Skip to main content

Topic: DJI Spark - sitan ali dinamitan (Read 122189 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #330
Dosta ljudi je pitalo na PM, a bome i ovdje pa da objasnim. Odnosi se samo na Android, za IOS nisam koristio pa ne znam kako to ide.

Dakle, SAM sam modao apk jer jednostavno ne vjerujem svemu sto skinem s neta.
Moguce da su premodane aplikacije ok, a moguce da imaju i trojane, viruse, ne znam ni ja sto....

Dakle, sa apkmirrora sam skinuo originalnu dji go 4, verzija 4.1.9:
https://www.apkmirror.com/?post_type=app_release&searchtype=apk&s=dji+go+4

Uocite da postoje dvije varijante. Varijanta koja pocinje sa 1 je za mobitele, 2 je za tablete.

Nadalje, koristio sam ovaj tutorial za vlastito modanje skinute aplikacije:
http://dji.retroroms.info/howto/deejayeye-modder

Sam sam izabrao sto cu od modova staviti, interesantni su mi bili mavic IFMi na sparku, fcc, waypointi, enablanje wifi menija cak
i kad je daljinac spojen s uredjajem preko OTG kabla...

Potrebno je POZORNO sve procitati i odraditi i nikakvih problema.
Ako se aplikacija rushi, najvjerojatnije je nesto do telefona, jednako bi se rushila i originalna nemodana, barem je to moje iskustvo.

Ovo je sve vezano SAMO za aplikaciju na mobitelu, dakle nikakvo prckanje po firmwareu sparka.
To je dosta "naprednija" tema i NE PREPORUCAM za raditi ljudima koji ne dolaze iz linux/android/embedded svijeta.

I samo da se ogradim, sve sto radite, radite na vlastitu odgovornost. Gore napisano je u najboljoj namjeri, ali iskustvo
kaze da uvijek postoji "onaj jedan" sto nesto zglajza pa su mu svi ostali krivi.
:)

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #331
A da ti meni posaljes svoju modanu :-) da se ne igram bas sa tim .

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk


 

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #333
Vidio i razmišljam
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #335
Solidna je ovo kombinacija Spark + remote.
Ali mislim da se jako brzo poželi još pokoja dodatna baterija a i HUB za paralelno punjenje istih.


Sve u svemu čini mi se da je COMBO kombinacija dosta dobar odabir, a tko zna možda će kroz kojih par tjedana popust umjesto 13% biti 20%, 25% ili 30%


;-)

9XR + FrSky, Bixler 2, Phazer KX EDF, ELF DLG, Quanum Nova QuadCopter, DEX mini quad, Q-BOT micro quad, 2 x Buggy HSP XSTR PRO 1:10, Monster Truck 4WD 1/8 Nitro Circus, Relentless Racing Boat ...

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #336
a za koji mjesec bu ti došao novi dron i onda buš gledao njega,
šuškaju o još manjem Sparku, ispod 250 grama radi novih pravilnika diljem EU...
e sad hoće li on imati gimbal iili soft stabil, hoće li letit 4 ili 0.5 km, hoće li letit 12 ili 4 minute.. bumo vidjeli kada i ako se pojavi :)


tako da od predugog čekanja teško neke sreće, pogledaj koliko cijene fantoma 2 iz 2014god ;)
drona kupiš kada je vruć jer te pali unatoč cijeni
 ili nakon par mjeseci kada malo spuste 20ak%, a odna ti se već nameće nakon 6mj neki skroz novi i više ne gledaš staroga :)


najlukaviji kupuju polovne od ovih koji kupe u prvom valu, pa prodaju nakon 2-3 mjeseca, po najnižoj cijeni a opet nije star, pa vidi sad matematike  :D




btw, sada je mavic pro u EU 6400kn, (gearbest, EU4 warehouse)

Jet model  www.tinyurl.com/turbojet01         Balza Jet  www.tinyurl.com/BalzaJetModel
FockeWulf 190 www.tinyurl.com/FockeWulf190noisemaker      Benzinski šleper 2.5m  www.tinyurl.com/BiduleSleper

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #337
A ja sad došao iz neuspješnog shoppinga
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #338
...hoću si ,recimo za Božić, ubosti malog Sparka i već si naručio razne điđe prek Ebaya
...koje dodatke si naručio? Ima kakvih "vanserijskih" dodataka za sparka koji nisu kao dodatna baterija, zaštite propelera, podloga za slijetanje... Nešto što možda utjeće na let ili snimanje?

Čemu služe polar filteri za kameru?

A onda sretnem frenda koji mi ponudi Mavica po super cijeni i sad si gruntam jel mi to treba?
ovisno koliko je dobra ponuda :D

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #339
Naručio nosač za iPad,prozirni štitnik gimbala,noge,kutni kabel za iPad i narančastu naljepnicu
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #340
Mavic je odlicna igracka ako je dobra cijena :-) sad dali ti to treba ili ne sam moras odlucit,spark je fora jer je mali video po meni odlican za moje potrebe.dosta manji od mavica,ali i manja baterija.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #341
Odlične fotke Tom!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #342
Vidiš da mi ga nisu htjeli prodati!!!


Ak ne sutra,u pon je moj!
A kažu i da bu snijeg opal!
Spektrum DX8
Predator 650,Robocat 270,Dji Mavic air,Omei2000EP,Flamingo,Cyclone-E,Curare 40,Nemesis 60,MPX funracer,Mustang,WotXL,Meridian

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #343
Onda odmah stavi narancastu naljepnicu da se onako bijeli ne stopi sa snijegom☺
Upravo pokusam skuhat svoj APK 4.1.9, duga je noc
DJI Naza v2 F450, DJI Spark

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #344
I ja sam sa 4.1.8 potpuno izgubio telemetriju. Sve ostalo radi. E sad, resetovao sparka pa povezao direktno sa telefonom, i radi telemetrija normalno. Medjutim, posle nije imalo sanse da se poveze sa kontrolerom. Nekoliko puta restetovao kontroler, dron... nista ne vredi. Posle nadjem na DJI forumu da je lik resio problem povezivanja sa kontrolerom tako sto poveze sa telefonom, izadje napolje i na kratko poleti da uhvati satelite, ugasi WIFI na telefonu i posle hoce da se poveze sa kontrolerom. Tako je i bilo, ali opet nema telemetrije. Ponovio sve u krug, i opet nije hteo da se poveze sa kontrolerom posle reseta drona, ali posle povezivanja sa telefonom i kratkog poletanja sve normalno, osim sto i dalje sa telefonom radi telemetrija sa sa kontrolerom ne.


I sad nemam pojma sta da radim? Da cekam neku zakrpu, sto moze da se otegne, ili da vracam na prethdnu verziju?