Skip to main content

Topic: Krila Oluje  (Read 12647 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #1
a šta reći na to?? Tužno, ali istinito.  :(
To je samo odraz dugogodišnjeg nemara za pilotski kadar u HRZ-u ali i nemar prema tehničarima i HRZ-u kao grani u cijelosti.
Godinama već piloti odlaze iz HRZ-a, ali do sad to možda nije bilo toliko medijski popraćeno.
Vani će imati daleko bolje uvjete, plaće i vjerojatno će ih , nažalost, više cijeniti nego tu u njihovoj domovini.
Nažalost, ponovno se vraćamo unazad u vremena kad su ljudi na veliko odlazili u svijet u potrazi ''trbuhom za kruhom'' !!
Dečki su odradili ugovor i slobodni su da napuste sustav, samo su neke stvari napravili na malo ''krivi'' način.


Osobno, žao mi je , no želim im svu sreću i zdravlje ovog svijeta...
I njima i njihovim obiteljima.
Evo njima u čast i spomen jedan vjerojatno već puno puta viđen video:


KRILA OLUJE / WINGS OF STORM display team - official video




Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #2
katastrofa ... zao mi je da cemo opet ostati bez vrhunskih kadrova .... a samo je ljudima trebalo dati placu koju zasluzuju
dx9-xd8-gobac630


Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #4
Ode i moj modelarski projekt Krila Oluje u...  :-X a taman nabavio pristojan model PC-9, a pitanje dali ga sad nakon ovog ima smisla obojiti u shemu K.O.  :o

Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #5
Ode i moj modelarski projekt Krila Oluje u...  :-X a taman nabavio pristojan model PC-9, a pitanje dali ga sad nakon ovog ima smisla obojiti u shemu K.O.  :o

Ima smisla ta shema, model bude imao veću vrijednost pošto takvih više nema.

samo nastavi s projektom
lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #6
Ode i moj modelarski projekt Krila Oluje u...  :-X a taman nabavio pristojan model PC-9, a pitanje dali ga sad nakon ovog ima smisla obojiti u shemu K.O.  :o


Naravno da ima smisla.
I još ga prodaš u Oman :D za sitne pare, ili mijenjaš ta istu gramažu zlata :D :D:D
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #7
Ili ga opituraj u boje ORZ - Omanskog ratnog zrakoplovstva
Multirotor FTW!

Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #8
Mislim da KO ne idu u Oman. Činjenica je da se sad u Zadru školuje druga generacija iz Omana, no kol'ko sam ja čuo i vidio,
ponudu su dobili za Katar, a ne za Oman.....


Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #10
Jako sam sretan da se ova situacija sa našim ''Krilima oluje'' ponovno vraća prema, moglo bi se reći, normali !
Ekipa se pod vodstvom Damira Barišića ponovno kompletira i uskoro bi ''krila'' ponovno trebala letjeti u sastavu od 6 aviona ... 
Evo zadnjih njihovih novosti:
''Današnjim ispitnim letom završila je obuka još dvojice novih članova "Krila Oluje" - poručnika Denisa Živaljića i natporučnika Gorana Grgića. Tijekom intenzivne letačke obuke po programu obuke za pilote akro grupe, kroz 40 letova u formacijama do 5 aviona, piloti su se obučavali za izvođenje pojedinačnih elemenata i određenih segmenata iz programa nastupa sukladno njihovoj poziciji koju će zauzeti u postavi grupe.
Svi novi članovi grupe su tijekom zahtjevne letačke obuke pokazali visoki letački potencijal i još viši stupanj motivacije što omogućilo kvalitetno i sigurno provođenje obuke.
Još jednom, posebna zahvala bivšim članovima akro grupe - bjn. Nenadu Hasneku, stn. Edvardu Krišti i bjn. Siniši Huciki, koji su letjeli u ulozi Nastavnika letenja i Ispitivača, na njihovom trudu i nesebičnom prenošenju znanja u obuci novih članova protekla dva mjeseca.
Kroz narednih dva-tri tjedna grupa će uvježbavati izvođenje punog programa nastupa sa kojim će se predstaviti u prvom dijelu sezone 2015, do završetka obuke i ulaska u grupu 6-og člana što se očekuje krajem lipnja.
Slika - nakon ispitnog leta 28.04.2015. - piloti Krišto, Belančić, Hucika, Grgić, Barišić, Anđić, Živaljić, Hasnek ''


Odg: Krila Oluje pred gašenjem

Reply #12

Evo od prije par dana ''Krila Oluje'' su nam opet u punom sastavu od 6 aviona ! Jupiiiiii :)


Akrobatska grupa "Krila Oluje" koja djeluje u sastavu Eskadrile aviona 93. zrakoplovne baze HRZ i PZO-a u vojarni "Zemunik" nastupila je 26. srpnja 2015. godine u Sinju na zrakoplovnoj manifestaciji "Sinj 2015“, a povodom 300. obljetnice sinjske Alke
i to im je bio prvi nastup grupe s novom postavom u formaciji od šest aviona Pilatus PC-9M, nakon što je u grupu uveden satnik Zvonimir Mravunac, koji je prije desetak dana uspješno završio osposobljavanje i uvježbavanje programa grupe i kojemu je ovo bio prvi službeni nastup u "Krilima Oluje".
Danas sastav grupe izgleda ovako: vođa pukovnik Damir Barišić, satnik Ivan Anđić je prvi lijevi pratitelj, natporučnik Goran Grgić prvi desni pratitelj, natporučnik Darko Belančić je u ulozi repnog pratitelja, dok su poručnik Denis Živaljić i satnik Zvonimir Mravunac na pozicijama vanjskog lijevog i desnog pratitelja.
Bravo za pukovnika Damira Barišića koji je sve ponovno pokrenuo a i sve dečke iz novog sastava KO !!! ;)