Skip to main content

Topic: Što trenutno radite? (Read 162642 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Što trenutno radite?

Reply #105
Majstor Željac na "tajnom" zadatku  ;) :) 8) :D
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Što trenutno radite?

Reply #106
Upravo dovršio mjeseca dana testnog perioda: DIY punjač za LiFe !

Punjač ne traži vanjski izvor napajanja, ne može prepuniti članke baterije niti je može puniti prevelikom strujom.
Balanser je vanjski, pogonjen samom baterijom.
Diodna sklopka osigurava bateriju na punjaču od eventulanog samopražnjenja.

Ostvarivi kapacitet je do 6 Ah 3S u jednom sunčanom danu (10 sati upotrebljivog sunca barem 20 st iznad horizonta)

Ideja je bila napraviti punjač za punjenje baterija jedrilice, stanice i to odmah nakon odluke o odlasku na livadu (priprema punjenjem dakle nije potrebna, kreće se odmah) , isto tako da nisi vezan na auto-akumulator, nego se slobodno pozicioniraš na livadi.

Mana sustava je da puni isključivo 4S LiFe (pa se onda na drugu stranu paketa spaja punjač prema onome što se sekundarno puni, stanica ili paketi za model)

Konstrukcija i upotreba su uglavnom idiot-proof kako je i gore objašnjeno.

Sada nakon testiranja sve treba ugraditi na kofer u kojem se drže baterije i nastaviti sa korištenjem i sakupljanjem praktičnih iskustava.
Ako se netko odluči za ovaj projekat, molim na PP, razlog jasan  :( !

Damir


Odg: Što trenutno radite?

Reply #108
Bjelovar je grad glumaca i umjetnika pa i Ti Zorane nisi daleko... ;D ;D ;D
Oboje primite veliki pozdrav iz Splita ...nadmorska visina 0... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


 



Odg: Što trenutno radite?

Reply #113
Ja sam skijao na dachsteinu i svi ti tereni oko Schladminga su prepuni padina i livada za termiku ili vjetar. Bili smo u hotelu u selu Ramsau i pored hotela sam imao ogromnu livadu di je neki
njemac letio phantoma pa sam i ja zažalio da nisam bilo šta ponjeo.
Gore su leteili u Snow parku s trikijima i snimali bordere. Bilo je to po ljeti pa je gore hladno a dolje 30 stupnjeva ;)
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Što trenutno radite?

Reply #114
bas tako sve je prepuno mjesta za letenje ali ujedno i svako mjesto koje ima odlicnu poziciju nije i pogodno za letiti na zalost  na svim tim dobrim padinama ima i puno paraglidera  ali danas savrsen dan vjetar okomito na padinu  nema ljudi ni na planini niti u zraku  ::) .

Odg: Što trenutno radite?

Reply #115
Da slažem se, mozda su padine zauzete ali kažem ove livade za termiku bas tam pored tog sela
i u selu su savršene za letit i nisam vidio nikog osim pokoju kravu.
Defnitivno uzimam zagija ili elfa sljedeći put.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Što trenutno radite?

Reply #116


Vratio se sa danasnjeg padinarenja u "dezeli".. nije bilo nekog jakog vjetra, tako da su uvjeti bili prije svega za lakse specijalke tipa f3j odnosno f5j modela  8)





Odg: Što trenutno radite?

Reply #117
Uuuu jako lijepo...zovite iduci put!

Odg: Što trenutno radite?

Reply #118
Živio Beli , fotke su Ti uistinu vrhunske....sa karakterom  8) ...pogotovo druga odozgo...hvala i svako dobro.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Što trenutno radite?

Reply #119
Slazem se, nadam se da cemo od obecanja jednom prijeci na djela i napraviti neki event na padini... do tada jos par slikica koje je snimio kolega Pisaneli, koji me je ujedno ugostio i pokazao cari Male gore. Xplorer se pokazao kao fenomenalan avion za najrazlicitije uvjete  ;D