Skip to main content

Topic: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć (Read 7719 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #16
Pitch i roll stavi na 90 yaw 100 vertical 120 a altitude 220

Probaj pa javi

Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #17
kamera je stababilna i to je rijeseno nema onih neželjenih vibracija ali dron mi baš i nije stabilan, kad ga skrečem lijevo i desno znaći oko svoje osi onda mi počne propadat i vuč u stranu a kad isto to nježno nježno napravim onda je malo bolje ali svejedno malo propadne i povuče ga u stranu.. možeš li mi molim te pojasnit što znaće te brojke i Gain i u kojem rangu da se igram s tim a da je dron upravljiv, jednostavno neznam odakle bih krenuo a neželim bubat bzvz jer to je majka zajeba.. mislim da mi susjedi malo je*u sve po spisku što u pola 1h letam dron po dvoru ali šta da im radim znaju da je to jače od mene  ;)
usuditi se to je cijena napretka

Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #18
Podigni yaw na 110 ako ce i dalje propadat onda jos vise.
Gainovi sluze da letjelica moze po razlictim osima ostati na mjestu, a da ne oscilira, (u tvom slucaju oscilira po yaw osi znaci da ju treba podignut) vrijednosti ako ces mijenjat podizi za 10% pa probaj ponovno, u programu ti pise njihov raspon min-max

Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #19
Ljudi riješio sam problem, svezao sam malo amortizere s vezicama da nisu jako labavi i vratio sam postavke na staro kakav je bio uštelan bez gimbala i sada radi super.. neznam dali je to trajno riješenje i dali te gumice moraju biti raspuštene ali ovako radi dobro, ako mi tko ponudi kakvo drugo riješenje mogu probati.. i da s svoim baterijama 3s 2200 35c napravim oko 8 min leta s gimbalom, koje mi baterije preporucujete za više leta...
evo sastavio sam i neki video :)
http://www.youtube.com/watch?v=mW4KqEtnNio&t=57s
usuditi se to je cijena napretka

Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #20
zakon  :)
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)



Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #23
a super a dal mi je možda mali C25 za moj dron, kako se to računa uopće.. jer dobro ove moje batke su več stare i letjele su u avionima ali dosta se zagriju nakon tih 8min leta a kamo li da duže lete, motori se ne griju baš znaći da je dron željan akcije i snage a nema je  :(  hvala na savjetu za baterije stvarno nisu skupe ako bi mogao ugurati baterije tog kapaciteta u dron

usuditi se to je cijena napretka

Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #24
Bok,


Kako racunas koja ti baterija treba, recimo 4000mAH (4AH) x 25C = 100A moze dati max
znaci ako imas reglere od 20A to je 80A za njih (vise u peeku, ali necemo cjepidlacit jer je manje u nekom normalnom radu)
pogledas koliko ti vuce gimbal, ali sigurno nije 10A, pa ti ostaje jos 10A za FC, GPS .... sto je dovoljno rekao bih
Naravno ako hoces ici u detalje pogledas na koliko si posto snage u howeru pa prema tablici od motora pogledas koja je potrosnja na tom postotku .....


tako da si sa 4000mAH 25C OK (ovo 25C ti je ono sigurna vrijednost, sigurno ima 30-35C burst)


Ja letim 3000mAH 10C (burst 15C) na 30A reglerima i jos se nije samozapalila, a ne stedim ju :D
pokusala je prosli vikend  8)  zagrijala se jedva sam ju skinuo, ali nije nabubrila i napunio i picim dalje  ???
Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)

Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #25
Ljudi hvala svima na savjetima i odgovorima puno ste mi pomogli, naspram kineza Syma x5 Quanum Venture je svemirska letjelica, sviđa mi se kako ga gps drži na mjestu bez obzira na povjetarac  ;)   ovih baterija nema na hobykingu a i kolega s foruma je sve prodao tako da moram pricekat neka bolja vremena ili pronac nesto drugo..
usuditi se to je cijena napretka


Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #27
Ljudi da se pohvalim, nakon 3mj leta skužio sam da letim s krivim propovima, letio sam s propovima koje sam dobio s donom a to su propovi za 4s bat, ja imam 3s bat i sasvim slučajno idem vidjet spec motora kad tamo piše da za 3s idu drugačiji propovi nego što ja imam. Kupio propove, upicanio dron, uštelo i kalibrirao nazu i sad je to let!!! :D sada nemam ni problem s gimbalom, ne vibrira više ni bez vezica na amortizerima :D hvala svima na pomoći, nabacit ću neki video makar i imam nešto na youtube :D




 i DA da se pohvalim skršio sam bratov dron sasvim slučajno ali nije velika šteta, upalio sam ga u boravku, izašao van, zelena lampica na LED-u zasvijetli 6x i super reko uhvatio je gps sad ću ga dić, napravit let i ugasiti stanicu da sam sleti. Tako je i bilo ugasim ja stanicu i gledamo ga ja i bratić i nakon 15 sec dron krene prema nama, prođe nas i dođe iznad kuće, odmah sam skužio šta sam napravio, zapamtio je kordinate od boravka gdje sam ga upalio, stoji on tako u zraku i krene sletat, pokušavao sam upaliti stanicu i preuzet ga ali bezuspješno, dotakao je krov, propovi se razletjeli i pao s krova ali spigao se samo nosač motora i pukle nogice  :)


Bratu sam poslao poruku, imam jednu dobru i jednu lošu vjest u vezi tvog drona, dobra je što sve fino radi i kada se ugasi stanica sleti tamo gdje je zapamtio kordinate, loša je što je zapamtio kordinate u boravku gdje sam ga upalio  ::)
usuditi se to je cijena napretka

Odg: Naručio Quanum Venture, sad je tek problem, koji FC, gps, baro itd.. molim pomoć

Reply #28
Ljudi da se pohvalim, nakon 3mj leta skužio sam da letim s krivim propovima, letio sam s propovima koje sam dobio s donom a to su propovi za 4s bat, ja imam 3s bat i sasvim slučajno idem vidjet spec motora kad tamo piše da za 3s idu drugačiji propovi nego što ja imam. Kupio propove, upicanio dron, uštelo i kalibrirao nazu i sad je to let!!! :D sada nemam ni problem s gimbalom, ne vibrira više ni bez vezica na amortizerima :D hvala svima na pomoći, nabacit ću neki video makar i imam nešto na youtube :D




 i DA da se pohvalim skršio sam bratov dron sasvim slučajno ali nije velika šteta, upalio sam ga u boravku, izašao van, zelena lampica na LED-u zasvijetli 6x i super reko uhvatio je gps sad ću ga dić, napravit let i ugasiti stanicu da sam sleti. Tako je i bilo ugasim ja stanicu i gledamo ga ja i bratić i nakon 15 sec dron krene prema nama, prođe nas i dođe iznad kuće, odmah sam skužio šta sam napravio, zapamtio je kordinate od boravka gdje sam ga upalio, stoji on tako u zraku i krene sletat, pokušavao sam upaliti stanicu i preuzet ga ali bezuspješno, dotakao je krov, propovi se razletjeli i pao s krova ali spigao se samo nosač motora i pukle nogice  :)


Bratu sam poslao poruku, imam jednu dobru i jednu lošu vjest u vezi tvog drona, dobra je što sve fino radi i kada se ugasi stanica sleti tamo gdje je zapamtio kordinate, loša je što je zapamtio kordinate u boravku gdje sam ga upalio  ::)
Ahahahahaha

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Tko visoko leti, nisko pada
Nebo vodi :)