Skip to main content

Topic: UPOZORENJE !!!!!!!!! (Read 19680 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

UPOZORENJE !!!!!!!!!

Za sve one koji riješavaju svoje viškove modela i opreme tj. prodaju preko Njuškala .Ako vas bude kontaktirao u vezi  oglasa sa brojeva 099 5060 104, 099 779 1001 i 099 669 5514 oni su iz okolice Varaždina ( Karlovec Ludbreški) prezivaju se ORŠOŠ pripazite jer nude skupe stvari u zamjene(mobitele, laptope, tv , PC, PS4 itd.) a pošalju ili neispravno smeće ili nešto nikakve vrijednosti  od mene uzeli model u zamjenu i prevarili me i tako oštetili za 3000kn zato ne pristajte na nikakve zamjene a u kontaktu sam sa dosta ljudi sa Njuškala  koji prodaju rc modele i opremu i veliku večinu su pokušali prevariti ili već jesu !Obično prilikom zamjena se nađem na pola puta pa osobno to riješimo ali ovaj put mi je to bilo predaleko i nije mi se išlo u Ludbreg i eto vraga.Prijavio sam prevaru na policiju ali niš od toga.Ovo je prijateljsko upozorenje za sve modelare s foruma i šire !Ovdje sam kupovao od mnogih i prodavao i poklanjao  i nikad se nisam opekao a tako i na Njuškalu  eto ovo se dogodi kad se previše opustiš i imaš previše povjerenja u ljude!

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #1
Hvala na upozorenju!

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #2
A pun mi je vise kufer takvih Bruna i Sarica i Orsosa! Malo mi fali da dodem s Braca gore i pokucam mu na vrata. Ako zatreba potpora nekome, jedva cekam istjerat pravdu.

Lp. Sveto


Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #3
Oršoš je (CD-)ROM prezime tak da nema razloga čuđenju

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #4
U mojoj okolici su druga plemena tako da sam to skužio tek na policiji al nažalost kasno! ;)

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #5
Upozorenje koje če mnogima uštediti novac i živce!
Kudikamo je bolje znati o svakoj stvari ponešto nego o jednoj sve.

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #6
I mom se frendu slično desilo za pc koji je prodavao, preporučam ti da pregledaš malo po njuškalu tu i tam za item koji su ti maznuli jer smradovi znaju objaviti ono što maznu na prodaju, meni su jednom maznuli cooling pad za laptop na isti način i vidi vraga za tjedan dana prodaje ga tip na njuškalu >:( 

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #7
Bitno da se uvode agencije za razne gluposti, a ovakve stvari se ne mogu rijesiti.

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #8
Mogu tomooo! Treba ga uhvatit i nalupat pa neka opet proba, onda opet i opet. Od nase policije i sudstva nema nista.

Lp. Sveto


Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #9
Tako je! Vi ponesite rekvizite za tabanje a  ja ću ponijet pivu  ;D

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #10
Oršoše bi tampburali, pa kaj je vama, mrak vas proguta.
Bit će tih stvari na sajmu u Vž

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #11
neki dan na njuskalu oglas inspire za 5k kuna i zovem ja i lik prodaje foru, uplatis mi na racun pa ti ja posaljem :) iz ludberga su, kolega s foruma koji je isto od tamo isao se naci s njim ali naravno ovaj se vise nije javljao na tel


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #12
Prilikom prijave na Njuškalo obavezan je OIB. Dovoljno da barem dvojica projave istog varalicu i to je već nešto da se može blokirati account.

Ako mislite da ćete riješiti nešto time što ćete podrobiti prevarantskog smrada, teško, on će i dalje varati, a vi ste ostali bez materijala i još ćete lijepo zaraditi prijavu. Najmanje dva djetanika PU Varaždinske su na Friku i lijepo je ovako naslikavati se javnim prijetnjama.

Inače, dobro da si prijavio varalicu i dao podatke da još netko ne nasjedne, jedino, uvijek će biti početnika na Njuškalu i uvijek smradovi mogu računati da će nekoga upecati.

Svaka škola se plaća.

Damir

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #13
Ovo je više bila zezancija nego javna prijetnja :)
A što se tiče tog sa OIB\om na njuškalu, moguće je staviti bilo koji broj ime i adresu bitno je da im se poklapa broj znamenki,i da prijaviš određenog korisnika njuškalo će ga obrisati a on će lijepo otvoriti novi profil sa novim brojem te nastaviti dalje sa prevarama, uostalom da bi prijava na policiji bila shvaćena ozbiljno treba biti ukradeno puno više od 3 soma kuna. Znam iz iskustva jer sam i sam bio prevaren par puta.

Odg: UPOZORENJE !!!!!!!!!

Reply #14
Naravno !  ;)

Jedini lijek protiv prevare je solarna razmjena ili razmjena sa poznatim. I ja sam se jednom opekao i još pamtim i ime i prezime i adresu. To je bila moja škola. Nikad više !

Usput, OIB možeš lako provjeriti, pa neka ti prodavač dade OIB ako je pošten:
http://www.regos.hr/UserDocsImages/KONTROLA%20OIB-a.pdf

odnosno: http://oib.oib.hr/SaznajOibWeb/fizickaOsoba.html

Dakle ako je izmislio OIB, ima načina da odmah posumnjaš !
Slićna provjera postoji i za MBG (sistem modulo 13 ili tako nekako se zove).
Damir