Skip to main content

Topic: solo pro v2 (Read 22234 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

solo pro v2

Pozdrav,

danas mi dosel jos jedan solo.. i cini se da ima neki problemcic...
evo video: solo pro v2 servo problem

kaj je to sjeban servo ili?

Odg: solo pro v2

Reply #1
Ako to radi bez tvoje interakcije onda mu je senzor za servo u banani. Nisam siguran da se može popraviti jeftino i jednostavno bez opreme zamijenskog djela i dosta znanja.

A ako daješ neki input onda proklizava ti slider na osovinici po kojoj bi trebao ići slider
 ILI vjerojatnije
pogledaj da li pinion na motoru od serva se slobodno vrti.
Meni iskreno izgleda kao da tamo nešto proklizava. Motor se okreće konstantno, a veliki zupčanik od osovine s slajderom se povremeno okreće. Tako da vjerovatno pinion na osovinici proklizava. Što više gledam video, to mi se čini da je to to.

Nemam druge ideje.




Odg: solo pro v2

Reply #5
evo konacno sve danas rastepel...
i nasel gresku...

na ovom vecem pinionu na osovinici, zubci su na 2 mjesta spojeni.. fali "rez" izmedju.. e sad zbog toga jer sam stalno isprobaval, sjebal sam i pinion na servu... malo su zubci svinuti.. al uglavnom dok premjestim ovaj veci s jedne osovine na drugi radi kak treba....

di bi to nabavil?  trebal bi jedan veci i jedan manji ... treba to negde spuknut...
ima ko ideju?

Odg: solo pro v2

Reply #6
Možda u nekom starom servaču? Sam  bilo bi super da su ti ako nađeš zamijenske da imaš iste i na jednom i drugom servu.
Da li ima za kupiti baš ti? Baš sam sada gledao i nisam našao. No ne znači da nema, ali sumnjam.
MOžda neki autići na daljinski? Težak zadatak.

Odg: solo pro v2

Reply #7
natovil sam kineza, i poslal mi je novi receiver free..

del sam ga gore, zbindal.. al nemrem ga nikak s trimmat....
stalno ide naprijed i bocno desno...

probal sam prvo mehanicki kak tu pise...:
http://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=341409

jucer sam potrosil 10 baterija pokusavajuci... vise nisam osjecal fucking prste na toj zimi...

neki savjet?


Odg: solo pro v2

Reply #8
natovil sam kineza, i poslal mi je novi receiver free..

del sam ga gore, zbindal.. al nemrem ga nikak s trimmat....
stalno ide naprijed i bocno desno...

probal sam prvo mehanicki kak tu pise...:
http://www.rcgroups.com/forums/member.php?u=341409

jucer sam potrosil 10 baterija pokusavajuci... vise nisam osjecal fucking prste na toj zimi...

neki savjet?

Uzmi rukavice ;) ;)

Obično dođu mehanički dobro namješteni a treba ih samo malo strimati. Ja sam isto napravio grešku pa sam ga mehanički poštelavao a poslije bilo problema.
Nedavno je frend si kupio ga i samo smo ga malo potrimali unutra i sve pet.

Ako ide naprijed i desno trebalo bi biti prilično jednostavno ga ispraviti OSIM ako nisi iskoristio trim do kraja što se često zna dogoditi. Znači da one male crtice došle su do maksimalnog otklona.

Onda posotoji opcija resetiranja trimova gdje ti se iz tog položaja(maskimalnog otklona) trim crtice vrate u početni položaj i tamo stoje, a ti trimaš koliko ti treba, i letiš i isprobavaš, te kad bude ok samo potvrdiš postavke. Crtice na centru i heli striman.
Kako se to radi?
Imaš jedan gumb iza stanice mislim da je bilo da ga trebaš 3-4 puta brzo stisnuti ili proguglaj na netu. Ponekad je malo teško pogoditi da uđeš u tu opciju ali moguće je, i čuje se beep.

Ma evo našao ja:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1191184

Odg: solo pro v2

Reply #9
da.. s tim malim crticama sam dosel do kraja i jos je isel sam ....

zato sam i isel dirat mehanicki....

budem sutra probal... thx

Odg: solo pro v2

Reply #10
Oj kolege,

se leti kaj po ovoj zimi? Ja slabo, sad se više slažu maketice :)

Inače, kak je stan nakrcan svime i svačime nekak mi ga je teško vozit, ali dojdem malo na forum i odma mi se ide drajvat!:)

Nego, meštre, kratko pitanje! Primjetih kako je mali u zadnje vrijeme malo nemiran, dosta vibrira....ali kako sam u nekom od malo nespretnih sletanja malo razbio flybar,pa prp. da je zbog toga, da ta mala razlika u masi dovodi do vibracija.

Osim ak misliš da je kaj drugo. Nebi htio baš puno letit s vibracijama, mislim lepo leti, nema problema..ali vibracije nisu baš zdrave,a nesjećam se da je vibriro tako u početku!


Odg: solo pro v2

Reply #11
Slabo se leti vani, svakih tjedan jednom možda.

No letilo se zato na velesajmu u paviljonu jednom, s F3P avionima (index, morback) i 250tkom i bilo je predobro. Zakon je letiti kad nema vjetra. Ko onaj dan kad smo se našli, NULA vjetra.

Vibracije su za heliće osobito ali i za avione i sve ubojica.

Stavi na taj dio flybara komadić selotejpa, zaljepiš okolo. Vrlo malo, pa probaj jel bolje. Ako nije dodaj još malo.

Ali stvarno samo crticu selotejpa. Tako ga budeš izbalansirao.

Odg: solo pro v2

Reply #12
Ovo je bilo tako očito riješenje da fakat nekužim kako mi je promaklo!!!!  ::) Šteta kaj nema onog smajlija di se nabija s čekičem po glavi :)

Evo, nanio malo paste za kitanje i izbalansirao ga! Nije baš naj naj, još uvjek se osjeća malo vibracija, ali sad su sa ful malom amplitudom, eventualno malo jaće kad ga tražim da ide unazad ili u desno.




solo pro v2

Reply #13
Ive tried the Xtreme flybar and didnt like it. Yes, it reduced flybar strikes but it also caused my Solo Pro to death spiral, even under mild stick movements. The fit and finish was very poor. The ball links were too large so I had to sand them down and the weights were threaded very poorly. To make matters worse, the grub screws used to hold the weight in place are soft as butter.

Xtreme have a whole range of upgrade parts for the Solo Pro but honestly I think they are a waste of money. The swashplate is an exception but it is terribly overpriced.

Ive found that the stock Solo Pro performs well and it is near indestructible. The Xtreme upgrades cost too much, add too much weight and are poorly manufactured in my opinion.

The only OEM item I use are the HobbyKing 120mAh replacement batteries. These rock. You can get 5 for under 10 delivered and they perform much better than the stock Nine Eagles batteries.