Skip to main content

Topic: DJI Spark - sitan ali dinamitan (Read 122196 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #436
Daj novi link ovaj nemogu otvorit prek moba



Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk



Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #438
Pozdrav svima od novog vlasnika Sparka koji jos nije uspeo da poleti. Kupio sam combo lite verziju koja obuhvata dron i kontroler. Nemam kablic i nikako ne mogu da povezem zajedno dron telefon i kontroler. Uspem da povezem telefon sa kontrolerom, ali kad pokusam da povezem kontroler sa dronom, veza sa telefonom pukne. Citao sam o problemu sa frekvencijama i da se preporucuje povezivanje kablom, ali i da to proizvodjac ne preporucuje i da nije podrzano u novoj aplikaciji. Molim vas da mi malo pojasnite to sa frekvencijama i da me posavetujete sta da radim. Voleo bih da izbegnem bilo kakvo hakovanje jer se ne snalazim dobro i hteo bih da zadrzim garanciju.



Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #441
Zato sto povezivas tel sa dronom ne sa kontrolerom.prvo upali dron pa.kontroler i ako nisu linkani povezi ih imas dosta tutorijala na.ebayu,kad to.dvoje povezes onda se sa mobom spajas na kontroler.i ako imas.dji go app 4.1.15 ili manju otg kabl radi,sve iznad ove verzije dji go app otg ne sljaka.A sto se tice modanja sparka i ostalog jedino se moze stavit modana aplikacija koju svi koriste pretopstavljam [emoji3],koja otkljucava ful snagu kontrolera da ima bolji domet i prijem.Jer bez nje neces bit zadovoljan sq dometom,nekad 100 met,nekad 500 ovisi o lokaciji.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #442
Uspem da povezem dron i kontroler ali onda telefon ne moze da se poveze jer ne nalazi ni jednu mrezu. Nije mi vazan domet za pocetak i voleo bih da sve bude onako kako proizvodjac preporucuje, i da instaliram zadnju verziju aplikacije. Jel to uopste moguce zbog tih frekvencija ako telefon nije rutovan?

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #443
Nema veze tel sa bilo cim.Pogledaj malo.po youtubu imas dosta videa o povezivanju.probaj restartat sparka pa.ponovo.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #444
Pitanje.jel ko updeto.dji go ap na.4.1.22 mene trazi neku verifikaciju broja nemam. pojma kak to zaobic.

Poslano sa mog RNE-L21 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #445

Divno mesto za lecenje od novogodisnjeg mamurluka :) Zelja mi je bila da vidim sneg posto ga po svoj prilici u nizim predelima ove zime nece ni biti, ali nisam se bas ni ovde usrecio. Sneg bljuzgav, pola otopljen, blato... Dan bio fantastican za sedenje u basti pa smo probali da popijemo pice u jedinom lokalu koji je ima. Tamo malo slobodnih mesta i to uglavnom ona gde ti nesto kaplje na glavu, konobar nezainteresovan za goste... Malo prosetali i otisli dalje.

https://www.youtube.com/watch?v=xbuhxE5lkDo



Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #448
Ovde smo svratili da klopamo u povratku sa Stare planine. Privukli nas dosta parkiranih kola i gomila reklamnih tabli na putu, pa smo pomislili da se radi o lepom etno selu sa dobrom klopom. Niti smo se najeli niti uzivali u lepom pogledu, a nije bas lepo ni mirisalo. Ok, domaca atmosfera, guske, patke, curke, koke, gude... Ali ovde stvarno nije prijatno sedeti napolju. Mozda smo mi svratili u pogresno vreme. Konobari i kuvari umorni od proslave nove godine, mozda je dvoriste lepse kad priroda ozeleni... Ali ja sigurno ovde vise necu svratiti. Mesto ima potencijal. Lepa okolina, reka, priroda, most... Ali za sad samo to, i potrebno je uloziti mnogo truda da ovo postane lepo i prijatno mesto.


https://www.youtube.com/watch?v=oTlK7xu5Zl0

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #449
Malo iznad mora:

http://www.youtube.com/watch?v=2UsRGbI-6as

Maksimalna udaljenost je bila oko 1km, visina oko 35m max, snimao i u sport modu.
Video signal na minimalno 3 crtice na 5.8GHz. Moze ovaj spark u FCC modu dobro potegnit.