Skip to main content

Topic: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por (Read 148223 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #360
Sve je problem kod nas pa i ono kaj netreba biti i gdje ga nema oni naprave problem. Atest za preradu auta ili bilo što drugo (ugradnja kuke,plina, te i ako ti istekne atest za plin memožeš više regati auto ako ne produžiš atest za plin, ODNOSNO PO NOVOM MORAŠ NAPRAVITI ATEST da si uklonio svu plinsku instalaciju iz vozila)
Od početka neke prerade treba imati fotke, elaborat (cca 700kn), potvrdu o atestiranom variocu, električaru i račun firma-obrt koja je izvodila radove na vozilu.
Ukratko srnje do boli od papirologije.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #361
moram priznati da nije bilo navdenih  ::) ::) ::)  , samo su si poslikali , izmjerili , ja platio pristojbu i imao legalno registriran fico kabrio... nakon toga su bili najnormalniji teh pregledi ko i za svaki drugi auto ...



dx9-xd8-gobac630

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #362
Jedno je prerada takva, drugo je ugradnja kompletnog pogonskog sustava koji nema veze s tim vozilom :)

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #363
moram priznati da nije bilo navdenih  ::) ::) ::)  , samo su si poslikali , izmjerili , ja platio pristojbu i imao legalno registriran fico kabrio... nakon toga su bili najnormalniji teh pregledi ko i za svaki drugi auto ...

Prije 10 godina skoro pol toga nije trebalo kaj treba danas od papirologije. Caka je u tome ako se desi teža prometna nesreča da se vidi ko i zašto je to pustio na cestu. Loše varenje, neadekvatni materijali, kriva statika itd. Netko mora odgovarati pa su smislili 100 i jedan papir te obavezan elaborat s mjerama i slikama te načinom prerade i to od inženjera koji to rade. Uglavnom jedna cijela biblija na kraju ispadne.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #364
Nemoj plasit ljude ako nisi upucen! Evo neki primjeri elaborata, koji su prosli atest.


https://www.dropbox.com/s/0906vsuoyrsazdi/audi_elaborat.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/dno5dxx64ufhdxc/elaborat_ver5vp.pdf?dl=0
https://www.dropbox.com/s/gnf2cgo7husva1s/TEHNI%C4%8CKI%20ELABORAT%20%281%29.docx?dl=0


Treba vremena, zivaca, znanja i volje, treba se to uredno napraviti ... ali nije SF, pogotovo za neke ljude s tehnickim znanjima i vjestinama
...nemoras bit inzinjer, nekad je i pozeljno da nisi, manje je komplikacija. :)


Ova Omega dok je vozila je bila cudo ... a i jedan od mojih boljih video uradaka ... pa cu je sherat ... neznam jel bila na ovom forumu!?! :)


https://vimeo.com/109000022


edit:
neznam jel su to finalne verzije elborata ... ovo sam nabrzinu iskopao ...

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #365
Ma ne plašim nego realno pišem.
U zadnjih par godina se jako puno toga promijenilo za bilo kakav atest na vozilu.
Nekad si kupio kuku sam ju ugradio i na tehničkom su ju samo upisali kuka DA, a danas trebaš atest raditi.
Ako imaš lpg u autu i više ga ne želiš isto moraš raditi atest da je izvađen u kompletu.
Dodatne gume su nekad samo upisivali u prometnu kaj su bile na autu a danas isključivo po tablici.
I još masu toga.
Puno toga se promijenilo u zadnjih par godina.
Poslano sa mog starog HP compakt koristeći jedva vidljivu tipkovnicu!!!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #366
Bubi video je vrhunski!!

Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #367
Bubi video je vrhunski!!


Thx ... snimano nabrzinu, montirano isti dan ... kad sve mora na silu :) ... moze to i bolje al i ja zadovoljan kako je ispalo ...


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #369
Hvala Zac , nikako da ''proizvedemo'' političara ovakvog kalibra.... :(
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes


Odg: Ekskluzivno: Kako je hrvatski automobil samoukog majstora u ilegalnoj utrci por

Reply #371
I da je kvalitetan kao Rimčev auto......stvarno je fantastičan i zatvorio je ''usta'' svima koji viču da sam na ''tamnoj strani''.... ;) ;) ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes