Skip to main content

Topic: Mavic poludio na moment (Read 2263 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Mavic poludio na moment

Jučerašnje iskustvo s mavicom ...neki ludi bug u sistemu i skoro ostao bez njega. Znači poletio sam s jedne zgrade…i čim sam krenuo frajer je poludio i letio puni gas ravno s oštrim poniranjem. Toliko se nakosio kao da je u sport modu, a nije bio…zapravo nagnuo se i puno više od sport modea…pomislio sam čak da će se prevrnuti. Zbog oštrog nagiba je i jako ponirao…a toliki gas je nafrljio da sam ga čuo kako para zrak kada ga više nebi trebao ni čut. …a na daljinski nije reagirao tih nekoliko momenata. Hvala Bogu, nije dugo trajalo…jer se već opako približio dolje zgradama i kućama…  No nakon što je reagirao na daljinski i digao visinu (to je jedino što sam stiskao i molio Boga da primi) …zatim je puni gas okinuo na lijevo, haha. Ja gledam i ne vjerujem…reko nestat će u bezdan. Ja sam i dalje jedino dizao visinu da se izdignem iznad svih prepreka…mada sam već poletio s jako visokog. I uglavnom, odjednom se smirio i ljubav je preživila…ali ovaj šok ću mu teško oprostiti. Mrzim bugove, jer uvijek postoje… a sada ću tek osjećati da svaki let može biti zadnji.
Btw. čuo sam od prijatelja da je na youtubeu negdje čuo za ovaj bug…no nisam ga previše shvatio za ozbiljno.
...zna netko nešto?

Mada, imam sumnju s čim sam ga zbunio. Inače kada poljećem s te zgrade, poljećem bez kompasa jer ga na zgradi valjda previše metala buni. No čim poletim, odvojim se od zgrade i čekam da pohvata sve senzore. To vrijeme dok se dobije traje 10-ak sekundi i to vrijeme ga vjetar nosi i ponaša se prilično kao svaki drugi dron koji nema regulaciju pozicije u zraku. (Osjetno klizi kroz zrak). E sad, jučer nije bilo značajnijeg vjetra, štoviše rekao bi da je manji nego inače. (Sve su to tek povjetarci) ..i jučer nisam ništa drugačije radio nego inače, ali ga je uzela šizofrenija na moment.
Sudeći po ponašanju, rekao bih da je pokušao izregulirati neku nerealnu poziciju, nešto....nedostižno. Ošao mu PID regulator u limit xd.


Odg: Mavic poludio na moment

Reply #1
Drži se pravila i "bugovi" se vjerojatno neće dešavati.. ;D

Odg: Mavic poludio na moment

Reply #2
Gle sam si dao odgovor na ptianje, poletio si a kompas je bio zbrejkan, a isto tako i ko zna šta je GPS dobivao... postavi ga samo malo više na neku podlogu i pričekaj da se sve to unormali... imaš snimku toga? pošalji to DJI-u da provjere..