Skip to main content

Topic: Prvi avion Pilatus PC-6 porter (Read 3492 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Prvi avion Pilatus PC-6 porter

Pozz svima,već duže vremena razmišljam o gradnji aviona birao sam među modelima i nekako mi se Porter čini dosta dobar jer bi mi služio i za savladavanje tehnike leta avionom. Iskustva u radu sa balzom i modelarstvom imam. Što se letenja tiče par godina letim sa multirotorima i helikopterom. Da se vratim na Portera imam nacrt nekakav raspona krila oko 120cm,mislio sam elektro pogon......pa sam htio zamoliti iskusnije u gradnji o savijetima,na što da pazim,kako odabrati pravi i dovoljno jak motor..eto hvala vam. Naravno dosađivat ću još...
Titus 600 y6,Turnigy tgy i10,S550,DJI PH3 PRO

Odg: Prvi avion Pilatus PC-6 porter

Reply #1
Pravi motor/ESC/propeler ćeš odabrati kad budeš imao više podataka o modelu.
1. ukupna letna težina modela
2. koju bateriju misliš koristiti (broj ćelija i kapacitet).
Složim ti ja kombinaciju (postoje programi za to) gdje dobiješ sve potrebne podatke, samo mi trebaju cca ove informacije koje sam naveo,možda ih imaš i u nacrtu, ako još imaš i podatke o površini krila u dm2, još bolje, ako nema, nema veze.


na www.drivecalc.de imaš bespla program za takve stvari


https://www.ecalc.ch/motorcalc.php je puno bolji sa više detalja i motora, no plaća se.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Prvi avion Pilatus PC-6 porter

Reply #2
Ej da ecalc koristim za dronove isto. Aj probaću naći podatke uglavnom materijal je balza...e sad kakav je za letiti Porter...čini mi se dobar za početak..
Titus 600 y6,Turnigy tgy i10,S550,DJI PH3 PRO

Odg: Prvi avion Pilatus PC-6 porter

Reply #3
ok leti, ja sam ga radio za prvi avion od 3mm podloge za laminat i nešto letvica, mislim da je raspon bio tu negdje oko metar

kao i večini početnika, naravno da mi je bio "pre brz" i nestabilan :D

pa sam nakon par padova stavio gore krila od stirodura od nekog klizača i to je bilo super za letiti, mirno, sporo i sve 5

nakon nekoliko padova, popravaka i sl, zamijenio sam speed 400 setup i nimh baterije zbog kojih je bio malo pretežak

nakon toga letio je odlično (srednje sporo) sa 2214 motorom i 2s 800mah

prop je bio brijem 8x4




Odg: Prvi avion Pilatus PC-6 porter

Reply #4
Hvala na informacijama...ulio si mi nadu za nastavak gradnje....idemo dalje u projekt...
Titus 600 y6,Turnigy tgy i10,S550,DJI PH3 PRO

Odg: Prvi avion Pilatus PC-6 porter

Reply #5
go go go!

Odg: Prvi avion Pilatus PC-6 porter

Reply #6
još samo ,,koje bi mi ljepilo preporučili za balzu..lako dobavljivo,da se može i kod nas kupiti,a da je ok..

Titus 600 y6,Turnigy tgy i10,S550,DJI PH3 PRO

Odg: Prvi avion Pilatus PC-6 porter

Reply #7
UHU hart u müller-a,peveca,bauhaus
Stalno nešto krpam