Skip to main content

Topic: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight, second fly & night fly  (Read 7820 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight, second fly & night fly

Pozdrav svima


Danas želim, da Vam pokažem video testnog leta novog aviona od E-Flite.
A to je Cessna 150 Carbon-Z. Ne mogu, da Vam kažem riječima kako je lep ovaj avion.
Treba svega sat vremena, da ga sastaviš in ne treba nikakvog alata za sastavljanje na pisti.
Skoro 2.2m preko krila i prekrasna navigacijska svjetla. Sve je išlo više nego odlično do trenutka sljetanja.
Oko minutu nakon sljetanja počelo se dimiti iz motora i izgorio je. Motor i ESC.  :'( [size=78%]Mora, da je bio negdje slab kontakt[/size]
i kod sljetanja motor je imao samo dvije faze. Kontatktirao sam Lindinger gdje sam ga kupio i čekam odgovor.
Nadam se, da čemo sve brzo rješiti jer jedva čekam novi let. Tako, to je za sada to, oni koje zanima ova ljepotica pa uživajte
u videu.
Pozdrav svima pilotima pa se čujemo, Robert


 http://www.youtube.com/watch?v=q9Yhg4vCAYY&t=184s


Evo kao što sam obečao video drugog leta sa novim ESC kojeg sam imao za SB-10 i malo vragolija usput...


http://www.youtube.com/watch?v=mAlRZyeTneM


A za poslasticu i video nočnog leta kojeg smo snimili nočas. Umalo da na nisu pojeli kukci koji su se iznenada stvorili
niodkud  :D



http://www.youtube.com/watch?v=4E35E4hjiZA&t=36s

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #1
šteta zbog neprilike s elektronikom :( , ali model izgleda predivno ;)

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #2
Bok imenjače, kaj je da je Horizon zna napravit dobru leteću izolaciju, imal sam E-Flite P47 - predobar avion!
A ova Cessna je MRAK, fakat mi se sviđa! Šteta zbog motora, ali siguran sam da buš dobil novi.
Čekamo novi video od Cap'na Blaža i Roberta  :)
MAK Zapad

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #3
Puno hvala svima. Još nisam dobio odgovor iz Lindingera. Slao sam mail i na HorizonHobby Europa
i od njih nikakve rječi do sada.
Nadam se da neču morati sam kupiti novi motor i ESC.
Ali ako neče iči drugčije nabavit ču još bolje jer ova ptica je stvorena da leti
a ne da je na stolu u hangaru...

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #4
Pozdrav Robert!
Odlican avion i pravo ste osvjezenje tu na forumu!

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #5
Bravo decki!

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #6
Hvala još jednom svima. Zanimljivo da je više interesa i odgovora za naše snimke i testove
na vašem forumu nego na našem slovenskom. Tamo nisam dobio ni jedan komentar a imam mnogo kolega.
Ali nije važno  8) [size=78%] Samo želim djeliti svoja iskustva sa prvim letovima sa drugim pilotima RC aviona.[/size]
Ja uvijek prije nego što kupim novi avion pogledam sve snimke koje mogu, da vidim jeli ptica u redu
i šta očekivati.
Baš ču danas odmontirati motor i ESC i slati oboje u Austriu u Lindinger. Tako smo se dogovorili
po telefonu, jer su mi slali mail da šaljem cijeli avion natrag. Kako ču kad je več sastavljen.
Tako, javim šta če biti pa se čujemo dečki.
Odlični ste.
Pozdrav, Robert

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #7
Bravo dečki, zadovoljstvo je pratiti vas❤️

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #8
Pozdrav


Evo posljednje vjesti: pronašao sam problem. ESC je izgorio a motor je u redu. Hvala bogu.
Stavio sam danas novi regler 80A, kojeg sam kupio za SB-10 jadrilicu, originalan je 60A i avion radi odlično.
Baš sam došao sa piste gdje sam odletio dva kruga. Stvarno je prava ljepotica u zraku
i nevjerovatno lagana za upravljanje. Možeš da spustiš komandu i sama leti.
Tako prijatelji problem smo rješili, slat ču ESC u Lindinger da mi šalju novog ali ga
neču više staviti u Cessnu. Pustit ču ovog jer imam i karticu za programiranje pa mogu
malo ekperimentirati.
Pozdrav svima pa se čujemo. Snimit ču jedan video u tami kao što sam ga snimio sa Timberom
jer uz ovakva navigacijska svjetla to zaslužuje.
Robert,

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #9
Bravo naši!
Vidimo se opet na pisti!

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #10
Captain Kristjan.
Ne mogu vjerovati da si i ti ovde  ;)
Idemo danas snimiti nočni let ako bude vreme u redu  8)

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #11
Ceka se video :)

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight

Reply #12
Nevjerojatno mi je to da su stavili preslab ESC, za tih par dolara razlike mogli su staviti jači, ali ne, ide se da bude što jeftinije. Većina proizvođača znaju štediti na ESCu, pa se onda i dogode problemi. Najgore je kad esc rikne u letu, onda to vodi najčešće padu i većoj šteti.

Poslano sa mog HiBook pro koristeći Tapatalk

Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight, second fly & night fly

Reply #13
Video je več na yt. Zapravo dva.
Inače meni se čini, da se motor ne hladi baš najbolje. Možda bi bila potrebna manja modifikacija oko motora, možda drugi spiner. Nakon 10 minuta rada jedva ga je bilo moguče držati dulje od 5s. ESC radi perfektno. Za svaki slučaj smo promjenili konektore na motoru i ESC-ju. Jer mi je bila prva misao, da motor gubi kontakt na konektorima. Na kraju se je pokazalo, da je bila greška u regulatoru.

Odg: E-FLITE CESSNA 150 CARBON-Z BNF 2125mm Maiden flight, second fly & night fly

Reply #14
Neka ste vi riješili problem, šteta bi bilo za tako lije i velik avion da se nešto loše dogodilo i da je uništen.
Poboljšajte hlađenje motora i uživajte u letenju.
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.