Skip to main content

Topic: ALZRC Devil 420 (Read 29986 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #15
Na goblinu bum nema lufta, kad zasarafis ostane razmak izmedju gornje povrsine buma i alu ploce, tako da su dodirne povrsine kosine sa strane, to ga centrira. Mislim da nosac serva nije zamisljen da drzi bum, ja sam ga pobrusio tako da ne dodiruje bum uopce.
Glede linkova u manualu pise da ce se nakon nekoliko letova razraditi sto ja isto mislim da nece, pa sam ih prosirio sa gore spomenutim alatom. Dva linka, na cijevi sto povezuje repni servo i repni slider su veci za par desetinki i alat ne pase. Inace uvijek smo te linkove prosirivali da budu malo knap ali da se lagano pomicu, dok nije dosao goblin sa svojom "preciznom" izradom i tvrdnjom da to kod njihovih linkova nije potrebno.
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #16
Kod Devila boom ima malo lufta dok se ne stavi nosač serva. Ne znam kako je na Goblinu ali na našem je vida od najlona tako da se ne ne smije jako zategnuti. Nosač serva je napravljen da drži boom s donje strane i baš ga treba jako nategut da vide sjednu na svoje mjesto. Ja sam svoj zakucao poprilično jako i boom je pukao ali nosači i vida nisu popustili tako da mislim da je taj dio sasvim dobro napravljen.


Ball linkovi jesu malo uski ali servo poslje leta nije vruć tako da mislim da se puno ne "lomi " u radu. Prije ću ga ja razbit nego što će se linkovi razradit :D :D :D :D .

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #17
ja sam svoje linkove prosirio jer su servooi konstantno zujali kad bi stajali mirno, sta bi znacilo da su under load sta i nije bas kako bi trebalo biti
nakon sto sam ih malo prosirio kad se swash izravna usute







Odg: ALZRC Devil 420

Reply #18
Kad imas 5 razlicitih modela s 5 razlicitih fc ti se desi ovo, krivi switch, i dok sam skuzio sta je, heli je vec poljubio zemlju
Pad s 50ak m,
I steta samo 57 dolara,
Stvarno cvrst heli su napravili
Belt puko, blejdovi, tail boom, zupcanik i link jedan

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


 

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #19
Nisi valjda throttle hold potegao? Ako jesi tu funkciju za sve modele na isti switch obavezno. Koje FBL kontrolere koristiš?
Dali su servo svi preživili?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #20
Koja tuga.
Sad dok dijelovi dođu ......

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #21
Frenky, ne throttle hold nego sam aktivirao rescue umjesto self levela i vertikala ful pitch i ful gas, dok sam ja skuzio sta je vec je bilo kasno, plus kad sam dosao doma skuzim da switch na stanici kad ga malo taknes mijenja pozicije sam, bank 1 bank 2, al dobro je je proslo svi skupi dijelovi su prezivjeli :) kontroler je spirit, i sa 100 rescue funkcija se zatuces

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #22
Uh, pa zar je to još jedan slučaj gdje od rescue-a više štete nego koristi? Čekaj, ako ga je rescue izravnao i dodao kolektiva znači išao je otprilike ravno u zrak i nisi znao u tom momentu što se desilo pa si u panici lupio hold ili je sam rescue odabrao neku putanju prema zemlji?
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #23
Stavio u rescue (mislio sam da je SL) i zavrtio blejdove i odjednom samo vertikala  ful gas, prije toga sam jos doma neke postavke mijenjao i mislio da sam nesto krivo namjestio pa mi rescue nije bio ni na kraju pameti da ga iskljucim, i jos radi sjebanog prekidaca je u zraku mijenjao bank 1 i bank2, pa je poceo radit piruette i tick toe i mislim da su se tad linkovi otkacili i blejdom si otkino rep i onda pad, izgledalo je na trenutke ko da ga tareq vozi :)

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Odg: ALZRC Devil 420

Reply #24
Ovaj put djed mraz donio geolink
Ide test pa napisem kako radi
[emoji4]

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Odg: ALZRC Devil 420

Reply #25
Zanimljivo! Ali pripazi na jednu stvar, kod helića bilo kakva pomagala osim standardnog FBL-a koji se u osnovi oslanja samo na žiroskope dakle pomagala kao što su attitude, auto level i position hold mogu dok je helić na zemlji napraviti pre korekciju i izvrnit ga na neku stranu, prvenstveni razlog za tu pojavu je to što je patern vibracija drugačiji dok helić vrti rotor a stoji na zemlji, čak i kada je sve dobro izbalansirano mnogobrojna iskustva govore da setovi senzora kao što su akcelerometri mogu biti zbunjeni u takvim situacijama ta tada zadriftaju, dakle preporuka je helić poletjeti u "manualnom" modu gdje rade samo žiroskopi pa tada uključiti ostalo. Ne kažem da je to nužno da će se dogoditi, ali pripazi, također se nadam da su to poriješavali na takvim kontrolerima novijeg datuma.
Ajd baš javi kad isprobaš...
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #26
U self levelu kad polijecem nisam primjetio nikakve probleme, gps hold, rth sam stavio na posebne switcheve pa kad budem 2m u zraku ih aktiviram, javim kako je proslo malo je sranje vrijeme pa ce pricekat
:(

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Odg: ALZRC Devil 420

Reply #27
Pred deset godina je bio aktualan skookum bl 720 sa gps senzorom. Nisam imao love da ga kupim pa sam uzeo sk540.
U isto vrijeme sam imao i brain, zakljucio sam da brain je bolji, i sve skupa zamijenio s vbarovima  :D . Taj rescue na brainu nije bas radio uvijek kako treba, sve je trebalo biti dobro izbalansirano, i onda bi funkcioniralo prvih par minuta a poslije bi sto kaze franky akcelerometri oddriftali i stvar vise ne radi kak treba. Mislim da je magija u kalmanovom filteru koji razabire sto je signal a sto sum, a za to treba procesorske snage. Sad je hardver jaci, a i senzori su napredovali pa mozda ...
Mislim da onaj francuz sto je radio developing na brainu sad radi esprit?
Mozda bi uzeo tu kombinaciju ako sad radi kak treba (sad kao imam love).
Outrage Fusion 50
Futaba T14SG

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #28
Spirit je dosta vremena na trzistu, ovo malo sta sam s njim letio meni radi super (nisam strucnjak u letenju helicem, hover malo lijevo malo desno i to je to) gps modul je poprilicno nov na trzistu i ovako na oko za razliku od dji naza gps je poprilicno veci a i tezi, mislim da su oni unutra ubacili jos neke elektronike koja bi trebala rijesavat probleme, malo sam po you tube-u gledao ostalu ekipu i demonstracije i cini se da ok radi. Nisam dugo vremena vozio helice, pa polijecem u self levelu da ne ubijem heli odmah i stvarno nikakvih problema

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Odg: ALZRC Devil 420

Reply #29
Odlično, ipak je to 32 bitni ARM, trebao bi s lakoćom filtrirat podatke sa akcelerometara, kad poletiš ako uspiješ opali i koji video za forum, jako malo letova sa helićima ima ovdje.  8) 
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis