Skip to main content

Topic: POMOC -printanje na paus papir (Read 12519 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

POMOC -printanje na paus papir

dali netko zna zasto mi smanji isprintani nacrt za nekih 7mm kad ga isprintam na paus papir,naime s istim postavkama print na obicni papir mi ispadne korektno kao sto i je u nacrtu (printer je canon Lbp6000) vec ludim ,palo mi je na pamet da se mozda paus papir zagrije kad printa pa kad se ohladi da se skupi (ali ovo je previse odstupanja) heeelp  :'(

Odg: POMOC -printanje na paus papir

Reply #1
Nije do papira nego do postavki u kompu. Sa sigurnoscu mogu rec da paus ne radi puno. Osim ako printas dva metra dugo...

Odg: POMOC -printanje na paus papir

Reply #2
Ako ga smanji u svim dimenzijama (sirina, duzina) onda je setup.
Ako ga smanji samo po duzini - proklizava ti papir na valjku.
Nabavi "montage" sprej ljepilo (odvaja se bez ostatka) ima u grafickim i sl. ducanima
Lagano pospricaj obican papir (moze 50-60gramski da sve zajedno nije predebelo) i preko preljepi paus.
Nakon printanja se bez problema razdvoje. Na isti nacin se moze printati i na japan papir (smanjiti kolicinu tinte).


Ili puno jednostavnije (vjerojatno i jeftinije) odneses negdje na plotanje.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: POMOC -printanje na paus papir

Reply #3
uspio sam ga dobit na odstupanje 1mm (tako da napravim pauzu izmedu printanja od 1min. ) to mi je prhvatljivo jer se ne radi o nikakvoj vrhunskoj pili ,zakljucak je da paus ipak toliko radi (mozda i nije tocan)
HVALA svima na brzim odgovorima  :)

Odg: POMOC -printanje na paus papir

Reply #4
Covjece, crazy... Ali dobro, teoretski mozes kompenzirat to rastezanje u fileu, obicno se papiri sire jednako, nije da imas deformacije...

Odg: POMOC -printanje na paus papir

Reply #5
da ovo je zbilja ludo ,sto se tice kompenzacije u fileu moze se ali meni nije potrebno posto se ne radi o vrhunskoj pili

Odg: POMOC -printanje na paus papir

Reply #6
printali smo mi prilično velike projekte na paus (5m+) i nije bilo deformacija tako da ne vidim gdje je problem iskreno.

ako trebaš pomoć javi

Odg: POMOC -printanje na paus papir

Reply #7
Nazalost ni sam ne znam gdje je problem ,u svakom slucaju javim se kad budem trebao pomoc

Odg: POMOC -printanje na paus papir

Reply #8
I ja sam imao problema sa paus papirom. Ono što mi je trgovkinja prvo ponudila je paus za školu, to je pretanak paus, koji nije za primtanje, loše je mehaničke kvalitete. Onda sam tražio nešto deblje, pa su mi dali predebeli paus. Iako je bio dobar po mehaničkom pitanju (nije se vitoperio nakon kemijskog tretmana), slabo je propuštao UV svjetlno (za potrebe PCB oslikavanja/nagrizanja pločica).


E, jednog dana sam bio naišao na nešto što samo sliči na paus, a zapravo je folija za grafičku pripremu. To je bilo ono pravo. No nakon toga, više nikada nisam uspio naći taj specijalni papir, navodno je preskup, a izgovor je da danas više nitko ne radi grafičku pripremu na papiru... pa je tako ostao samo obični paus u najmanje tri varijante; tanki (lagani), srednji i teški (debeli).


Iako sam godinama mislio da imam jedan od boljih printera (HP laserjet 1200), nedavno sam otkrio da ima neku manu kad se radi poster ispis - dva susjedna dijela postera se nisu preklapala. Ne znam što se dogodilo sa printerom, vjerojatno je valjak oštećen (jednom sam bio gurao plastičnu foliju, koja nije namijenjena za visoke temperature).


Onda sam sve otprintao na "LaserJet M1132 MFP" printeru, koji je bio ispod 1000 kuna, a poprilično je izgledao kao dječja igračka, sa scanner-om na vrhu. No isprintao je bez greške.


Za zrcalnu sliku (za izradu krila, druga strana), nisam našao opciju u windowsima 7, nego sam isti nacrt nauljio mineralnim uljem, razmazao dobro, stavio preko običnog bijelog papira i prekrio debljom folijom polietilena. Kontrast nije najbolji, ali se vidi dovoljno dobro da se rad može nastaviti.


Probao sam i sa glicerolom, no on je počeo savijati i uvijati papir, pa sam odustao. Kod tog ulja je problem da polako ali sigurno 'kvasi' donju površinu, pa se kontrast smanjuje, a rješenje je jednostavno - samo se promijeni donji papir. Možda bi se kao podloga mogla koristiti aluminijska folija, da reflektira svjetlo, no ta folija je noćna mora za rad sa njom (gužva se...).


Dakle, u pitanju je bio 'obični' 80 gramski papir za inkjet i laserske printere.


LP,
milan
---