Skip to main content

Topic: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h (Read 9866 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

+ Elektro verzija: http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/mig-7-eskadrila/msg39284/#msg39284






dakle, jučer me zezao neki čep u nipplu na auspuhu,
pa nije moglo gorivo ić iz rezervara pošto je nastao podtlak unutra kada motor krene sisati...



sinoć to otkriveno i uklonjeno  :P

pa danas na -1°C motor ne da pali iz prve, nego i radi ko urica  ;D


tu ima malo više o motoru, slike rastavljenog(jer me zanimalo kako radi točno) i pokoji filmić....
http://www.flyfreak.net/testni-dio/test-motora/

jasno, moralo se vidjeti leti li to na kraju cijele priče  ??? ipak je ovo fly forum a ne neki o motorima  :D


MIG7 coro + nitro engine

Mig 7 + flying wing Zagi + Quadrocopter @ Domovinski most in Zagreb, crash into tree

Mig 7 onboard camera - chasing some Zagi flying wings

preko 150km/h po analizi snimke.
a motor je još na bogatoj smjesi, ne radi na vrhu RPM-a,
malo mi je brz, ali što se može, član ''klingonac'' ih tako dobre radi da lete i na 1/4 gasa ko munje.
(ako koga zanima, javite se čovjeku, kao što se vidi, model je prva liga) ja sam skemijao kabinu i traku da dobijem boju po želji.
taj model se može letiti na elektro ili nitro pogon, ali i bez motora! vrlo prilagodljiv model.
(ima više filmića o modelu na onom linku iznad di je test motora)






Odg: Mig7 coro + 28ASP motor

Reply #1
Svaka cast!Lijep avion i fino si ga svladao.
It"s not a hobby it"s a lifestyle! :)


Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #3
bravo Tom vidim da si ljuti boj bio..jel ga vjetar cimao dole ili je problem u CG-u..ili nešto treće

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #4
ovo je sjajno :)

sad me jos potaknulo da se primim posla
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #5
Svaka cast!Lijep avion i fino si ga svladao.
Svaka čast majstore  :)
bravo Tom vidim da si ljuti boj bio
ovo je sjajno :)


hvala  :)

to je bio probni let, sada slijede poboljšanja pa bumo vidjeli kako bu se ponašao.
a bit će i veća turaža motora, pošto se čuje baš na početku kako motor radi ko 4taktni koliko je prebogata smjesa... nisam ga htio odmah baš zaklati, nek ide po PSu.

jel ga vjetar cimao dole ili je problem u CG-u..ili nešto treće

ono za gore/dole je bio kriv mix na stanici, uprogramirao sam ga tjedan dana prije i zaboravio na njega potpuno, a prekidač bio na ON,
(tko malo bolje pogleda, kod lansiranja se vidi kako radi horizontalac prema dole kako dajem gas, mi to nismo gledali u tom trenu, samo jel motor nabire okretaje)
uglavnom, to mi od letenja zagija, on što je brže išao, morao se više gurati prema dole, jer je bio jači uzgon...
pa sam tu stavio mix, no vjerojatno mu ne treba, budem ga ili jako smanjio ili ugasio....

a model....uglavnom, nisam mislio da bu baš tako brz, jer mi to nije bio cilj, samo sam htio nešto što nije visokokrilac trener a da mogu ušarafiti motor pa da se malo igram s metanolcem, dok ne dosadi pa se vratim na struju, koja je elegantnija svakako, izvadiš batku iz đepa, spojiš i letiš,
a tu ima i tankanja i štelanja i svjećice i kurblanja, pa brisanje modela na kraju....

ali opet, ima i zvuka i dima, a onda mora biti i vatre (što je svakako pokazala i brzina leta LOL) :)


Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #6
Jako mi se svida taj tvoj novi avioncic :) bas je slatki a mocan vidim za poludittttt

Svaka cast da si ga tak ljepo savladao, mogo bi si i ja jednog nabavit sad kad malo zatopli i kad nabavim novu stanicu, da vidimo kako ce meni ic sa takvom mrcinom :DD
Do sad sam letio pelikana (easystar s aileronima), i cessnu s flapsovima, i dal je preporucljivo da ovo mozda bude moj iduci avioncic?
I jel to moze ici malo sporije, ispod tih 150 sta kazes, jer neznam kolko bi imao dobre reflekse a i vjerovatno nebi bilo zgodno da mi negdje ode pa da ga vise ni nevidim

ps, se moze to letit na nekom vecem parkiralistu, da mi je blizu, tamo pokraj nacionalne biblioteke? pa onda slalom oko rasvjetnih stupova :D, ili na nasipu kod kockice?

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #7
 muho pobogu  ???  to ni u najluđim snovima.... ::)
 
lp
 
Toni

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #8
A na nasipu? Na domovinskom nije problem, al meni je najblize kod kockice tam ako ko zna, samo sto je tamo ta livada dosta uza...

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #9
s time se niti zajebavati, a da se sto dogodi posljedice bi mogle biti lose za sve modelare. tak i tak smo u ilegali i ne treba izazivati vraga. ovaj model sa 150 drobi lubanju ko lubenicu.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #10
Iako je ovo bio prvi model MIGa-7 koji sam započeo, ipak je onaj dr. Toma završen prvi. Stoga ovome i pripada oznaka "02". Spreman je za let, još je ostalo probno paljenje motora u obližnjem parku (na zaprepaštenje susjeda), pa u zrak!

Fazu "dječjih bolesti" smo prošli s prva dva MIGa, verzija Mk2 (o kojoj se naravno razmišlja) će imati odredjena poboljšanja i izmjene...Baš me zanima koliku će brzinu postići "02" u odnosu na dr. Toma, jer odredjene razlike postoje ("02" ima već razradjen, ali i slabiji motor (25FP vs. ASP28), te stajni trap koji povećava drag, no vjerojatno će biti uklonjen već nakon prvog leta)...

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #11
2 rascupanamuha: pa u biti ovo je model koji spada u neke pilon racere, dakle može juriti oko stupova, to si dobro zamislio  ;D
ali ne baš na parkingu usred Zagreba :)

odeš do kanala pa tamo izmrcvariš model, nema straha za ostale, a i brzo buš se izmorio, nije to baš kao easy star da možeš zujati okolo dok on leti gore sam.
ma vidjet ćeš uostalome na livadi, pa se lako odlučiš jel ti odgovara ili bi nešto drukčije.  :)  (može on i na struju, ne mora bit motorni)
samo jasno, prvo neka OK stanica, jer ova no-name s dometom 100m(u praksi i manje) nije za brže modele, jer ti u trenu ode izvan dometa pa može biti grdo...


2 klingonac: super izgleda, nadam se da bu letio kao i nr.1.
pa onda ver2 izbaciš. par sitnica već imamo na umu, a možda se tokom par letova pokaže još koja za poboljšanje, to bu onda pile i pol, a za šaku kuna  :)


Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #12
dajte iznesite ideje za verziju 2 sada kad je moj u gradnji.

tomislav, koliko je tvoja pila teska?
struja zakon, nitro USTAV

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #13
oko 1200-1300 grama sa gorivom, receiverom i batkom mislim,
izvagat ću ga prije vikenda kada ga napunim gorivom.

ma malo drukčije izrezati trup da krila bolje sjednu,
manja grba iza, pa možda i da bude bez kabine,
2 serva na dubini?, kormilo?... ma sitnice, pa bumo vidjeli kak se ponaša...

btw, unutra su HXT900 servaći po 3$(2 za elerone,1 za gas, 1 za dubinu),
dobio sam savjet da to nije sigurno za te brzine.... pa ako netko ima preporuku za bolji, samo neka veli.
do tada bum vozio na ovima, ne u blizini ljudi jasno.

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #14
KOLIKO TIP TRAZI ZA MODEL.IZGLEDA  CVRSTO .DOBRO SI GA USAVRSIO.JEDVA CEKAM VIKEND ZOVU LJEPO VRIJEME I NADAM SE DA CE BIT NEKOG ZA PRAVIT DRUSTVO