Skip to main content

Topic: Što trenutno radite? (Read 162605 times) previous topic - next topic

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Odg: Što trenutno radite?

Reply #300
Pozdrav ekipa.

Evo da se i ja malo ubacim u ovu rubriku. Trenutno radim preinaku JJRC H20 u FrankenDrone:

[attachimg=1]

Ok, potkrala se jedna mala greška, trebalo je ruke produžiti za još jedan centimetar. Ali nema veze, letjet će to i ovako.

Sušenje ljepila: magneti za prihvat FPV kamere:

[attachimg=2]

Da sam odmah skontao da imam dobrog lima od 0.2 mm, ne bi se zezao sa ovim plastikama i rezao ruke heksakopterčiću:

[attachimg=3]

Alkalna baterija, odličan lim, magnetičan, a da se i lemiti. Jest da je malo teži, ali ga zato ne treba puno (za neke spojnice, obujmice i slično).

LP,
milan
---

Odg: Što trenutno radite?

Reply #301
Zanimljivo :)


Ich seh den Wald vor lauter Bäumen nicht.
Ich seh den Wald vor lauter Baeumen nicht!!

 

Odg: Što trenutno radite?

Reply #303
Milane,koja si ti volja,drž se nedaj se.Lajk 8)

Hvala. Samo da me zdravlje malo bolje posluži... i da ova prokleta magla ode, me mogu nikakav let vani raditi a da bude vidljivo i ugodno oku. Ideja oko ovih preklapajućih propelera nije nova:

https://www.youtube.com/watch?v=kdRsvnhq4sQ

Kad sam vidio da sam krivo proračunao dužinu alu šipki, nije mi se dalo više praviti ponovo. Sad će motori ići jedan višlje, jedan niže za nekih 3-5 mm. Kad nabavim nove ruke za repni motor (da stavim umjesto ovih mojih sklepanih), sve će ići brže, samo sam sada trenutno kratak sa novcima. Banka me uzela na zub...

LP,
milan
---

Odg: Što trenutno radite?

Reply #304
Evo i ovo čudo je donekle gotovo, barem sam isprobao par noćnih letova. Interesantno je da sam koristio istu vrstu kamere (onu od 2 grama), no ovaj puta imam boje pri lošem svjetlu, dok je prava crno bijela pri istom osvjetljenju. Čudno. Cijela hexa je vrlo klimava... Ideja je bila da se kamera može po potrebi skidati - a pričvršćuje se pomoću magneta. No ti magneti + loš (čitaj: težak) materijal, rezultiralo je u prevelikoj težini i kratkom letu. No ima potencijala - hexa (bivši JJ H20) je daleko stabilnija nego preinaka JJ1000, no quadcopter leti dalje i bolje. Ne znam kako sam uspio nagurati toliko težine: 38 grama sveukupno sa kamerom. 6 motora ne pomaže, baterija je pre slaba - kad krenem letjeti, LEDice se smanje. Snimao sam i sa zemlje i iz ptičje perspektive, no nije vrijedno spomena... opet sam zaboravio ispaviti pendrek antenu, tako da je FPV snimak katastrofa. Nisam stavio zujalicu, pa nisam vidio da mi LEDice blinkaju indicirajući praznu bateriju. Ima tu još dosta posla i preinake. No, moram malo usporiti, nisam danima spavao kako treba. Evo par slikica:

[attachimg=1]

(sveukupno)

[attachimg=2]

(kamera 'odkačena' od hexe)

[attachimg=3]

(pogled kroz oko kamere odozgor)

[attachimg=4]

(žablja perspektiva)

Toliko... ako bude nešto novo, javim.

LP,
milan
---



Odg: Što trenutno radite?

Reply #307
zaliha za quada je tu :)



Natjerao si me u potjeru, i od 2 mirnovec distributera nisam nasao ove :( Nadam se da ima neki dućan preko godine kad bude zatrebalo!?
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Što trenutno radite?

Reply #308
Ja sam si uzeo isto jel sam ih imao prošle godine, može ih se držat i u ruci mrvu se zagrije i to je to.
Jedini nedostatak je ogromni dugi fitilj koji prska okolo iskre tako da pazite odjeću kada palite to.
Sys mislim da preko godine bi bilo jedino moguće kupiti pirotehniku izravno kod njih u Samoboru u sjedištu. Ali neznam dal bi ti prodali.
zaliha za quada je tu :)



Natjerao si me u potjeru, i od 2 mirnovec distributera nisam nasao ove :( Nadam se da ima neki dućan preko godine kad bude zatrebalo!?
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Što trenutno radite?

Reply #309
Eh, da je barem tom kupio dan ranije... a nis, gledat cu vase postove sa chemtrailsima nadam se ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."

Odg: Što trenutno radite?

Reply #310
Eh da imam 18 godina zaletio bi ti se sutra po to pa ti poslao. Kolko znam sutra radi mirnovec.
Spektrum dx7s i razni modelčeki

Odg: Što trenutno radite?

Reply #311
Krtolovac se prodaje cijele godine,
pitao danas, ali pošto je dostupan tada samo u Samoboru a ne kao trenutno po petsto lokacija diljem Hr... uzeo sam si malu zalihu :)



Odg: Što trenutno radite?

Reply #312
Hvala Tom, sad bar znam sto nabavit kad bude aktualno ;)
"Ko leti, vrijedi, ko vrijedi, leti, ko ne leti, ne vrijedi."


Odg: Što trenutno radite?

Reply #314
loooks... goood
LP,  Chris
... gravity always wins ....