan.
Bilo bi dobro i da preskočiš tu MJX igračku jer protos ne leti ni slično tome. Drži se bolje simulatora.

Sretno i pozdrav
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #12
Dobri savjeti
Spomenuo je DSM2 i DSMX zbog toga kaj AR7200BX radi samo na DSMX-u (ili se varam?)
Ja kad setapiram glavu, slozim krivulju na flat 50% tak da je stalno u sredini i tak izbjegnem sranje s potovima. A i na BeastXu mozes slozit deadband
Nece on dugo bit na flybaru, mozda let-dva čisto da ga propušemo, kad Kiš naruči FBL glavu ide i BeastX gore
MAK Zapad


Odg: MJX F45 - RC heli početnik

Reply #14
Slika za puštanje sline, moj bivši protos:

[attachimg=1]

Netom poslije ove slike zamijenio ga je Fusion.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG