Skip to main content

Topic: SD team samogradnja (Read 166934 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: SD team samogradnja

Reply #391
Evo i novih projekata.... :)
Maki i moja malenkost odlučili podariti caglju 2 mlađega burazera, koji ce biti 1500mm raspona, 190mm dubine profila i profil s3021, danas malo staklio.
Težina polovice krila bez remenjace samo 17 kilski stiropor(24 grama) a druga slika s ugrađenom remenjacom(57.7grama)...
 Sutra slike nakon staklenja....

Odg: SD team samogradnja

Reply #392
105 grama gotova polovica krila 750mm s kablom za servo+ 11grama servo+5grama polugola i horn na eleronu...
Rtf težina 120 grama-za prvo krilo koje sam samostalno staklio ka zadovoljan...

Odg: SD team samogradnja

Reply #393
Prorezani eleroni na krilima, koristio sam trake od vojne košulje kao sarke za elerone...

Odg: SD team samogradnja

Reply #394
https://www.youtube.com/watch?v=lLpRuqlJzqk


U nedostatku kelvara upotrijebio sam dio vojne košulje kao šarku za aileron na krilu.... malo sam probao kako radi i zadovoljan sam čvrstoćom,te je  dobro je gibljiva.....sama trajnost bi mogla isto biti ok....

Odg: SD team samogradnja

Reply #395
Evo nakon H15 (koji se pokazao kao odlican avion dok mu se nije razletio propeler), slijedi isti koncept ali ovaj puta 30cm veci raspon.

Dosadasnji radovi na trupu i krilima H18.

Odg: SD team samogradnja

Reply #396
Nastavak radova


Odg: SD team samogradnja

Reply #398
Malo sam testirao ljepila u spreju za stiropor i uz bison ovaj na slici je drugi izbor. Suši za 10 min ne nagriza stiropor niti stirodur a rasprsivac mu radi jako precizno....

Odg: SD team samogradnja

Reply #399
U tijeku je proba bojanja epoxya, koristio sam uljanu temper boju s kgk epoxy smolom.

Odg: SD team samogradnja

Reply #400
Na prvoj slici iz prethodnoga posta je stakleno platno 600g, testirat ću šteti li boja u smoli njezinoj čvrstoči....
Na slici u sredini na prijedlog Željca iskoristio sam dio toga 600gramskog platna kao ojačanje napadne ivice krila i to na način da sam isti prvo učvrstio s ljepilom u spreju pa zalijepio staklo,zaštitio bočne strane s kep-trakom i nanio smolu u boji.
Slijede testiranja čvrstoče nakon sušenja.....

Odg: SD team samogradnja

Reply #401
Uklonio sam zaštitne keptrake i fiberglas pojačanje prednje ivice krila lijepo se ocrtava u boji..

Odg: SD team samogradnja

Reply #402
Izgleda lijepo obojano.
Nadam se da ćemo moći istim načinom bojati i krila. Jedino utjecaj boje na epoxy smolu treba ispitati??

Odg: SD team samogradnja

Reply #403
Da, to i mene muči.
Gledao sam na netu dosta tutorijala na tu temu i uglavnom majstori koji rade ozbiljne brodove, modele i dr.... koriste uljanu boju koju koriste slikari.
Sam test če pokazati ima li  utjecaja, za sada obećaje....
Još sam probao crvenu,plavu, crnu, i sivu boju.
Slijedi test čvrstoće.....

Odg: SD team samogradnja

Reply #404
Otpakirano probno staklenje krila od 17kg stiropora s epoxy u boji. Na izgled i opip rukama čvrstoća je ista kao da i nije boja u smoli, ali svejedno ide mjerenje i usporedba.
Profil na slici nije bio u vakumu nego pod spuzvom i teretom 1kg, tako da u vakumu mora biti puno bolje...