Skip to main content

Topic: Freewing F 86 Sabre (Read 6441 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Freewing F 86 Sabre

Model sam nabavio 2015 i priustio mi je uistinu lijepo prvo iskustvo Edf-a. Model je kompleksan u smislu operacije stajnog trapa i flapsova, no u zraku se ponasa pitomo no sama firma daje krive postavke CG-a te sam provukao konstrukciju kroz kalkulator i naposljetku stavio CG di ga ima i pravi(izvukao iz VTUP-a Sabrea koji su letjeli u JRV-u).
Jedina mana je trajanje samog leta koje je uz racionalno trosenje 5 min i čisto dovoljno za užitak jefinog jet iskustva.

Tehnicke karakteristike:

Raspon: 1200mm
Dužina trupa: 1200mm
Pogonska skupina: 3530-1750kV Brushless Outrunner Motor /80mm Metal EDF with 12 Blade Fan
Napajanje: 6S 22.2V 4000mAh

https://www.youtube.com/watch?v=-HFgfyG6sc4

http://www.youtube.com/watch?v=tPi42mbZIfA&t=65s


Odg: Freewing F 86 Sabre

Reply #2
pista na zmaju,tam sam nekad davno letio

Odg: Freewing F 86 Sabre

Reply #3
Lijepo i precizno slijetanje me se najviše dojmilo iz drugog filmića :) .Bravo :) .Može koja fotka samog modela i koliko je to novaca taj Sabre RTF bez stanice ? :)

Odg: Freewing F 86 Sabre

Reply #4


Na topicu o modelarskom meetingu Lucko 2016, ima par vrhunskih fotki samog modela, s obzirom da sam na njemu radio par kozmetickih zahvata tipa weathering panela i .50cal recoil tragova. Model je kostao 300E plus shipping, te s obzirom da leti na 6s 60-120C cijena baterija nije ukljucena.
Sve u svemu pristojan edf s zvukom jeta s zemlje i s predvidljivim ponašanjem. Kolega koji ima svega par letova s trenazerima je probao model i oduševio se s jednostavnošcu, i s pravim radom prstiju skala letovi su zagarantirani.

Odg: Freewing F 86 Sabre

Reply #5
Lijep model ali i košta :) .Trebao bi "wash" (weathering) panela napraviti sa običnom crnom temperom,taj "wash" spada u weathering.Znači linije lagano ne previše zacrniti da dobiješ još realističniji model.Vidio sam da se na nekim pravim Sabre-ovima malo ljušti boja a taj termin u maketarskom svijetu zovu "chiping" iliti ljuštenje  :) .Ako te zanima kako se to radi odi na maketarstvo.net ,forum samo za maketare   :) .I želim ti puno lijepih letova sa tim modelom.Pozdrav :)

Odg: Freewing F 86 Sabre

Reply #6
Model je dobio upgrade sustava zaustavljanja te sad ima i elektromagnetne kočnice



Odg: Freewing F 86 Sabre

Reply #8
Hi Krki , fantastično  8) 8) 8)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


 

Odg: Freewing F 86 Sabre

Reply #10
Odlican! :)