Skip to main content

Topic: Nick Ziroli F6F HELLCAT (Read 25644 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Nick Ziroli F6F HELLCAT

Novi model u Hangaru, kao šta najavih. Neću puno pisati o dokazanom modelu i internet nudi na desetke build grupa i podataka no mogu reći da je g. Miroslav Terzić "aka Mirče models" napravio izvanredni model s par destaka tisuca zakovica i panela u scali.
Utrosio sam 70tak sati do sada da dovedem djelove trupa u standard meni zadovoljavajuć, no čega god sam se uhvatio naisao sam na dobar produkt kog je pokoje tvrđe slijetanje dovelo do razine da radim na njemu.  Dosta je posla s kompozitnim djelovima s obzirom da sam drugi kupac a prvi je busio i ostetio kapotaž, i par detalja koji mi smetaju. Kroz jos cca 100njak sati ugradnje avionike, sustava, duplih napajanja i par sistema novije povijesti model će biti spreman za demo let s novim srcem i novim snagama digitalnim.

















Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #1
Firewall forward raste:


Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #2
Ovo sve izgleda kao novo :) .Lijepo za vidijeti kako je očuvano :) .Koliko kubika je motor i na koje gorivo radi i koliko je to kilovata ili konjske snage? :)

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #3
Model je odlicno slozen, a sta se tice kozmetike, trup je sredjen airbrushom di god je nesto bilo osteceno i kroz neko vrijeme ide weathering i final clearcote. Motor je MVvs 80, 80 c/10hp. Benzin 95.

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #4
Vrhunski projekt

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #5
radilo se prilicno zadnjih 10tak dana na modelu, cca 90h. Kompletni wireing, sistemi, stajni trap je preslozen, polakiran u scale boje, pressure line je zamjenjen, ventili osigurani, robart style je sad cijeli model bez adaptiranja.
Boje su uskladjene i sve nepravilnosti polako se uskladjuju, detalji se finaliziraju s obzirom da je bilo scale odstupanja i sad je sve u pravilnom omjeru.
Ugradio sam duplo napajanje i izbacio 360g utega iz nosa, sto će zamjenjiti powerbox life sistem.
Planirao sam emcotecov sistem za napajanje no naposljetku zbog konstrukcije dolazi powerbox Evolution i jos uvjek visi detalj jel ce biti smjesten na krilo ili na trupu s obzirom da će se samo uške odvajati za prevoz, a centroplan ostaje na trupu. Da ne duljim, par detalja:













Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #6
Ma ovo je daleko od mene ''modelarskog smrtnika'' .....fantazija...RESPEKT... :o :o :o
Hvala Krki !
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #7
vrhunska monograija Hellcata: upijam svaki detalj az realistic scale





Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #8
Nove snage s promjenjivim korakom :)




Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #9
Živio Krki , ovaj tvoj PITCH PROP me je oduševio  8) Sretan Božić ...puno zdravlja !
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #10
Danas se radilo 10tak sati na Hellcatu. Wireing i servoi su montirani i pripasani na komande s obzirom da se prijasnji sistem pokazao neucinkovitim, sad su flapsovi u cijelosti bez vidljivih veza, a eleroni su klasicno povezani s vanjske strane no s reduciranim duzinama kutih veza.

S obzirom da je Mirče imao velikih problema s hladjenjem motora sto radi neadekvatne povrsine izlaznog zraka, sto radi nedostatka plenuma, iskoristio sam znanje s Lycominga i slozio plenum od 0,5 mm fiberglassa i pripasao na lažni motor ne bi li povecao protok zraka na ulazu i usmjerio ga ka cilindru i ispusnom sistemu.


Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #11
REMEK DIJELO... nemam rijeci  :-X

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #12
Mirče je uistinu slozio predivan model, na meni je da ga dotjeram s par modernih sutava, instalaciju kompletnu s wireingom, te riješim bugove oko motora s obzirom da je na njemu bio Zenoah 80, a sad je MVVS.
Bit će lijep prizor na nebu :)


Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #13
Skidam kapu sa naklonom.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk

Sve više znan a sve manje mogu

Odg: Nick Ziroli F6F HELLCAT

Reply #14
Nadam se da će se u Hrvata zavrtiti warbird scena, ima tu modelara koji skrivaju svoje ljepotane :)