Skip to main content

Topic: IN2 DRONEfest (Read 5722 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

IN2 DRONEfest

Dobio sam ulaznicu pa sam ošao.

Nije bilo loše, iako iz pogleda hobista, malo suhoparno jer je bilo sve orjentirano na poslovnu i GIS primjenu.

Bilo je dosta rasprave o regulatornim zakonima, i ono, da bude sve po PS-u kad se radi o snimanju treba hrpa papira.

Odg: IN2 DRONEfest

Reply #1
Slike


Odg: IN2 DRONEfest

Reply #3
Vidio sam da. Neslažem se s nekim stvarima u članku al ok. Svatko ima pravo na mišljenje.

Odg: IN2 DRONEfest

Reply #4
Malo ljudi zaboravljaju da su "dronovi" modelarstvo. Zato i ima toliko problema i neodgovornih debila i tu niti jedan zakon neće pomoći, samo naštetiti ljudima koji ne rade probleme.


Nebitno.


Odg: IN2 DRONEfest

Reply #6
– Za nas bi bilo najbolje da ništa ne trebamo pregledati. Međutim, mi radimo sa službenicima koji su visoko vojno pozicionirani. Recimo Krčki most se štiti iz nekih razloga. Mi ne znamo zašto, ali onaj tko zna zašto se štiti, kaže da želi da se to štiti. I tu mi kao Državna geodetska uprava ne možemo ništa.

Pa koji klinac ne stave zabranu letenja i snimanja Krckog mosta, istu stvar napraviti sa svim objektima koji se ne smiju snimati i rijeseno.
Eh.... zemlja s puno pravila, propisa, ali bez reda.

Odg: IN2 DRONEfest

Reply #7
Se ima sta vidjet na tom dronefestu? Imho pretjeruju s cijenom. Da je jeftinije isao bi sigurno ... al za 100 eura kupim novi Frsky Q X7.

Odg: IN2 DRONEfest

Reply #8
Bok ekipo!
Ja sam bio na proslogodišnjem festu.Od modelara vrlo malo ili skoro ništa ekipe,većinom su bili ljudi koji su u to ušli 100% profesionalno,neki i sa velikim novčanim sredstvima sredstvima,dakle,snimatelji terena tj. geodeti,specijalna snimanja svega i svačega,poljoprivreda,nešto novinara i slično.
Definitivno 99% njih nikada nije imalo veze sa modelarstvom,isključivo biznis!

Bile su nekakve radionice,meni ništa interesantno te predavanja na temu zakona o letenju,snimanju,zabranama i dozvolama.
Ok organizirano sa cugicom i klopicom,cijeli dan bla-bla.
Nekima korisno,nekima već znano i dosadno,uglavnom poslovno.
Prošle godine je bila cijena 250 kn i to je ok (dobio sam majicu!),ali sad je 1000 kn i to je malo puno-puno.Eto!

LP!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

 

Odg: IN2 DRONEfest

Reply #9
To je preraslo modelare, i ošlo kako kažeš u potpuno drugom smjeru. Ustvari, brijem da to ni nije bilo zamišljeno za modelare. Cijena me uopće ne čudi, s obzirom kolika je gužva bila prošle godine a i namjena tog skupa je profesionalna primjena.

Inače, sam IN2 je navodno htio osnovat tim baš za letjelice, u bilo kojem obliku, koji će onda razvijat prvenstveno software za njih. Sad neznam da li je to zaživjelo, ako ima netko inside info nek podjeli.