Skip to main content

Topic: Fokker EIII 54" - balza (Read 15410 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #16
Krv, znoj, žuljevi, suze... točkovi.


Ovo je zadnje što je napravljeno (točkovi jučer završeni konačno). Dalje slijedi puuuuno sporije objavljivanje. Počinjem stražnji dio trupa i kontrolne površine.


[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6]
klik-> DarioD

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #17
bravo stvarno imaš volje i znanja  :)
nema puno build logova tako da samo pucaj fotke, neće se nitko buniti  8)




kako je riješena amortizacija trapa?
ovako mi djeluje kruto da se prenosi sve u trup odmah, a kotači su drveni pa ni oni sami ne mogu baš nešto puno preuzeti...
na youtubeu sam vidio dosta trganja i poskakivanja tih fokkera jer je kruti trap, možda da malo skemijaš nešto da može 'raditi' ?
Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #18
kako je riješena amortizacija trapa?
ovako mi djeluje kruto da se prenosi sve u trup odmah, a kotači su drveni pa ni oni sami ne mogu baš nešto puno preuzeti...
na youtubeu sam vidio dosta trganja i poskakivanja tih fokkera jer je kruti trap, možda da malo skemijaš nešto da može 'raditi' ?


Ufff... nije nikako... Nešto može preuzeti guma na točkovima (2x7mm gumeno crijevo za gorivo), ali kako će model biti relativno lagan, teško da će imati nekog efekta amortiziranja.
Ne mogu reći da nisam o tome razmišljao, ali nisam pustio da me previše okupira, jer onda ne bih puno napravio. Za sada konstukcija za točkove i stražnji oslonac ostaje kako je. Kasnije ću svakako probati omekšati konstrukciju točkova. Stražnji dio treba dosta kemijanja, jer treba ostati vraški lagan. Svakako hvala!
klik-> DarioD

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #19
A sada nešto potpuno drugačije... štrikeraj i šrajberaj  ;D


[attach=1]
klik-> DarioD

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #20
Ajde požuri se do nedjelje i donesi to do Vukovara da se to poleti. Daj malo mentoru da ti odradi prljave poslove  :D .
Inače BRAVO!!!

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #21
Ajoooooooooooj... Bit će, bit će samo ne znam u koju nedjelju... A mentoru sam dao jedan komplet igala za štrikanje, pa nam sad čarape štrika, mal da ubije vrijeme dok završim avion..  ;)


Pozdrav VU ekipi!
klik-> DarioD


Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #23
Kljun, trup, jedna baterija i par kandži...  ???


[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5][attach=6][attach=7]
klik-> DarioD


Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #25
bravo ,majstorski posao 8) :)

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #26
Zadovoljstvo je raditi i prezentirati napravljeno ovakovoj publici  :)
klik-> DarioD

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #27
Lijep prikaz gradnje jednog klasika.
Tema ide na sticky !


D.

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #28
Kada su mi prsti sticky od čobanca ili janjetine, doživljavam to vrhunskim doživljajem  ;) . Kako nisam baš "na ti" ni sa forumima, pretpostavljam da je "sticky" na forumu jednako poželjno kao i ono maloprije spomenuto.  ;D 


U to ime, evo par sličica do sada napravljenoga ...


[attach=1][attach=2][attach=3][attach=4][attach=5] 
klik-> DarioD

Odg: Fokker EIII 54" - balza

Reply #29
Ovo jako lijepo izgleda.
Jedva čekam prvi let ove ljepotice.
Za svaki slučaj ponesem i paket ćevapa i roštilj, ako let ne uspije, da imamo za potpalu  :P
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.