Skip to main content

Topic: DJI Spark - sitan ali dinamitan (Read 122277 times) previous topic - next topic

0 Members and 4 Guests are viewing this topic.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #240
Op op jos malo i bit ce nas vise od onih dosadnih nametljivih race dronđija! [emoji12]


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #242
Posto sam skoro izgubio svoj prethodni dron (kantu bebop), razmisljam o nabavci novog. I koliko god da gledam okolo uvek se vratim na Sparka, tako da nema sumnje da ce on biti moj sledeci dron. E sad, ko se mlekom opece i u jogurt duva... Ne sumnjam da je Spark prilicno pouzdan, ali bih se lepse osecao da ga nekako zastitim od gubljenja.


Sto se letenja iznad vode tice, planirao sam da kupim ovako nesto, i na njega zakacim neke komade stiropora, ping pong loptice... Sto pretpostavljam da mu nece biti neki narocit teret. Cak i ako se pokvasi, bar nece da potone.


Ono sto me vise brine je mogucnost gubljenja na nepristupacnim terenima, gde je tesko pronaci dron (sto mi se vec desilo u gustoj sumi). Razmisljao sam o nekom onom mini GPS trackeru sto se koristi za pronalazenje kucnih ljubimaca. Oni su mali i lagani i sigurno mu ne bi predstavljali neki teret, ali me vise brinu potencijalne smetnje, narocito zato sto ti trackeri imaju u sebi GSM karticu. Sta mislite da li to moze da bude problem?

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #243
Ovak,


Zašto omdah razmišljati o gubljenu drona? Ako si siguran u ono šta radiš nema problema, ako ne poštuješ pravila naravno da ćeš se zabit u nešto pasti i tako dalje,...
ako te brine pouzdanost letjeice, brineš da si loš pilot onda uzmeš https://www.aviteh.hr/dji-care-refresh-spark-code.html
A nikakve gluposti da stavljaš po njemu...


eto...

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #244
Ovak,


Zašto omdah razmišljati o gubljenu drona? Ako si siguran u ono šta radiš nema problema, ako ne poštuješ pravila naravno da ćeš se zabit u nešto pasti i tako dalje,...
ako te brine pouzdanost letjeice, brineš da si loš pilot onda uzmeš https://www.aviteh.hr/dji-care-refresh-spark-code.html
A nikakve gluposti da stavljaš po njemu...


eto...


Neznam, ja sam uzeo 100 metara full tanke špage, one za zmajarenje, i svezao sam mu za rep. Nekad zna dobro cukat ali provjereno špaga drži.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #245
Ovak,


Zašto omdah razmišljati o gubljenu drona? Ako si siguran u ono šta radiš nema problema, ako ne poštuješ pravila naravno da ćeš se zabit u nešto pasti i tako dalje,...
ako te brine pouzdanost letjeice, brineš da si loš pilot onda uzmeš https://www.aviteh.hr/dji-care-refresh-spark-code.html
A nikakve gluposti da stavljaš po njemu...


eto...


Neznam, ja sam uzeo 100 metara full tanke špage, one za zmajarenje, i svezao sam mu za rep. Nekad zna dobro cukat ali provjereno špaga drži.


Probaj strunu za pecanje lakša je... kak si riješio problem da ti se ne zapetlja u propove?

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #246
Ovak,


Zašto omdah razmišljati o gubljenu drona? Ako si siguran u ono šta radiš nema problema, ako ne poštuješ pravila naravno da ćeš se zabit u nešto pasti i tako dalje,...
ako te brine pouzdanost letjeice, brineš da si loš pilot onda uzmeš https://www.aviteh.hr/dji-care-refresh-spark-code.html
A nikakve gluposti da stavljaš po njemu...


eto...


Neznam, ja sam uzeo 100 metara full tanke špage, one za zmajarenje, i svezao sam mu za rep. Nekad zna dobro cukat ali provjereno špaga drži.


Probaj strunu za pecanje lakša je... kak si riješio problem da ti se ne zapetlja u propove?


Ma petlja se on stalno al boli me k. to mu je kazna jer je nepouzdan pa mora bit na vodilici.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #247
Ovak,


Zašto omdah razmišljati o gubljenu drona? Ako si siguran u ono šta radiš nema problema, ako ne poštuješ pravila naravno da ćeš se zabit u nešto pasti i tako dalje,...
ako te brine pouzdanost letjeice, brineš da si loš pilot onda uzmeš https://www.aviteh.hr/dji-care-refresh-spark-code.html
A nikakve gluposti da stavljaš po njemu...


eto...


Brinem zato sto sam jedan izgubio, naravno ne mojom krivicom vec verovatno krivicom proizvodjaca, suncevih oluja, geomagnetne aktivnosti... Jbm li ga cega. Svaki put sam ispostovao sve procedure, mozda i preterivao... Na svakoj novoj lokaciji kalibracija, cekanje posle ukljucivanja da pohvata satelite, baterija uvek ubodena na licu mesta... Od oko 500 poletanja imao sam 5 problematicnih tipa: dron poludi i skace gore dole pa se zabode ili u zid ili u zemlju bez da sam dodirnuo komande, nastavi u istom smeru i posle pustanja komandi, lose reaguje na komande... Uglavnom sam to resavao tako sto ga iskljucim, skinem bateriju, ponovim kalibraciju i posle sve ok. Zadnji put se desilo to da je po poletanju poceo da pravi probleme, i kad sam krenuo da ga vratim i spustim na zemlju, on je produzio pravo prema sumi ne reagujuci na komande i poceo da gubi visinu. Tamo se verovatno zakacio na neko drvo i pri padu se iskljucio, ili se baterija otkacila. Zadnji vidljiv kadar je bila naravno - suma :)  - nista sto pomaze u lociranju. Trazili nas nekoliko 4-5 sati bez uspeha, izgrebani kao da nas je napao copor macaka, na kraju digao ruke i prezalio, ali ne zelim da mi se ponovo desi. DJI je svakako bolji proizvodjac od Parrot-a, i Spark je svakako bolji dron od Bebopa, ali se i za njega po netu mogu naci slucajevi da se desavalo ljudima... Za tu njihovu dodatnu garanciju mogu da kupim punu saku tih GPS trackera, i da izbegnem cimanje sa slanjem i cekanje da se vrati. Kod nas u Srbistanu na carini vlasnike dronova gledaju kao potencijalne teroriste, pa me ne bi cudilo ni da mi specijalci zakucaju na vrata.


Dakle, zahvaljujem se na prakticnim savetima i predlozima, ali moje pitanje je: da li tih 50 grama moze da bude teret za dron od 300 grama, i da li moze da pravi neke smetnje? :)

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #248
a gle ako može nosit prop guardove, vj. mu tih par grama neće prestavljati problem...
Tek sad skužih da si iz Srbije, a gle imate valjda DJI uvoznika?

DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #249
Ovak,


Zašto omdah razmišljati o gubljenu drona? Ako si siguran u ono šta radiš nema problema, ako ne poštuješ pravila naravno da ćeš se zabit u nešto pasti i tako dalje,...
ako te brine pouzdanost letjeice, brineš da si loš pilot onda uzmeš https://www.aviteh.hr/dji-care-refresh-spark-code.html
A nikakve gluposti da stavljaš po njemu...


eto...


Brinem zato sto sam jedan izgubio, naravno ne mojom krivicom vec verovatno krivicom proizvodjaca, suncevih oluja, geomagnetne aktivnosti... Jbm li ga cega. Svaki put sam ispostovao sve procedure, mozda i preterivao... Na svakoj novoj lokaciji kalibracija, cekanje posle ukljucivanja da pohvata satelite, baterija uvek ubodena na licu mesta... Od oko 500 poletanja imao sam 5 problematicnih tipa: dron poludi i skace gore dole pa se zabode ili u zid ili u zemlju bez da sam dodirnuo komande, nastavi u istom smeru i posle pustanja komandi, lose reaguje na komande... Uglavnom sam to resavao tako sto ga iskljucim, skinem bateriju, ponovim kalibraciju i posle sve ok. Zadnji put se desilo to da je po poletanju poceo da pravi probleme, i kad sam krenuo da ga vratim i spustim na zemlju, on je produzio pravo prema sumi ne reagujuci na komande i poceo da gubi visinu. Tamo se verovatno zakacio na neko drvo i pri padu se iskljucio, ili se baterija otkacila. Zadnji vidljiv kadar je bila naravno - suma [emoji4]  - nista sto pomaze u lociranju. Trazili nas nekoliko 4-5 sati bez uspeha, izgrebani kao da nas je napao copor macaka, na kraju digao ruke i prezalio, ali ne zelim da mi se ponovo desi. DJI je svakako bolji proizvodjac od Parrot-a, i Spark je svakako bolji dron od Bebopa, ali se i za njega po netu mogu naci slucajevi da se desavalo ljudima... Za tu njihovu dodatnu garanciju mogu da kupim punu saku tih GPS trackera, i da izbegnem cimanje sa slanjem i cekanje da se vrati. Kod nas u Srbistanu na carini vlasnike dronova gledaju kao potencijalne teroriste, pa me ne bi cudilo ni da mi specijalci zakucaju na vrata.


Dakle, zahvaljujem se na prakticnim savetima i predlozima, ali moje pitanje je: da li tih 50 grama moze da bude teret za dron od 300 grama, i da li moze da pravi neke smetnje? [emoji4]

Biti ce teret. I odrazit ce se na flight time i ili karakteristike leta.

Moze da pravi smetnje i neces znat dok ga ne probas.

Dapace, mislim da tako necim povecavas izglede da imas probleme.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #250
zavisi gdje ga montiras, ako ga stavis ispod nece raditi GPS na trackeru, ako ga stavis iznad mozes ga stavit na Sparkov GPS pa taj nece raditi ....


radije bi preporucio dronekeeper, ali nemoguce ga je nabavit tako da ni tu nema srece


Svaki let je kocka, jebaj ga
uzmi recera pa te to nece mucit  ;D
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #251
e da, dodji u HR pa ga tu kupi
mali je, lako ces preko grane  ;)
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #252
a gle ako može nosit prop guardove, vj. mu tih par grama neće prestavljati problem...
Tek sad skužih da si iz Srbije, a gle imate valjda DJI uvoznika?


Da, prop. guardovi su 45 grama, tako da je to-to.


Imamo kao neke uvoznike, ali nesto mi nisu od poverenja pa bih radije kupio iz inostranstva. Kod nas su svi debela 'ladovina. Na telefone i mejlove niko ne odgovara, verovatno komuniciraju golubima :'(  Cak se nije moguce registrovati ni na lokalni RC forum, jer se ceka na aktivaciju od strane admina + - beskonacno.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #253
Svaki let je kocka, jebaj ga
uzmi recera pa te to nece mucit  ;D


Onda nema druge nego da se kockamo :)  Uzecu Sparka pa kako bude. Raceri mi nisu zanimljivi, pre svega me zanima mali i kompaktan dron sa solidnom kamerom, koji uvek mogu da imam pri ruci. Mislim da je to - to i da trenutno za tu namenu nema boljeg. Hvala svima na pomoci i odvracanju od suludih ideja :)

 

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #254
Freshrc pojasni malo taj dronekeper?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk