Skip to main content

Topic: Russjet aka Shockjet (Read 11431 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Russjet aka Shockjet

Nastavno na ovaj post http://www.flyfreak.net/index.php?topic=17359.msg243333#msg243333
odlucio sam prije pravog "scale" modela (isti je vec u fazi izrade), svoje prve korake u svijetu "jetova" napraviti postepeno i primjereno mojem (ne)znanju. Vec neko vrijeme tragao sam po stranim oglasnicima dali se mozda pojavi neki model kakvog je izradio nas "pionir" dr.Tom i napokon mi javio mi se covjek iz austrije (jet pilot iz austria tema) da mu vec neko lezi upravo takav model bez elektronike u podrumu  :P Poslao mi je nekoliko fotografija i odmah rekao, da je model jako precizno napravljen ali da ga je prijasnji vlasnik doslovce davastirao pa neka dodjem pregledam i ako mi odgovara neka ga vozim za relativno male novce ;D . Sve u svemu odozgo model je izgledao odlicno ali pogled ispod otkriva ono, o cemu mi je pricao trenutni vlasnik  :o  Zajedno smo sjeli u kafic i uz jutarnju kavicu analizirali stanje modela i sto je sve potrebno napraviti, da bi se model popravio te usposobio za let - vidjelo se da mu je doista jako stalo da ovaj model ponovo poleti, tako da moram pohvaliti nevjerojatnu susretljivost i profesionalnost austrijskog kolege ;) . Na kraju sam preuzeo model i to otprilike 50% cijene nesastavljenog kita  ;D
Nakon temeljitog pregleda odlucio sam skinuti svu foliju sa modela, ove potrgane i pogrickane otvore na nosivim plocama obraditi "Dremelom" te na iste dodati nove nosive ploce, također viskove ljepila u kutevima pofrezati a donju stranu trupa potpuno na novo plankirati. Nedostaje i prednja noga ali ta je tema se proteze jos iz pilatusa pa je sada vise nece biti problem pronaci...
Mozda se pitate dali se to sve isplati raditi i mozda bi netko samo ugradio komponente te poletio ali vecina koji me poznaju, znaju da volim "komplicirati" i tehnicki dovrsiti modele pa ce tako biti i sa ovim trenazerom.

Nastavlja se...
[attachimg=1]
[attachimg=2]
[attachimg=3]
[attachimg=4]
[attachimg=5]

Odg: Shockjet

Reply #1
Bravo  8)
Naletit ćeš se s njime više nego s pilatusom a još je i jet.
Mudar izbor svakako nešto takvo prije skale,
ako mogu pomoći samo javi, pitaj, zovi, a i dođi na livadu pa da u tandemu odradimo koji let, to bu predobro.


Sretno s reparacijom, bude to A1  8)


https://www.youtube.com/watch?v=MHeRxoEZ0DQ
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Shockjet

Reply #2
a joj,koja kanta,sta uradi Bela :(

Odg: Shockjet

Reply #3
a joj,koja kanta,sta uradi Bela :(
osim te dolnjake avion je u odlicnom stanju, a ovo budemo rjesili za par sati.. pa kad jos kad dobije nov foliju vjerujem da bude na kraju ipak "pici, mici" ali da su ti avioni Shokantno ruzni, jesu...  :D  

Odg: Shockjet

Reply #4
Ma pusti sad izgled,
bitno da nabereš sate leta a pogotovo slijetanja, pa si onda spreman za eye candy skalu  ;)


Ionako s 200+ u niskom brisancu se malo toga vidi na modelu  ;D


Error 404 (Not Found)!!1

Evo i manual ako nisi dobio uz model.
Potrudili su se dosta, i provjeri kako je ramenjača u krilu izvedena, bilo je dosta pritužbi u prvim serijama(rekao si da mu je dugo stajao u podrumu) a dostupna je ispod folije odmah za inspekciju.
Moj je malo drugačiji jer je samogradnja no to je Nijemac(Trost), skopirao tog kineskog shokia koji se prodavao u UK (TroyBuiltModels)

https://manualzz.com/doc/13191051/shokjet-manual
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Shockjet

Reply #5
hvala za link, naravno da cu provjerit remenjacu i to je bio jedan od razloga zasto skidam foliju...  ;)

Odg: Shockjet

Reply #6
Nakon nekoliko sati skinuta je folija sa krila.. Dugo sam trazio nacin kako sto bezbolnije i bez suvisnih tragova farbe skinuti oracover ali eto uz pomoc industrijskog fena rezultat je odlican. Malo smirglanja i koja rupica popunjena kitom pa ce biti krilo biti kao novo  :-*

Odg: Shockjet

Reply #7
Oguljen do kraja  :-X  pitanje koje si postavljam folija ili dodatnih 20-30 sati pa presvuci staklom i lakirati... ::) [attachimg=1]

 

Odg: Shockjet

Reply #8
Razlika u težini folija ili gfk+lak?
plus naravno sami posao....
Ja bi osobno prije odabrao foliju...

Zvezda

Odg: Shockjet

Reply #9
Sto se tice tezine, tu je folija debelo u prednosti... >:(

Odg: Shockjet

Reply #10
Znači kak god okrenul, folija je u prednosti...
Jedina mana je sunce  ::)

Zvezda

Odg: Shockjet

Reply #11
Drage kolege probao sam i jedno i drugo. Folija je zakon!

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Shockjet

Reply #12
Radi se ovih dana na puno, jedino slikalo se malo odnosno nimalo a prašine i prljavštine u ''kilogramima''. Iz trupa su uklonjena gotovo sva tzv. pojačanja koja je ugradio prijašnji vlasnik (ispostavilo se da se smola nije ni stvrdnula a laminat je odstupao od kontrukcije pa je sve skupa samo dodatno povečavalo težinu bez nekog efekta), pofrezani su viškovi smole te obrađeni utori na montažnoj ploči. Oplata trupa mjestimično je pokrpana te pobrušena i sada zadovoljava "moje kriterije"  ::) slijedi zatvaranje dolnje strane trupa sa pojačanjima, zatim konačno kitanje te brušenje oplate i na samom kraju ugradnja novih montažnih ploča...ma bude to na kraju od ružnog pačeta prava "ljepotica"  :D

Odg: Shockjet

Reply #13
Sa velikim zanimanjem pratim ovaj topic,


Svaka pohvala
Vortex 3, Explorer, Buffalo, FW 190, Goose, Vision, M80, Chemeleon