Skip to main content

Topic: DJI Spark - sitan ali dinamitan (Read 122242 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.




Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #364
Po nekad mi se desava da Spark na ravnom gubi visinu ili se podize za oko 0.5-1 metar, na nekih 10-20 metara razdaljine. Nekad se samo podize, a nekad se do neke daljine podize, pa onda krene da se spusta. Nema pravila, jednostavno ta visina varira za tih pola metra-metar. Nije da mi smeta narocito, ali da pitam da li je to uobicajeno ili ja imam neki problem sa barometrom?

 

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #365
Po nekad mi se desava da Spark na ravnom gubi visinu ili se podize za oko 0.5-1 metar, na nekih 10-20 metara razdaljine. Nekad se samo podize, a nekad se do neke daljine podize, pa onda krene da se spusta. Nema pravila, jednostavno ta visina varira za tih pola metra-metar. Nije da mi smeta narocito, ali da pitam da li je to uobicajeno ili ja imam neki problem sa barometrom?

Eh, kad bi to bio jedini sparkov problem.... :) Meni ne moze 100 metara izvuc ravno da ne skrene malo... 19 satelita i on opet hoce malo gubiti pravac.
Prvo sam mislio da sam krivo kalibrirao palice, pa sam ih kalibrirao full precizno, pa compass sam kalibrirao na livadi 100 metara od bilo kojeg metala, stijene, bilo cega na drvenom kotacu da se idealno vrti, pa IMU na povrsini idealno ravnoj provjereno vaservagom od 5 metara... moji okolo vec pricaju da sam lood koliko sam ga kalibrirao, ali i dalje hoce pobjec malo s pravca. Ovo gore dole nisam primjetio u letu, nego samo kad hovera i to mozda =/- 10cm, ali to drzim pod normalno. :)

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #366
Po nekad mi se desava da Spark na ravnom gubi visinu ili se podize za oko 0.5-1 metar, na nekih 10-20 metara razdaljine. Nekad se samo podize, a nekad se do neke daljine podize, pa onda krene da se spusta. Nema pravila, jednostavno ta visina varira za tih pola metra-metar. Nije da mi smeta narocito, ali da pitam da li je to uobicajeno ili ja imam neki problem sa barometrom?

Eh, kad bi to bio jedini sparkov problem.... :) Meni ne moze 100 metara izvuc ravno da ne skrene malo... 19 satelita i on opet hoce malo gubiti pravac.
Prvo sam mislio da sam krivo kalibrirao palice, pa sam ih kalibrirao full precizno, pa compass sam kalibrirao na livadi 100 metara od bilo kojeg metala, stijene, bilo cega na drvenom kotacu da se idealno vrti, pa IMU na povrsini idealno ravnoj provjereno vaservagom od 5 metara... moji okolo vec pricaju da sam lood koliko sam ga kalibrirao, ali i dalje hoce pobjec malo s pravca. Ovo gore dole nisam primjetio u letu, nego samo kad hovera i to mozda =/- 10cm, ali to drzim pod normalno. :)


Same here. Bas sam neki dan na RC groups pisao da mi je to najveca mana Sparkya.

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #367
Ekipa to je i dalje samo selfi dron, a ne šta mi od njega zahtjevamo.... 2km u dalj, da je brutalno miran itd..

Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #368
Ma ja slazem se u potpunosti. Moja najveca zamerka je na kacenje propelera, i ujedno bih hteo svima da skrenem paznju. One kukice kojima se kaci prop. na motor su jako nezne i lako pucaju, a mogu i da zaglave motor. Prvi put mi se desilo prilikom incidenta sa home pointom o kom sam vec pisao, i to je sasvim opravdano. Bilo je to zestoko krcenje sume, ali su elise izdrzale a zubic pukao. Medjutim, drugi put me je samo malo propeler lupio po prstu pri jednom trapavom sletanju na ruku. Ni na kraj pameti da je nesto polomljeno. Kad sam pakovao Sparka u kutiju osetio sam da jedan propeler koci. Dodjem kuci, okrecem propeler, cas se okrece cas zaglavljuje. Skinem, kad ono opet otpao zubic i uleteo u stator. Ovo je moglo da prodje neprimeceno pa da zaglavi u letu, i zato nije na odmet da se provere ti zubici posle svakog i najmanjeg kontakta.


A stvarno nije imalo potrebe za ovakvim resenjem kod propelera. Sasvim je dovoljno sto su sklopivi, pa je moglo opusteno da bude i fiksiranje srafovima.


Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #370
Ovo mi je jedan od prvih videa sa Sparkom, pa sam jos bio nepoverljiv prema njegovoj sposbnosti da se nosi sa vetrom, kog je tog dana bilo bas dosta. Inace je trebalo leteti vise u visinu...


https://www.youtube.com/watch?v=hQzEu0f2EKM



Odg: DJI Spark - sitan ali dinamitan

Reply #373
Obuli smo se za zimu :)











Provereno odrzava Sparka i na vodi, a ne smeta narocito u letu. Samo je potrebno malo dodati vise gasa pri poletanju, posle sve ok. Malo se sporije spusta. Verovatno bi bilo malo vise problema pri nekom jacem vetru... Ovo je probna verzija, sad ide lepse secenje, oblepljivanje folijom...