Skip to main content

Topic: Ac-dc regulator napona (Read 3520 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Ac-dc regulator napona

Kolege modelari triba mi regulator napona da pretvara izmjenicnu u istosmjernu struju, da moze isporucit preko 60v i nekih 10ak A i da ga mogu regulirat.Vrijednosti mogu i varirat,ne mora bit bas tocno u volt i amper.
Ima li ko neki gotov proizvod za preporucit ili neku samogradnju?
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

Odg: Ac-dc regulator napona

Reply #1
Kolega Ante,

a što će pogoniti taj pretvarač ? Ako je pogon sa mreže 220 Vac, onda ti treba labolatorijski izvor sa regulacijom struje i stabilizacijom napona!
Damir

Odg: Ac-dc regulator napona

Reply #2
Tako je,220v iz uticnice.
Laboratorijski izvor iman,al mi on daje raspon 0-30v
Triba mi samo veci raspon napona.
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form

 

Odg: Ac-dc regulator napona

Reply #3
Moguće je izvesti TZV. "float regulator" koji bi pokrivao napone od nekih 3,5 V pa do preko 60 V. Problem je što treba preko 10A, pa će disipacija na izlaznom regulatoru pri malim izlaznim naponima kod 10A biti prava krušna peč! To znači da će mrežni transformator i izlazni tranzstori sa hladilima biti jako veliki i koštati će.

Ako te interesira jedan takav moj provjereni projekat, pošalji mi u PP e-mail, pa ti ga pošaljem sa slikama, uputama , nacrtom štampane pločice..
Damir