Skip to main content

Topic: Sukošan-Zadar (Read 5038 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Sukošan-Zadar

Molio bi modelare iz Zadra odnosno okolice da me upute ako ima gdje u Vasoj okolici kakvog mjesta za padinsko jedrenje? Dakle padina koja drzi i da je okrenuta na sjever ili jug sa mogucnoscu slijetanja. Naime od iduce nedjelje tj. 1.8. na godisnjem sam u Sukosanu pa bi ponio sa sobom Zagija tako da ako bude vremenskih prilika spojim ugodno sa ugodnim...  :-*

p.s.
Drago bi mi bilo ako ima u blizini netko od modelara koji bi se bio voljan naci bilo na kavi bilo na modelarskoj cakuli ili mi se pridruziti na padini, da mi se javi...

Modelarski pozdrav  ;)

Odg: Sukošan-Zadar

Reply #1
Nemas bas neko mjesto za padinsko letenje ali ako te zanima javimo ti se za "obicno" letenje. Ne zove se okolica za nista Ravni kotari  :)
Mi inace letimo u Ninskim Stanovima tako da ti nije bas blizu.
Starenje je neizbježno ali zato odrastanje nije

Odg: Sukošan-Zadar

Reply #2
Nemas bas neko mjesto za padinsko letenje ali ako te zanima javimo ti se za "obicno" letenje. Ne zove se okolica za nista Ravni kotari  :) .

Mobilizacija nije problem, ako bude vjetra potegnut cemo trajektom na Ugljan, Dugi Otok ili Pasman odnosno kopnom prema Velebitu ili Šibeniku... Nije vrag da nema u siroj okolici neki brezuljak gdje drzi   :-X

Odg: Sukošan-Zadar

Reply #3
U kartama Svlaja i Šibenik Bribirska glava.
Nisam bio, to su prijavili Šibenčani.
 
MX16s+Assan, AURORA 9, T8FG
SF47, Ventus 2AX, Shadow, Elektra,
Optima PRO, Discus CS, Escape Jarro Miler
Eagle Tree PRO

Odg: Sukošan-Zadar

Reply #4
Hvala za info  ;)

Odg: Sukošan-Zadar

Reply #5
Spletom sretnih okolnosti našli smo sa Mimijem u zaleđu Bibinja izvrstno mjesto za padinsko letenje. Radi se o kamenolomu okrenutom na jug gdje je danas i lagani jugo bio dovoljan za nezaboravno "padinarenje" u društvu ptica sa pogledom na more  :) . Sutra tj. u nedjelju 7.8. planiramo ponovo tamo letjeti nakon ručka, dakle nakon 15h bilo bi nam drago ako nam se pridruže kolege modelari iz Zadra i okolice... moj kontakt 091/563 70 60

Odg: Sukošan-Zadar

Reply #6
Tesko vama kad neki tu doma dobivaju krvave zuljeve da bace avion na 50 metara i dole su za 2 minute...   :-X
Life is simple; eat, sleep, FLY!

Odg: Sukošan-Zadar

Reply #7
Pa i nije bio svaki dan "laganica"... U nekoliko navrata vjetar je stao bez najave, sto je rezultiralo hodocascenjem u "dolinu smrti"  ::) . Duzan sam jos jedan ispravak a to je da padina ne drzi kada puse cisti jugo zbog onog brda na lijevoj strani kamenoloma, vec mora biti jugozapadni do zapadni vjetar  8)
Za buru smo također nasli padinu koja dobro izgleda, a to je iznad mjesta Debeljak na kojoj je smjestena neka stajanka (izgleda kao vatrogasna) te jos neki TK odasiljaci ali je nazalost zbog pogresne prognoze DHMZ-a nismo uspjeli isprobati jer je taj dan unatoc najavama jake bure puhao gotovo cisti zapadnjak  :'(
Evo jos nekih fotografija lijepih i manje lijepih trenutaka  :D