Skip to main content

Topic: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h (Read 9821 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #15
Bok!

dakle, model ima 1150 gr, bez baterije za receiver. Ugradjen je 180cc rezervar...

što smo dosad smislili za Mk2:

- modifikacija reza u koji dosjedaju krila, tako da ostane više "mesa", da krila bolje nasjedaju na trup
- iako je elevator iz jednog dijela, možda bi bilo pametno dodati žičani kostur kroz njega, kako bi se moment serva ravnomjerno prenosio na obje polovice, i kako bi se izbjeglo uvijanje istoga (što pri 200+ baš i nije zanemarivo)
- koristiti jaču žicu za pogon upravljačkih površina. čisto sigurnosti radi
- bolji (jači) servoi
- sigurnosni sustav za gašenje motora u slučaju havarije elektronike/serva (opruga)
- modifikacija unutrašnjosti (jednog od rebara) radi lakšeg smještanja baterije, te provlačenja kabela
- kotači su svakako opcija...Već sam ih stavio i na Mk1, ali probni će let vjerojatno biti bez njih...na prethodnim sam modelima koristio plastične M6 vijke za pričvršćivanje stajnog trapa, što se dosad pokazalo super - trpe nešto tvrdje slijetanje, a kod "slijetanja" pucaju, te tako spašavaju avion (nema salta mortale). No, ako se ide na kotače, onda se svakako treba ići i na retrakte. Moje je skromno mišljenje kako je to gubljenje vremena - ipak je ovo combat model...

- Model je vrlo čvrst, i trebao bi pretrpjeti sve i svašta. Ipak, nadam se da ću taj dio izbjeći.

Tomislav.
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7


Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #17
Lijo, a kada ćemo opet vidjeti race rata... :'(  ovo su sve trabanti za njega... ;D
 
lp
 
Toni 

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #18
E Toni race rat se ne vadi bez poštene konkurencije nije pošteno prema njima dam im malo fore :D
ma nabavio sam neki keda motor budem ga stavio drugi tjedan za jedan let samo da probam
još mi zvoni het 1w30 i dok ga ne kupim mislim da niš od štakora a s ovim motorom bi trebao cicati oko 120A
i ako izdrži motor 20 sek. trebao bi postiči brzinu od oko 300kmh.  ;)


lp lija

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #19
netko ostavio poruku jučer na fixnom,

niti ime niti broj, pa eto kolega ( ili ako ga netko zna neka mu javi) link na bitne upute je:
http://rccombat.ru/simtech/mig7/m7instr.pdf

a tražene planove prilažem i dole u attachu

sretno s gradnjom!

u prvom postu gore je i link na elektro verziju, brže leti ali nema zvuka.  :(
tako da je preporuka svakako da bude nitro,
isplati se malo zamastiti za taj miris i zvuk  8)

Odg: MIG7 coro + 28ASP motor = 150+ km/h

Reply #20
@Tom čestitam , stvarno si all round flyer   8) 8) 8)  
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes