Skip to main content

Topic: Kakav je depron? (Read 3628 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Kakav je depron?

Pozdrav,


pošto nikada nisam imao depron u rukama, možete mi reći kakvih svojstava je? Ok, to je glupo pitanje ...no, jel bi ga mogli usporediti sa stirodurom (tako zovu u bauhausu njihov zeleni najčvršći/najgušći stiropor koji imaju). Taj stirodur je također polystyrene (EPS/XPS) u što spada i depron.


Postavlja se pitanje, da li taj sitordur odgovara otprilike depronu, ili je depron imao bolji omjer čvrstoće/težine ...ili koja su ga već bolja svojstva krasila??


P.S. Da li ima opće gdje kupiti origigi deprona kod nas? I što vi uzimate kao alternativu?



Hvala.

Odg: Kakav je depron?

Reply #1
Odi u bauhaus na boje i lakove i potraži climapor
On je najsličniji i njega se najceace koristi
Cesna 1,6 m nitro
F-14 Playboy edf
Easy Glider Pro
Extra 260 PA
Extra 300 ( pred kraj izrade ), Pitts u izradi


Odg: Kakav je depron?

Reply #3
Ok, hvala vam.

Bacio sam pogled na climapor i onako odokativno vrlo je sličan stiroduru...a puno skuplji. No oko je varljivo, budem se baš poigrao malo sa testiranjem materijala pa pokušao izraziti razlike u konkretnim brojkama.

Arbiton budem također pogledao...



P.S. sada vidim na linkanoj temi da ploča climapora košta 8kn. ...ono što sam ja vidio u bauhausu, bile su po 120kn ploče, slične veličine...ali su imale vanjske aluminijske slojeve...izolacije radi...

Odg: Kakav je depron?

Reply #4
Stirodur je gušći i samim tim i teži.
Imao sam prilike za vidjeti kako lete 2 potpuno ista modela, jedan od stirodura, jedan od climapora.

Ovaj od stirodura je jako teško letio..tako da...preporučam climapor, bez obzira na cijenu.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.