Skip to main content

Topic: Shopping lista (Read 11570 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Shopping lista

Reply #30
Gdje nabavljate silikonske žice za dronjove? Jel ima tog kod nas ili isto banggod?
I koji AWG koristite za šta?
Trebalo bi prvo znati koje jačine struje kolaju u sustavu, pa po tome dimenzionirati kabele.
Pretanki kabeli su laganiji i znaju se zagrijavati (pa i zapaliti) ako kroz njih teče struja jača od one za koju su dimenzionirani.
Predebeli pak dodaju nepotrebnu težinu i imaju eventualne gubitke ako su velike kvadrature, a kroz njih teče bitno manja struja od one za koju su dimenzionirani.
Nekakav vodič oko silikonskih kabela može biti ovaj u privitku.


Odg: Shopping lista

Reply #32
Trgovac kojega si linkao (tj link na njega iz tog projekta) ima svoju AWG tablicu koja je slična (jer sve su slične) po specifikacijama.
Ja bih tu uzeo 22AWG za obje strane jer 8.7A koliko ona podnosi je ovdje i overkill...eventualno 16AWG sa strane baterije radi lakšega lemljenja na XT60 konektor.

Odg: Shopping lista

Reply #33
thnx  ;)

Odg: Shopping lista

Reply #34
Paaaa ... za pocetak mi treba za ovo: http://www.insanitydrones.com/diy-fatshark-battery-alternative/
Pretpostavljam da sa strane baterije trebam nesto deblje ... a iza sto ce se bost u naocale da i ne treba nesto specijalno?

Cisto kao ideja koju sam "implementirao" na svojim Skyzonicama (jer ne znam koliko trosi Fatshark s ventilatorom i moze li se koristiti isti "trik"), ali na svojim Skyzone V2 ja uopce ne koristim LiPo vec mali Ankerov powerbank - ovaj.
Spajam ga s naocalama pomocu step up regulatora koji 5V pretvara u 7V (minimum za naocale koje koristim) - ovaj.

I stavio sam ga na strap iza glave - cicak-trakom okomito preko strapa i s dvije gumice vodoravno (jedna iznad, druga ispod strapa) fiksirao da se ne mice  - puno bolje i ugodnije mi je nego LiPo na stapu sa strane (naocale mi udobnije leze na licu tako), a sam powerbank se i nekako sporije prazni od LiPo baterije (ili mi se samo cini  ::) ), a i mogu ga koristiti za druge svrhe...  :)

Pa eto, za razmisljanje mozda... :)

P.S. Ovo nije primjenjivo za ventilator jer balance konektor ide u ventilator ako dobro razumijem... Ali moje naocale ga nemaju pa kod mene je rjesenje skroz OK.


Odg: Shopping lista

Reply #36
Stigle nove vrtilice. Dosle u roku od dva dana od narudzbe.



Odg: Shopping lista

Reply #37
Izgledaju mucho skupo  8)

Odg: Shopping lista

Reply #38
Žena mislila da sam joj prsten kupio ..opet ...   :D ;D

Odg: Shopping lista

Reply #39
Žena mislila da sam joj prsten kupio ..opet ...   :D ;D
Uuuuuuuu sad ce da leti kao ptica ;)
A da te zene znaju biti malo smijesne XD

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)


Odg: Shopping lista

Reply #41
DSHOT1200?


Uuuuuuuuuuuu ce da leti  ;D
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)


Odg: Shopping lista

Reply #43
Priznaj da si ga uzeo samo radi Ledica  ;)
baci oko na Blheli commands, luda stvar
ja sam flashao svoje ESCove sad jos samo moram testirat
tvoj je J_H_90 FW pa si skini novi FW i rokaj ;)
link do FWa
https://github.com/brycedjohnson/blh...bs/Hex%20Files
malo guglaj Blheli commands

Naravno FC mora biti konfan na DSHOT da bi radilo ;)
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Shopping lista

Reply #44
Haha, ma nisam ... uzeo sam jer su bili na akciji kad sam narucivao frame. Da ima ledice sam skuzio tek sad kad su stigli.
Ne kuzim ti ja puno o tim protokolima a kamol o blheli komandama.
Trenutni sam jos na multishot jer ne znam nit kako da promjenim nit ima li smisla .. imam racerstar30A koji kao mogu i multishot i dshot vrtit.