Skip to main content

Topic: JR Forza (Read 14918 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

JR Forza

Nabavljena ljetos, u kompletu s servaćima i motorom i esc-om.
U to vrijeme sam imao na raspolaganju stari V-bar i spektrum AR8000.
Gužva sa žicama ali ipak je stalo.


[attachimg=1]


[attachimg=2]
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #1
U međuvremenu je spektrum zamijenjen futabom R6303SB i 14SG, v-bar je zamijenjen brainom, dodan je senzor za okretaje i bluetooth.
Sablje su sad RJX 350. Baterije su Zippy 2200 3S 30C, veće ne stanu a i ovo je uz natezanje kabine.
Slike se još razvijaju.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #2
Mrak pila! Koliko ti se čvrsti čine bearing blockovi?
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #3
Bearing blokovi su točka gdje treba puknut, tj. nosači servoa na istima, oko 8$ jedan . Obzirom da su servoi MG i da su servo hornovi metalni.
Ima upgrade na metalne ali to baš ne preporučuju jer onda stradava servo case ili elektronika na servou koji inače dođe 45$.
Bilo bi bolje da je taj dio od komada, ali to bi stvar poskupjelo. Mislim da je taj dio na mini protosu bolje riješen što se tiče krutosti, ali ne i rasporeda.
Imaju čak i mjesto za zataknut žicu od servoa.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #4
Evo koja slika


[attachimg=1]


[attachimg=2]


[attachimg=3]


[attachimg=4]


[attachimg=5]


[attachimg=6]


[attachimg=7]
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #5
Sve je stalo između frejmova. Višak kablovinja je smotan između FBL police i boom bloka.
Antene su u bužirima tak da ako se otkinu skije antene se samo izvuku. A nisu u karbonskom frejmu ili iza metalnih dijelova.

Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #6
Tko hoće odmah na 6S, može pričekati koji mjesec na JR Forza EX:


[attachimg=1]


I onda još dodati trokraku glavu:


[attachimg=2]



Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #7
Za velike dečke tu je i velika Forza 700:


[attachimg=1]


[attachimg=2]


[attachimg=3]
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #8
Ma baš mi je mrak ta mala Forzica, izgleda da smo nas dvojica jedini tu perverznjaci na forumu kaj briju na te slabo zastupljene helije (iako je JR bio među glavnim igračima)

Forzu ću zasad preskočit jer mi je sad malo preskupa za 450ku, ali mislim da će biti neki Vibe NEX nitro, vidim da od prodaje motora niš, a ne dam ga za džabalesku. Ima cajta

Kak bi usporedio Brain - V-Bar? (isključivo kaj se letnih osobina tiče, setupirao sam jedno i drugo, ali nisam letio Brain)
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #9
Mislim da moja usporedba braina i v-bara ne bi bila od neke koristi.
1. ja slabo letim
2. brain je novi fbl a ovaj v-bar je stari crni V4 tak da su to kruške i jabuke
Brain mi se više sviđa jer je jedna kutijica, dobar softwer za podešavanje, gotovo pa open source filozofija, podrška preko foruma brza i korisna (čovjek zaista isprogramira feature ako više ljudi traži).
Oni koji su letili silver v-bar kunu se u njega (moj crni je na kraju krepao i bio zamijenjen za silver po specijalnoj cijeni te prodan kolegi sa posla koji sad ne priznaje ništa drugo - prije je bio na mbeastu). Podrška upitna, jednom odgovore odmah drugi put ignoriraju.
Tak da ćeš morati probat jedno i drugo ...
Pretpostavljem da je silver što se tiče letnih karakteristika nešto bolji.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: JR Forza

Reply #10
Ma baš mi je mrak ta mala Forzica, izgleda da smo nas dvojica jedini tu perverznjaci na forumu kaj briju na te slabo zastupljene helije (iako je JR bio među glavnim igračima)



možda niste :D , samo moram prvo naučit letit, šteta bi bilo učit letit na tak lijepom heliju

jedino bi bio spas kaj se nebi raspadao u zraku kao hk

Odg: JR Forza

Reply #11
Meni je Futaba fenomenalna, ali i V-Bar. BeastX tak-tak, ali upotrebljiv je :) Najveća prednost mu je cijena. Šteta kaj više nema FU-BAR-a nigdje za kupit, to je najbolji kontroler ikad!

Daj jednom šansu Futabi, garantiram da će ti se svidjet, pogotovo u kombi sa 14SG ;)

denis13: da, dobro je letit na skalameriji, onda kad nabaviš "pravu stvar" da vidiš veselja. Moje mišljenje je da je 250 najbolja klasa za početnike, tko to nauči letit kak se spada može letit bilo kaj :)

BTW kaj ti sad imaš?
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #12
evo stavit ću sad slike u temu jesu helići lagano...
imam hk450 i hk500j, ovaj drugi je kopija jr super voyager e

Odg: JR Forza

Reply #13
Imaš pravo, sorry Davor na spammanju teme
MAK Zapad

Odg: JR Forza

Reply #14
Ma nema problema ...


[attachimg=1]


Ne stvarno, šalim se ...
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG