Skip to main content

Topic: Hype Trainer 40 (Read 7055 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Hype Trainer 40

Reply #15
nije samo to bit, vec se razrađiva toliko dugo dok se više negasi, a to se radi tako da radi 8sec pun gas, pa 8 sec ler i tako sve dok se nebude gasio, to može trajati i litru goriva, ako se ugasi najbitnije je da ga ostavite da se ohladi, pa postupak ponavljate,  i kada prednji kraj aviona podigneš u zrak pod 45 stupnjeva 5-7 sec  pun gas, nesmije se gasiti motor!  tek onda sa njime u zrak, ako nemislite razbiti tako ljep model! a smjesu tj, iglu na punom gasu podesavate dok nedobije pun broj okretaja, kada dobije pun broj okretaja, igla se jos malo ali malo odvrne da malo smanji okretaje, stim dobijes malo bogatiju smjesu, sto mu je dobro za podmazivanje i hlađenje motora!


Odg: Hype Trainer 40

Reply #17
Hvala miso227,
Taj model nije nov, već je letio 3 puta...ali prije jedno 4 godine. Od onda je stajao, sve dok se Migovik i ja nismo zainteresirali za njega.
Kolege u klubu su iskusni s motornjacima (ipak su to stari modelari), tako da smo njih slušali.
Sve u svemu, poslušamo i tebe, neke stvari smo tako i radili (prednji kraj aviona podigneš u zrak pod 45 stupnjeva 5-7 sec  pun gas, nesmije se gasiti motor), no svejedno, tvoje informacije puno znače.

LP
Čok
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Hype Trainer 40

Reply #18
ma nema na čemu, nije to nista komplicirano, samo da se dobro razradi, i radit ce on stalno isto, poslije toga nema vise zezanja sa motorom samo letis, nisam ni ja znao oko tih motora dok mi nije Zac objasnio neke stvari, sad mi je to vrlo jednostavno, i uzivancija mi je letiti sa nitrom, imam dva modela na nitro i jedan mi motor stoji za nedaj boze!  uglavnom struja Ne hvala!  sretno sa letenjem nadam se da cu jednom uspjeti doci kada budete letili!  ako gdje zaskripi tu sam!

Odg: Hype Trainer 40

Reply #19
Evo konačno poletio i sletio u komadu.
Jedino mi je @elav falio da ga uštima kak spada, čudno malo radi i povraća iz auspuha goriva za poludit.
Cijeli model s desne strane bio ušprican nakon leta.

https://www.youtube.com/watch?v=qjVieYu75Rk
Ovdje treba ići potpis - no ja sam nepismen.

Odg: Hype Trainer 40

Reply #20
Poštovanje Varadero  :)  čestitke za uspješan let ...masno krilo i pljuvanje goriva su normalna pojava kod glow motora, tako da je sve podešeno za 5, ako zadimi prilikom  dodavanja gasa, a ima dovoljno snage za let. To je najjednostavnije rečeno, a svakako ćemo se još pozabaviti njime.