Skip to main content

Topic: DJI Spark - sitan ali dinamitan (Read 122217 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #255
Freshrc pojasni malo taj dronekeper?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


Dronekeeper mini ti je maleni gadgetić koji ima svoju baterijicu i zvučnik. Kada neko vrijeme ne osjeti gibanje počne davat signal koji čuješ ak si donekle blizu. Po noći ga čuješ sa možda i par sto metara.
Imam ga ja na miniju. Ali je zez da se sad transportira samo fedexom jer je iz Koreje il tam negdje pa je transport suludo skup.
Ima on još opcija ali ti na Sparku neće bit zanimljive.

http://www.nichemall.net/index.php?route=product/product&product_id=50

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #256
Hvala na objasnjenju :-)

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #257
Dronekeeper sada prodaju i u kit verziji bez baterije. Dodje ti plocica i termo buzir. Bateriju uzmes neku za mikro drona, spojis na plocu, obujes u termo buzir i zagrijes da se stegne. Sljedeci mjesec cu vjerojatno naruciti pa javim dojmove.
(Stavio sam linkove u svoju temu Alien 5"u multirotorima)
Ima i ruska verzija sa jednokratnim baterijama- link takodjer okacen u mojoj temi.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #258
Ima dronekeeper i na ebay-u. Malo jaka cena, ali mala za bezbedno letuckanje :)  Eto da sam ga imao na Bebopu nasao bih ga sigurno, jer sam ga izgubio na prilicno malom prostoru punom gustog trnovitog zbunja. Tezak je samo 9 grama, moze bezbedno da se prikaci bilo gde gde ne remeti balans jer ne moze da utice na druge elektronske uradjaje, pisti dovoljno dugo i dovoljno snazno... Zahvaljujem se FreshRC sto je skrenuo paznju na ovu spravicu.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #259
Prvi letovi s CE snagom. Nedovoljno. Upravo prebacio na ono drugo pa sutra testing, testing rano ujutro prije kise. Inace mali je super...

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #260
Do kolko si dobacio na nasoj snagi?

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #261
Pa pocela mi se raspadat slika i veliki lag na videu  negdje ispod udaljenosti od 200m. Lokacija nasip na Savi znaci bez nekih interferencija. Koliko je vama ekipa bilo max udaljenost na CE?
DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #262
Di tog ima u HR za kupit? Novi sam u ovome pa me zanima dal ima neki bolje ooremljen RC ducan negdi u ZG ili okolici?

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #263
Ja sam na CE najdalje otisao nekih 1100 metara. Al ključno ti je birat najbolji kanal i onda se prebacit na otg.

RC dućan nije isto što i Dji oprema. Aviteh drži Dji ali ima i još pokoji dealer.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #264
Ja sam uspio 670 metara i to uz dosta gubljenja videa.na fcc 1400 bez trzaja :-) i to na 5.8

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #265
Uspio na fcc bez i jednog problema dobacit 500m i nakon toga pocela lagano stekat slika ( bio je fcc jer je imao 11 kanala). Probat cu otg. Jel koristite otg redovno. Ima kakvih problema i dal je sluzbeno podrzan? Nekima steka, nekima radi... Probao sam onaj apk 4.1.3 v25 fcc koji ima sve modove letenja al se vratio na stock radi garancije pa sad cancelam wifi kad zeli vratit na CE. Sport mod uglavnom koristim za gust a gust ga je i gledat kako se propne. Hvala Tomek na supportu[emoji3]

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #266
Ja koristim otg na ipadu.kolko citam neki kazu da pomaze neki da ne.ako koristis android otg moras koristit kod prebacivanja na 2.4 jer bez otg ti se vise mob nece spojit sa sparkom.na ipadu nema tih problema.otg kolko ja znam nije podrzan od strane dji-a tako da je njegovo koristenje samo na vlastitu odg.A onaj domet na 5.8 od 1400 met nisam ni koritio otg.Kako sam ve  jednom napiso meni otg ne igra ulogu jer prvenstveno sam hacko snagu radi boljeg prijema a ne rusenja rekorda u daljinu.do cca 1 km mi radi bez greske i bez pucanja a to sam i trazio.

Poslano sa mog SM-G928F koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #267
Evo napokon sto sam trazio. Tripod u zraku. Uzeo i ja u Best Buyu Fly More Combo. S porezom me izasao 691 dolar. 650 + porez. Dobra stvar je sto je u fcc modu bez ikakvih hakiranja, losha sto ima americki plug za punjac, ali prezivjet cu to :) Nisam jos letio, vjerojatno cu probati sljedeci vikend. Regao sam ga u USA, jel to dovoljno ili moram i u Hr regati kad dodjem za legalno letenje? Kako ide s uvozom? Carina, porez? Jer bude isao nazad u USA tamo iza Nove godine. I jel postoji mozda micro b usb muski na muski a da je otg? Kabel u kabel mi izgleda nekako zdepasto. Idealno bi bilo jedan kabl cca 20 cm da jedan kraj ide u tablet/mob, a drugi u RC.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #268
Posle puno natezanja, od juce sam i ja ponosni vlasnik ove male zverke :)  Ne znam kako kod vas, ali ovde je luda kuca. Ovi privatnici kao da se gade na pare. Niko se ne javlja na telefon, u komunikaciji su neprijatni ili zure da te skinu s vrata... Ovlascenog dilera sam zvao nekoliko puta, niko se ne javlja. Probao da ga kontaktiram preko foruma, registrovao dva naloga u razmaku od 15-20 dana, ni na jednom mi nije odobrena registracija. Par likova koji prodaju Sparka preko oglasa, u stvari prodavci magle. Navodno donose iz madjarske po narudzbini i ceka se od 5-20 dana, sto znaci Kina. To sam mogao i sam mnogo povoljnije, ali sam hteo ozbiljnu garanciju. Na kraju nadjoh u jednoj ozbiljnijoj prodavnici tehnike, Gigatronu, stigo za dva dana i sve super :)


Prvi utisci su veoma pozitivni. Malisan je savrsno stabilan, cak i u sobi bez satelita u atti rezimu. Iznenadio sam se kvalitetom snimaka pri vestackom svetlu. Danas ide ozbiljnije testiranje i prvi pravi snimci.

 

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #269
Mene ovi dronovi bas ne vole, i posle ja ispadnem paranoican :)  Ispricacu sta mi se desilo, i molim za savet: da li da reklamiram Sparka, prodam i kupim nesto sto ide po zemlji, ili da ga osusim i teram dalje?


Svratio da snimim jedno simpaticno jezerce pored kog se nalazi napusteno i upaljeno, nekad jako lepo odmaraliste. Jezerce je jako malo, mozda 30-40 metara u precniku. Parkirao se pored zgrade, ubacio punu bateriju, provozao oko zgrade i napravio lepe snimke... Iskljucio dron i otisao sa druge strane jezera sto je vazduznom linijom jako blizu mestu odakle sam prvi put poleteo. Poleteo, sve bilo super, pticica radi jako lepo... I kad mi je ostalo oko 30% baterije skontam da nisam ukljucio kameru. Ostala navika od Bebopa koji pri ukljucivanju pali kameru. Ukljucim kameru da iskoristim ono malo baterije sto je ostalo i nastavim da letim pored obale, sve u krugu od nekoliko metara odakle je poleteo, kontam da ce kad se isprazni baterija da sleti ili tu odakle je poleteo, ili pravo ispod sebe. U jednom momentu zapisti i kao da krene da slece, a onda kao da je u sport modu pocne da se okrece, i punom brzinom poleti u vis. Na komande nije reagovao uopste. Nekoliko metara povise je bila krosnja drveta u koju se on upleo, kosio granje i lisce (propeleri nisu stali), probio se nekako, zapleo u vislje grane i onda se ugasio i pao u jezero. Srecom na samu ivicu jezera, i nije ceo potonuo vec samo zadnjim krajem. Odmah sam skinuo bateriju, istresao ga od vode i kad sam dosao kuci skinuo poklopac da se susi.


E sad, zasto se ovo desilo? Koliko znam, Fantomi i ostali veliki DJI dronovi pamte lokaciju gde je konektovana baterija i nju koriste kao tacku za RTH. Ako je to u pitanju, onda je moja grska sto ponovo nisam skinuo bateriju i vratio je na drugoj strani jezera, a on je ispravno krenuo da se vrati na mesto koje je zapamtio. Ovo mi je malo nelogicno za ovakav koncept drona, koji ima u sebi integrisan punjac. To znaci da ce nekome ko kupi osnovni paket bez kontrolera i sa jednom baterijom, ko puni dron kao mobilni telefon i ne skida bateriju, ako se baterija isprazni napolju da krene da se vraca kuci? I zasto nije reagovao na komande kad je baterija na kontroleru bila puna, od njega bio na svega par metara i prenos snimka bio dobar? Pokusavam da nadjem neki logican odgovor kako mi se ovo ne bi ponovo desilo, i kako se nekom drugom ne bi desilo. Naravno ovde ima pametnijih od mene, sa vise iskustva...


Edit: evo nadjoh u fligt record da je kao home point snimio sredinu jezera



11 satelita. I ko je sad za ovo odgovoran? Proizvodjac, ja sto nisam pogledao u pasulj, sateliti...?