Skip to main content

Topic: HK Extra 330L 2235mm  (Read 39704 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #15
Ovaj flutter na snimci se desio zbog "slobodnog" hoda u linkovima - šlampava izrada. Što naravno ne znači da možeš metnuti bilo kakav servo.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #16
ja ti slažem neku extru od cca 1.6m i imam Graupner DS8077, na elevator ide PowerHD 8312TG (sad se prodaju kao Turnigy), a na rudder BlueBird 620 HS+DMG.

Vjerojatno su svi overkill jer ne planiram 3D gaženje...ali neka...razlika u cijeni za skuplji servo je manja od ukupne cijene zdrobljenog modela.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #17
Ok hvala na savjetima svakako je bolje dati 500kn više i djelomično si siguran da nemaš problema u budćnosti sa time.. naravno prije poljetanja servaće ću gazit 20min na tlu da nebi bilo nismo znali, bolje da rikne dok je na zemlji nego u zraku... tako da će biti ovi servaći sa HK eu (33$ komad) i onda BEC jer koliko vidim nemaju HV takvog tipa na eu i to je to, ostalo ćemo iz kine naručivat...

Edit:
A sad opet razmišljam da naručim sa HK skladišta neće valjda lupit carinu nije baš velik paket http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__23158__Turnigy_1267HV_Digital_HV_Titanium_Gear_Servo_57g_14kg_10sec.html

izbjegnem sbec i direkt na 2S baš kako je tom i preporučio mi..

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #18
Šta stavit u model? pa evo ovako sam sada si složio,

Od serva bi uzeo BMS-80DMG Ima netko mišljenje o njima?
Za rudder servo bi stavio ovo navodno paše od futabe e sad jesam li to dobro shvatio  :-\ isto tako i na sve ostale bi stavio ove ruke.
Prop bi za početak stavio 20x8 našao sam carbon i to bi bio ovaj
Svi ti servaći bi išli na ovaj UBEC redudantni čini mi se cool da ne bude baš jednostavno  ;D

Na nekim velikim modelima sam vidio da idu dupli servosi isto u trup za rudder jel to radi redudancije ili snage?

Trentuno ne znam koji spiner stavit za početak bi mogo biti bez spinera, razmišljam i o kupovini kill switcha što sam vidio da tom koristi tako da se ugasi jednostavno. Sve skupa sa poštarinom je cca 250$ s time da me strah stavit prop jer je ogroman i onda je i paket upadljiv ovim našim carinicima a nebi htio da mi to ide na carinu. Ili će biti muljanje klasika metodom :D budemo vidili.

Totalno sam neodlučan oko toga malo ove malo one gledam i istražujem to vezano za servo motore...  :-\
Napokon sam skuzio kako stavit kratki link da post izgleda normalno  :D


Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #19
Meni će isto kroz koji dan doći sbach istih dimenzija kao tvoj,
gledao sam za elektroniku na njega, i vidio sto ljudi sto ćudi, bez uvrede bilo tko,
ići ću na provjerene varijante serva Hitec x 1 komada 7955, za gas 5645, a ostala četri  za krila i dubinu idu 5685
Napajanje za serva ću uzeti od  Emcotec dual power supply zlu netrebalo, makar mi su govorili da orginalni prijemnici od futabe mogu ta serva napajati

lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #20
Meni će isto kroz koji dan doći sbach istih dimenzija kao tvoj,
gledao sam za elektroniku na njega, i vidio sto ljudi sto ćudi, bez uvrede bilo tko,
ići ću na provjerene varijante serva Hitec x 1 komada 7955, za gas 5645, a ostala četri  za krila i dubinu idu 5685
Napajanje za serva ću uzeti od  Emcotec dual power supply zlu netrebalo, makar mi su govorili da orginalni prijemnici od futabe mogu ta serva napajati

lp

Uff koliko para... Jedno pitanjce koji servo najviše trpi tj koji treba biti najači? Jer eto ovdje kod mene će ići dupli na horizontalac a na sve ostalo po jedan. Vidio sam da se stavlja isto tako i za rudder dupli. Sigurno u ovaj moj čajna model nebudu išli tako skupi servaći :)

lp

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #21
najbitniji je koliko sam i ja skužio za rep i tam sam ja predvidio 7955, u sloveniji sam ga našao  jeftinije nego u kini
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #22
Pozdrav,


Na akro modelu ove velicine nebih isao sa slabijim servom od 20kg na smjeru (rudder), pogotovo ako ces se upustiti u letenje na noz i ostale zahtjevnije figure. Za visinu i elerone barem 10-12kg.

Sto se napajanja tice, provjeri iskustva po internetu za te UBEC-e sa HK, jer ti o tome ovisi cijeli model. Napajanje pojednostavni sto je vise moguce, sto direktnije, to bolje i sigurnije.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #23
Meni će isto kroz koji dan doći sbach istih dimenzija kao tvoj,
gledao sam za elektroniku na njega, i vidio sto ljudi sto ćudi, bez uvrede bilo tko,
ići ću na provjerene varijante serva Hitec x 1 komada 7955, za gas 5645, a ostala četri  za krila i dubinu idu 5685
Napajanje za serva ću uzeti od  Emcotec dual power supply zlu netrebalo, makar mi su govorili da orginalni prijemnici od futabe mogu ta serva napajati

lp


Bok,
ja imam pet komada 7955 i jedan 5645, sve ih napajam preko futabinog prijemnika. Radi bez greške. Kaj se tiče napajanja, preporučam 2 LiFePo4 ćelije, ja imam ove: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__16575__A123_3_3VB_Lithium_Ion_2300mAh_Single_Cell_Battery.html. Dolaze s pločicama za spajanje, samo se dvije zaleme u seriju. Napon nije veći od 5 NiMH ćelija, nema nikakve elektronike koja može krepati i daju 30C, a pune se s 10C.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #24
Da li je stigao model, prvi dojmovi, stanje paketa pri preuzimanju, vrijeme od narudžbe do dostave,...? I ja namjeravam nešto slično kupiti pa sam radoznao.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #25
Da li je stigao model, prvi dojmovi, stanje paketa pri preuzimanju, vrijeme od narudžbe do dostave,...? I ja namjeravam nešto slično kupiti pa sam radoznao.
Provociraš :D , paket od 17. stoji u nigdjezemskoj gdje napušeni iz nekog razloga ne puštaju paket da krene.. ne znam šta da kažem... GLS ili HK jebe još nisam saznao tko farba...

Edit:

Eto da si prije pitao prije bi se neš desilo, zaključak je da se paket zagubio..  ??? 2m paket da se izgubi wtf???, hobbyking skinuo sa stocka još jedan model zapakirao i poslao ga danas  8)

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #26
Blago tebi sad buš dobil cvaj štik
 ;D ;D
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #27
Miče se na putu je za hrvatsku  :P :P :P

2/4/14   7:41 PM   Outbound from GLS location   Germany Neuenstein
2/4/14   7:41 PM   Inbound to GLS location   Germany Neuenstein
2/4/14   7:34 PM   Inbound to GLS location   Germany Neuenstein
2/4/14   12:48 AM   Outbound from GLS location   Netherlands Utrecht
2/4/14   12:47 AM   Outbound from GLS location   Netherlands Utrecht
2/4/14   12:47 AM   Inbound to GLS location   Netherlands Utrecht
2/3/14   5:34 PM   Information transmitted, no shipment available now   Netherlands
2/3/14   2:00 PM   Outbound from GLS location   Netherlands
2/3/14   1:59 PM   Inbound to GLS location   Netherlands

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #28
I tako je tomislav ponovo dobio kifluuuu....

Od paketa koji je trebao biti 2m ono došla kutijica samo sa motorom... Šugave kinezi mamu im, nizozemci ko god da su jebu me u zrav mozak!!

[attach=1]

[attach=2]

Tema je trebala biti građenje modela a sada će prijeći u utjerivanje...

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #29
Pa zasto si to preuzeo uopce jooooj :/


Sent from my iPhone using Tapatalk