Skip to main content

Topic: HK Extra 330L 2235mm  (Read 39669 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

HK Extra 330L 2235mm

Evo moja velika želja se ostvarila da krenem slagat veliki model :) danas kupljeno sa EU skladišta http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=29905
i motor http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=46813
Za sada buđet dozvoljava ovo dvoje nadam se da će sve stić bez problema do hrvatske, cijeli razvoj ovog projekta ću nastojat objavljivat tu u nadi da će te mi uvelike probat pomoć kod daljneg odabira nekih djelova jer nisam baš upućen skroz u te vode velikih aviona. Odlučio sam za taj model jer mi je oduvijek želja bila imat extru, motor sam moro taj jer nebi htio baš na prvi model takvog tipa previše novaca ulagat neka ostane u rangu do 5kKn, možda krivo ali moj odabir. Znači od ostalih planova je sad nabavit orginal hitec prijemnik optima 7 ili 9, a ono što ne znam za dalje koje servo motore da stavim u model, koje dodatke nebi bilo loše još kupit neke konkretne savjete na što trebam pazit. o razrađivanju motora sam dosta pročitao u postu koje je dr.tom pisao. Za sad toliko :) Btw. nisam naručio prop jer ga nema u EU koliko sam skužio, pa i savjet za prop nije na odmet,

poz

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #1
bravo :)
vjerujem da buš sve dobro složio i da bu super letilo

nego, ako je budget model,
zašto ne može minima prijemnik s HK-a?
oko 3-4x je jeftiniji od hiteca.
ja letim sbacha(gasser-iskra-rf-vibracije...)
i brzog fpv radjeta(blizu kablovi od reglera i zračenje od video TX-a
i multija(4 reglera, gopro, fpv tx u blizini...)
tako da je testiran u raznim uvjetima i radi bez greške!
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__27175__2_4ghz_a_fhss_compatible_8ch_receiver_hitec_minima_compatible_.html1111

edit: u vezi rcgroupsa, ok ak je novi, al je opet duplo skuplji ;)
          ak nije nov, kako znaš koliko je puta netko totalirao model i rx pretrpio udarce...
        no ok, napravi kak želiš, tvoj je model jasno, samo sam ti naveo budget opciju koja provjereno radi  ;)



Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #3
ma sve 5 nekako bih volio da rc veza bude kako treba. vise me servaci brinu koje da stavim

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk


Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #4
Čestitke na prinovi  ;D

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #5
hvala. neka prvo sigurno sleti u hr :)

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk



Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #7
ako te brine zamjenski prijemnik, moje iskustvo je da sam dalje stigao sa njim nego sa orginalnim 9ch.

zamjenski na quadu, sa 5.8ghz fpv-om na 1600m udaljenosti radio bez problema
orginalni na bixleru, sa 5.8ghz fpv-om na 550m udaljenosti poceo prekidat

oboje mjereno sa EZosd-om na istoj lokaciji...

edit, oboje na cca 80m u zraku. ok, uvijek postoji mogucnost da je bolje proslo na quadu jer je bilo drukcije razmjesten prijemnik na modelu, al opet 3x veca udaljenost sa zamjenskim ipak nije za bacit...

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #8
ako te brine zamjenski prijemnik, moje iskustvo je da sam dalje stigao sa njim nego sa orginalnim 9ch.

zamjenski na quadu, sa 5.8ghz fpv-om na 1600m udaljenosti radio bez problema
orginalni na bixleru, sa 5.8ghz fpv-om na 550m udaljenosti poceo prekidat

oboje mjereno sa EZosd-om na istoj lokaciji...

edit, oboje na cca 80m u zraku. ok, uvijek postoji mogucnost da je bolje proslo na quadu jer je bilo drukcije razmjesten prijemnik na modelu, al opet 3x veca udaljenost sa zamjenskim ipak nije za bacit...
Optima 6 ili 9 ?

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #9
9tka. to imam jedan orginalni koji je dosao sa stanicom, ostali su mi zamjenski 8 kanala, i kupio sam jedan zamjenski 5 kanala al ga nisam jos koristio...

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #10
Ok hvala na savjetima, minima prijemnika doma imam dovoljno tako da djelom ste me uvjerili u njega. to oko prijemnika je neki predrasud koji imam :), sada je drugi dio najskuplje priče koje servače stavit, piše da treba 5 komada MG high torq, u svako krilo po jedan, a di ostala 3, dva na horizontalac? a jedan na rudder. Planiram uzet ove ili ima neka preporuka za druge servo? Za gas nije problem to neki obični malo bolji za 10$ http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__49607__Turnigy_1256TG_Digital_Titanium_Gear_Servo_57g_8_5kg_08sec_EU_Warehouse_.html

Kakva je situacija sa napajanjem serva ovi troše 400mA znači 5A SBEC ili UBEC bi trebao biti dovoljan, čitam već neko vrijeme o tome ubec ili sbec koja je razlika, ne mogu vjerovat da što god idem istraživat od toga naprave znastvenu fantastiku ometanje signala frekvencije proizvode itd??? jel ima nešto da ne zakompliciraju :D ali to je dio našeg hobija :) Modelarenje i modelarsko prigovaranje...

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #11
javi se ak si tu u prolazu negdje pa ti dam ono ulje za razrađivanje, mineralno.

A glede serva, joj pa razbacuješ mi se malo s tih 35$, nije to HK budget setup onda više (ima 8kg digital metal gear i oko 10$ ;)) :D  ;D
Ne znam planiraš li se natjecati i šamarati palice non stop, onda ajde, potroši malo više,
ali za sport letenje s tu i tam nabadanjem neke figure ima i jeftinijih.

Jesi li razmišljao o HV 2S LiPo kombinaciji?
tu ti ne treba BEC pa nema brige oko RF špricanja switchera, kao ni max A

dobro si napisao za raspored onih 5 po modelu (+1 za gas)

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #12
javi se ak si tu u prolazu negdje pa ti dam ono ulje za razrađivanje, mineralno.

A glede serva, joj pa razbacuješ mi se malo s tih 35$, nije to HK budget setup onda više (ima 8kg digital metal gear i oko 10$ ;)) :D  ;D
Ne znam planiraš li se natjecati i šamarati palice non stop, onda ajde, potroši malo više,
ali za sport letenje s tu i tam nabadanjem neke figure ima i jeftinijih.

Jesi li razmišljao o HV 2S LiPo kombinaciji?
tu ti ne treba BEC pa nema brige oko RF špricanja switchera, kao ni max A

dobro si napisao za raspored onih 5 po modelu (+1 za gas)
Pa sa ovom kombinacijom ovih serva je sve u budgetu kad se ulogiraš 33$ su, nekako sam skeptičan ipak je to malo veći model i nije baš tako lagan da stavim neke jeftine, a i sad izgleda da ide minima u njega jer uvjeren sam da  nema potrebe za orginal hitec, ;D, gledam da izbjegnem carinu pa na eu store baš i nisu mi neš stavili široki izbor servosa. svakako je HV najbolji izbor i najednostavniji bez ubec, zato to nisam sad stavljao u naruđbu da ne zasrljam, svako ću razmislit prije nego li kupim bilo što.. za ulje se čujemo kad model bude imao sve potrebno na sebi da se upali, prop i ostale sitnice budu išle iz kine jer na eu nema baš ništa.. trenutno HK zajebava izbacuje server error tako da za danas dosta istraživanja..

Na ovoj snimci su servo motori na krilima bili slabi i desilo se ovo, što ne želim da se meni takva glupost desi. Ako neko misli da griješim neka me ispravi samo sam previše oprezan jer mi je ovo prva takva bebica :)

50cc Extra 330 wing flutter

na rcgrupsima frajer od ovog modela je napravio FPV model  8), ima boxer motor  :P ali je neslavno završio imao je otkaz LRS-a više na
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2034864

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #13
Cekaj reci ti meni oces divljat?
Oces ga vozit kao da je ukraden i ne bojat se krsa?

Ako da, plati vise za sve skupa, bit ces siguran da nista nece otkazat u zraku.

Ako ne, ustedit ces puno love a opet biti sretan.

Ovo je samo moje pocetnicko misljenje, uzmi ga sa zadrskom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: HK Extra 330L 2235mm

Reply #14
Cekaj reci ti meni oces divljat?
Oces ga vozit kao da je ukraden i ne bojat se krsa?

Ako da, plati vise za sve skupa, bit ces siguran da nista nece otkazat u zraku.

Ako ne, ustedit ces puno love a opet biti sretan.

Ovo je samo moje pocetnicko misljenje, uzmi ga sa zadrskom :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jednom se zivi. a da mu nakon desetak sati leta necu krenut hebat majku po palicama sigurno da budem i to jednom probao u zraku :D mozda bolje onda kupit kako spada nego nedaj boze neke gluposti u zraku :s

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk