Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 137377 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #15
 Vidiš ti to. Imaju i nagradu za fotku s drona. Do kuda je to došlo, a što nam tek nosi koja godina ispred nas...Tomo tebi kao velikom zaljubljeniku u FPV letenje (ili ako ćeš se natjecati za još jedan komplet Phantom 2, a zašto ne bi kada opet bude aktualno), trebat ćeš i veći domet stanice. Srećom za samo 30 eurića Phantoma možeš poslati i do 4 km...  ;)
 
Dji phantom h3-3d fpv long range 4km
RC Range up to 4km with 2.4G 2W Signal Amplifier on Phantom2 Remote Controller

 
http://www.banggood.com/2_4g-Mini-Signal-Expansion-Device-For-Dji-Phantom-Transmitter-p-923448.html

lp
Toni

 
 

 

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #16
ide on i 4.4km tamo i toliko nazad.. možda i više :)

Phantom 2 Long Range 4.4km/2.8miles
+ logger i tracker ,  http://www.flytrex.com/



Dakle ako sam dobro skuzio, pustimo plug&play i prakticnost na stranu, da je Phantom u letu i snimanju bolji od DIY quadova?
Dakle i modeli u kojima su kvalitetni motori, frejmovi, regleri i kontroleri?

kad pričamo o GoPro nosačima,
daj video na neki koji je bolji ako si našao.
(ovo sve što ljudi pucaju s fantoma je nestabilizirano u postobradi, jer nema potrebe za time)
a samo video je na kraju bitan. ne slike stroja na podu(iako i tu se nema čega sramiti, ne vidi se nijedan kabelić ili šaraf npr)
kada uz to ubaciš i nisku cijenu i male dimenzije modela, i da sve radi bez ikakvog pimplanja, ne treba puno razmišljati.
+garancija, račun itd... popis je fakat dug  

a i vidiš iz primjera u praksi, ljudi su probali sve i svašta za gopro, čak i x8, pa se odlučili za fantoma....
 ispadne jeftiniji na kraju jer radi iz prve, nema kemijanja.
što je meni kao hobbysti uz pravi posao i obitelj, vrlo važna stavka, što više zabave,
jer nemam vremena više lemiti i podešavati(a nije da prije nisam pa bježim od nepoznatoga), jedva da stignem i letjeti!  ???

2 toni: pa to je ludnica, ušarafi se na stanicu, na modelu ništa ne treba dirati,  i spreman fant za long range :)
           milina, i ima u bijeloj boji  ;D

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #17
Dakle ako sam dobro skuzio, pustimo plug&play i prakticnost na stranu, da je Phantom u letu i snimanju bolji od DIY quadova?
Dakle i modeli u kojima su kvalitetni motori, frejmovi, regleri i kontroleri?

kad pričamo o GoPro nosačima,
daj video na neki koji je bolji ako si našao. (ovo sve što ljudi pucaju s fantoma je nestabilizirano u postobradi, jer nema potrebe za time)
a samo video je na kraju bitan. ne slike stroja na podu(iako i tu se nema čega sramiti, ne vidi se nijedan kabelić ili šaraf npr)
kada uz to ubaciš i nisku cijenu i male dimenzije modela, i da sve radi bez ikakvog pimplanja, ne treba puno razmišljati.
+garancija, račun itd... popis je fakat dug  

a i vidiš iz primjera u praksi, ljudi su probali sve i svašta za gopro, čak i x8, pa se odlučili za fantoma....
 ispadne jeftiniji na kraju jer radi iz prve, nema kemijanja.
što je meni kao hobbysti uz pravi posao i obitelj, vrlo važna stavka, što više zabave,
jer nemam vremena više lemiti i podešavati(a nije da prije nisam pa bježim od nepoznatoga), jedva da stignem i letjeti!  ???

Priznati da phantom 2 radi bolje od nekih DIY (naših poznatih) riješenja je kao priznati da neznamo sastavljati multirotore  :), ja sam ga uzeo iz jako velike radoznalosti (jer uvijek ga mogu lako prodati),  s Vision + ima još i manje ulaganja, ne treba kupiti hero 3 i netreba FPV oprema (monitor, VTX i VRX, OSD), ovdje sve dobijete u kompletu, samo se natrkelji smartphone na onu kvačicu i zabava može početi, imam LG G2 koji ima display za svaku pohvalu i lijepo se vidi i na suncu, slika je odlična i mogu tek mislit kakva je na tabletima, kašnjenje je minimalno, na brzim smartphone-ovima (quadcore 2 i više GHz) oko 1/5s i nestvara problem za normalno FPV letenje, ali za između drveča i sekile stil bi itekako stvaralo problem, ali phantom i nema karakteristike za takav let.

Vision+ ima komande na 5,8GHz, a ostala komunikacija koja ide preko ekstendera je na 2,4GHz, čak postoji na marketu aplikacija s kojom se mogu uštimavati snage odašiljanja te je moguče staviti i ekripciju na komunikaciju između smartphone-a i ekstendera (enkripcijski kod).
Također stanica se može prebaciti na FCC standard i tada joj je snaga odašiljanja 100mW (zakretanje donjeg trimerskog potenciometra sa zadnje strane stanice skroz do kraja u smjeru kazaljke na satu te onda u RC assistent-u odabiranje FCC standarda).

Dio ekipe Vision+ na phantom pilot forumu se žale da taj wi-fi ometa prijem GPS signala ali to kod mene nije slučaj, wi-fi kod mene nema utjecaja na prijem GPS signala bez obzira koju snagu odašiljanja odabrao, ono što ima utjecaja je kamera, na zemlji gotovo da nemože dobiti GPS lock, u zraku 6-7 satelita ali kad se pokrene snimanje videa broj satelita padne odmah na 5-6 nekad i na manje. Meni ga nije problem letjeti u att, ali ga se ne usudim poslati dalje i ne usudim se koristiti ground station i waypontove dok se taj problem ne riješi, kad budem ulovio vremena izljepit ću ga iznutra sa EMI nepropusnom folijom pa ćemo vidjeti (vidim da to rade i ostali).

Imam dodatak za DuBro prop balanser i mogu reči da su original DJI propeleri za phantom 2 u poprilično dobrom balansu, gotovo da nema potrebe za dodatnim balansiranjem.

Kao što sam spomenuo stabilnost slike na Vision+ je glavni adut, čak i na vjetru slika je kao da je kamera na stativu, imao sam par situacija gdje sam pomislio da se slika na smartphone-u smrzla ali to nije bio slučaj, brutalno stabilno drži, ima logike, masa kamere je svedena na minimum, stabilizira jedino objektiv, senzor i kučište za to, ostatak elektronike kamere je smješten gore iznad na platformu, na taj način motori rade s minimalnim naporom i odziv je brutalan. Također slika u 14MP u adobe dng raw formatu je wow za te novce, jedna slika je 28MB i nakon okidanja ju sprema 10ak sekundi na karticu a za to vrijeme nema live feed-a s kamere - to je malo bad, ali ako se stavi na jpg onda spremanje ide glatko. Video je moguče snimati u 1080p 25 i 30FPS-a, te 1080i 60FPS-a, 720 60FPS-a...
Kamera sa kvalitetom fotografije pokazuje da ima potencijala (still slika je bolja nego na Hero3) i još kada prođe obradu u adobe dng raw formatu ne gubi se skoro pa ništa, nego ono što su stvarno zeznuli je kompresija videa, video u 1080p@30 je cca 12Mbps, pri određenim uvjetima snimanja neki detalji jako trpe, također kamera ima sharpnenig opciju koju je najbolje isključiti ako video ide u daljnu obradu ali ako je za samo izrezat i stavit na net onda sharpening staviti na normal. Kada bi bar napravili novi firmware za kameru pa da snima 1080p@30 na bar jedno 20Mbps to bi bilo super i onda bi se neki mnogo skuplji strojevi na ovom svijetu mogli posramiti  :D
Također je moguče snimati na 140 i sa 85 stupnjeva pokrivenosti, ovo na 85 izgleda fantazija i ništa se dodatno ne gubi u kvaliteti slike i gotovo da nema fish eye izobličenje.
Upravljanje kamerom preko slidera prikazanog na zaslonu smartphone-a nije za pohvalu, ide prebrzo i u skokovima, početak kretanja kamere te zaustavljanje je prebrzo, ja više volim da kamera lagano uspori prije nego dođe u položaj, tako sam si podesio na alexmos-u na karboncu i to mi je mnogo bolje za snimanje.
Također 3. os yaw stabilizira jako mali kut što kada se leti po vjetru rezultira da ako kopter "pleše" lijevo-desno malo jače slika će isto "plesati", da su bar stavili još nekih 10-15 stupnjeva da 3. os ne reagira nego da drži pravac to bi bilo super.

Bilo bi najbolje da su napravili za korisnike koji prebace u naza mode (kao ja i to odmah iz kutije) da mogu mjenjati te postavke, eto da se može podesti rad gimbala ili barem ti kutevi, također za upravljanje kamerom preko zaslona smartphone-a bi bilo super da ima rate/speed opciju sa + i - a ne angle sa sliderom, također da se može uštimati limitiranje koptera dakle kut nagiba, brzina propadanja i sl.

Ovi svi nedostaci koje sam nabrojao ga renderiraju u mojim očima ipak kao igračku, ali nemojte me krivo shvatit ne pljujem po phantomu, ali ipak igračku koja je mnogo toga sposobna i mnogo toga nudi za te novce.

Dakle ipak više volim letjeti sa svojim karboncem, više volim taj osječaj i pouzdanje u stroj koji sam sam sastavio, daleko mi je bolji na vjetru i više volim taj osječaj kada znam da imam puno rezervne snage u svakom momentu, 3. os mu i nije potrebna kad nema vjetra, ako snimam nešto na vjetru kasnije u post produkciji napravim stabilizaciju ali skoro da i ne moram jer crop bude jako mali 102-104% večinom. Nisam džabe dao tolike pare za komp neka i on nešto radi, hehe...  8)

COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #18
Evo i par slika sa Vision+
I zaboravio sam napomenit da u razgovoru sa nekoliko fotografa bez obzira na sve navedeno i pod uvjetom da su ulaganja u tom rangu prije bi odabrali phantoma i to samo zato što je plug&play.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #19
Evo i par slika sa Vision+
I zaboravio sam napomenit da u razgovoru sa nekoliko fotografa bez obzira na sve navedeno i pod uvjetom da su ulaganja u tom rangu prije bi odabrali phantoma i to samo zato što je plug&play.

Upravo, tako Franky. Vrijeme čini svoje, tehnologija napreduje. Vrijeme je novac, tako da su ovakva rješenja pogodnija takvoj skupini interesanata. Hobisti su drugo. Oni vole sve od nule. Prvi multi sam poletio krajem 2010. Tada još nije bilo ove "bijele pošasti" koja je preplavila globalno, pa smo pilili i rezuckali u kasne noćne sate. Tri žirca i bili smo sretni. Od onda se puno toga promijenilo. Vremena je sve manje, a postalo je sve skuplje. Tako da me ne čudi da ljudi polako pribjegavaju upravo takvim i sličnim rješenjima. Jer koliko vidimo mnogi su doma krenuli rezuckati, al kada su malo više "komercijalno zagrizli", onda nije bilo druge nego okačiti Zena ispod letjelice. To je tako. Takva je stvarnost.

Što se tiče ponašanja na vjetru ovaj video mi se čini nevjerojatnim dok se nisam i sam uvjerio u to:

http://www.youtube.com/watch?v=RRnL65-hPfw

Vision + je full zanimljiv ali je ograničen na svoju kameru. Vidjet ćemo kada izađe GOPRO 4 hoće li trebati novi gimbal za nju. Ako ne onda eto novo veselje za vlasnike H3 3D-a. A naprednji modelari koji se i bave multijima uglavnom već imaju GOPRO 3 tako da je startna cijena između Phantoma 2 i Visiona 260 ojra manja u korist Phantoma. Al to je stvar ukusa a o tome - ima ona stara latinska.  ;)

lp
Toni
   

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #20
Dakle zato pitah i rekoh, molim da se pusti plug&play faktor ne stranu, niti jedan diy quad nece biti tako zacementiran pri snimanju? Tesko mi je u to povjerovati. Nemam puno iskustva sa snimanjem, letim kvada od jazavca, kupovne stvari nisam letio tako da ne mogu komentirati ali zato i pitam.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #21
Gle ovak, karbonac je stabilniji u hoveru na vjetru i ima više snage za probijanje kroz vjetar, ali slika je svejedno stabilnija na Vision + ili na Phantom sa H3-3D, dakle sve je u stabilizatoru slike, ako uzmeš taj zenmuse stabilnost je zagarantirana pod uvijetom da isključim faktor vibracija koji je česta pojava u DIY izvedbama.
Rijetko koji DIY gimbal radi tako stabilno kao Zenmuse i sve što ima taj algoritam stabilizacije. AlexMos se može približit dosta blizu ali potrebni su sati i sati uštimavanja i testiranja (za nekog ko nije znalac za alexmos tehnologiju) tako da nije baš plug&play.
Vjerujem da bi Jazz kopter noseći mali Zen dao jako lijepe rezultate.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #22
nitko se ne crveni jer leti kupljeni regler umjesto da je sam doma lemio fetove i atmegu na PCB (iako smo lemili sporadično svašta http://tinyurl.com/klvjazj  )
niti jer nije motor sam radio kod tokara i viklao već kupio s RCTimera ili slično,
propeler, tko je radio svog od karbona ili drveta pa da ne daje jello na multiju?
niti flight kontroler lemimo više satima od rastavljenih žiroskopa (kao što smo 2010 radili sami KK ...  video: http://www.flyfreak.net/multirotor/triquadhexacopter-nesto-ledica-gps/msg34192/#msg34192 )
gimbal su mnogi probali napraviti svoj, ali na kraju ipak nema do zena(i u gopro i u profi segmentu, kao što smo i vidjeli na forumu)
stanicu i prijemnik, itko? I profi stručnjaci za radiovalove s foruma? nitko...
baterije jasno nitko ne radi sam osim nas par koji smo nešto kemijali s LiIonkama, ali to je nas oko 5 od 3000 članova i kratko je trajalo. dakle zanemarivo.


dakle sve se tu kupi gotovo i ušarafi na malo alu krakova i vitroplasta ili ficlek karbona.
i sve su to modelari  :)
pa ne vidim u čemu je frka kupiti i frame u koji je već sve ubačeno, kada radi najbolje što može i letjeti ga.
jer je to poanta cijele priče, ne sama izrada.
makete su za gradnju, a modeli za letenje  ;)

DIY još nisam vidio da je netko ubacio sve to u 1kg modela,
dosta modela ima dvoosni gimbal, ali s trećom osi počne zabava, jello i ostalo.
 osim toga, ovaj troosni zen sa svom elektronikom ima svega 168 grama  ???

a i sam alexmos je rekao na svom webu i na forumu da nikada neće raditi dobro kao zen, samo približno dobro.
i to je bila revolucija u svoje doba(2013), viklali su se motori da bi se to imalo prije ostalih, i sve divno i krasno, ali vremena se mijenjaju...
zen je zbog toga i došao na tržište za gopro iako je mogao i puno prije, ali nije bilo razloga,
 jer su svi koji su htjeli mirnu snimku morali kupiti veći zen za veći stroj prije pojave alexa,i tu su brali velike novce,
onda je pipa malo zatvorena pojavom alternative i eto novog čuda iz DJI pogona kao odgovor na to.

jasno, kome paše rezuckati doma, rezuckat će i dalje.
neki i dalje rade modele kako su ih učili u klubu pred 40 godina, i to je ok,
ali eto mi novi klinci kupimo stiroporca, ubacimo elektroniku, i odletimo nešto što oni možda neće, 300km/h, 10km daleko, 96 minuta u zraku bez krila itd
ne jer ne mogu, vjerojatno mogu, ali više vole graditi nego letiti. što je ok naravno.

bitno da je pojedinac na kraju dana zadovoljan s onim što ima/što je napravio. nema jednog modela koji će zadovoljiti sve nas,
(često niti jednu osobu, zato ih imamo više obično ha ha  :D )

ako se pojavi nešto što radi bolje i jednostavnije od ovoga, samo nabacite temu,
 ovo je vrlo dinamično područje modelarstva di iz mjeseca u mjesec dolazi nešto novo.  na sreću za sve nas korisnike :)



edit: franky, onaj video stranicu prije je snimljen s 200m, malac se penje preko 6m/s  :)

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #23
Da ne citiram cijeli tekst, Dr.Tom potpisujem sve što si napisao, evo jedna svježa slika od prije 10-15min, sa 100m onak na brzinu.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #24
Gle ovak, karbonac je stabilniji u hoveru na vjetru i ima više snage za probijanje kroz vjetar, ali slika je svejedno stabilnija na Vision + ili na Phantom sa H3-3D, dakle sve je u stabilizatoru slike, ako uzmeš taj zenmuse stabilnost je zagarantirana pod uvijetom da isključim faktor vibracija koji je česta pojava u DIY izvedbama.
Rijetko koji DIY gimbal radi tako stabilno kao Zenmuse i sve što ima taj algoritam stabilizacije. AlexMos se može približit dosta blizu ali potrebni su sati i sati uštimavanja i testiranja (za nekog ko nije znalac za alexmos tehnologiju) tako da nije baš plug&play.
Vjerujem da bi Jazz kopter noseći mali Zen dao jako lijepe rezultate.

Fanky,

to sam prvo i ja pomislio - ma mora da je sve u gimbalu jer ne može to taj mališa. No, kada mi je prošao kroz prste brzo se uoči dosta toga. A prvo je naravno frejm koji osim Dexa, i koje još iznimke, od nas nitko ne bi imao živaca raditi. Imaš ga doma pa ga malo bolje pogledaj. Prođi rukom preko frejma - zar nije jako gladak  :D . Pogledaj cijelu šasiju kako je napravljena, kako zrak opstrujava preko nje jer sve je unutar osim naravno gimbala. Mislili su tu na mnogo toga kod konstrukcije. Mal, lagan, male savitljive elise za vjetar, sve mali otpori, autonomija leta. Pa onda onda smještaj gimbala itd...Dalo bi se tu još toga nabrajati. Uglavnom kao da su znali što rade.  ;)

Neki suma sumarum od mene u ovoj temi. U posljednje vrijeme srećem sve više ljudi koji kupe Phantoma sa zenom i naprave snimke kakve mi nismo imali godinama. Bez stotina ili tisuća sati mukotrpnog i frustrirajućeg projektiranja, testiranja ovih ili onih gumica, spužvica, antivibri, kodova itd. I sve ok. Tu i tamo se neki sruši jer je letio stalno u Phantom modu pod GPS-om. Onaj koji je bio malo ambiciozniji pa pročitao uputstvo, ili je redoviti GOST na ovom forumu, a takvih je vjeruj mi puno, isključio ga je i stavio u NAZA mod i leti u ATTI modu i šiba. Svlada letenje jer malac puno toga oprašta. Ako izgubi jednog, već je zaradio za drugog. Tada sam uglavnom shvatio da je, što ono kažu" vrag odnio šalu". Mirno nam svima nebo za godišnje odmore i svima želim puno uspješnih letova i mirnih snimaka.  ;)

lp
Toni 


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #25
Potpisujem i ja Dr. Tomov pristup.Evo zašto:Nemam šanse da postanem elektroničar ,softwear eng , ili neki od modernih internet freakova...zato, jer je moje (životno i ino) obrazovanje završilo kada sam otišao u mirovinu,ne zbog moje želje, nego zbog životnih ''pravila'', na koje ne mogu utjecati.Svojevremeno, kada sam imao 40 godina ''rugao'' sam se svim, nazovi modelarima, koji nisu mogli napraviti model od balze a pri tom izračunati CG ,potisak,otpor itd.Život Vas brzo vrati u normalu.MLAD treba učiti voziti auto i letjeti avion.To su vještine koje se unaprijeđuju sa vremenom i stažom.Nažalost nije moguće ''nabiti''sate vožnje KOMPRIMIRANJEM.Ovo sam iznio  da bi argumentirano opravdao i ARTF i sve što on donosi,pa tako i kupovanje letećih ''igračaka'',bilo preko interneta ili u naših kolega sa foruma.....  sretan sam što ih imamo i neka nam dugo požive..... ;)
p.s. Ispričavam se svima koje sam ovim postom nehotice dirnuo i pozdravljam sve one koji spadaju u 50% ovakvih modelara kao ja.Inače ovaj ''slučaj'' će mo ubuduće ,ako dozvolite ,zvati TOMOV PRISTUP.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #26
Baš sam to doktora danas pitao.Izmedju verzije 3.02 i 3.04 je razlika.Na zadnjoj su smanjili brzinu u gps modu i smanjili su maxumalni tilt za 10 stupnjeva u oba modsa att i gps.

S kojim firmware-om letiš? Nekak mi je koda malo sporiji na zadnjem (3.04), ali slika je full stabilna,

danas isprobano dečki na terenu,
najnoviji fw gore, izgleda da tilt ide i preko 20, evo i brzina:
ATI 18-20m/s = 65-70 km/h  8)
GPS 13-14 m/s = 47-50 km/h

znači u grubo gps 50, a atti 70 km/h.

stvarno sam ga izletio u FPV modu kao avion i to je milina.
nemaš ni dojam da juri toliko preko video feeda, jer je sve bez trzaja.
gledajuć sa strane u model, preleti livadu začas, a taj zen pegla sve.  :)

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #27
Super.Na rcgrup forumu su podigli cijelu frke oko toga.Mislim da su samo htjeli dodatno poboljšati sigurnost letenja pogotovo što danas ima gomilu leteća kojima je to prvi quad o kada se jedanput spoji na gps misle da sve samo leti.Bune se uglavnom iskusniji piloti koji bi jurcali žešći fpv.

Ionako je već beta 3.05 u testiranju.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #28
Baš sam to doktora danas pitao.Izmedju verzije 3.02 i 3.04 je razlika.Na zadnjoj su smanjili brzinu u gps modu i smanjili su maxumalni tilt za 10 stupnjeva u oba modsa att i gps.

S kojim firmware-om letiš? Nekak mi je koda malo sporiji na zadnjem (3.04), ali slika je full stabilna,

danas isprobano dečki na terenu,
najnoviji fw gore, izgleda da tilt ide i preko 20, evo i brzina:
ATI 18-20m/s = 65-70 km/h  8)
GPS 13-14 m/s = 47-50 km/h

znači u grubo gps 50, a atti 70 km/h.

stvarno sam ga izletio u FPV modu kao avion i to je milina.
nemaš ni dojam da juri toliko preko video feeda, jer je sve bez trzaja.
gledajuć sa strane u model, preleti livadu začas, a taj zen pegla sve.  :)

Ja sam izmjerio nešto malo manju top brzinu na vision+
GPS 11-12m/s
ATT  16-17m/s

E sad Vision+ je ukupne poletne mase 1255g, moguće da da je Phantom 2 + H3-3D malo teži i zbog toga malo brže vrti propelere pa se to odrazi na krajnju brzinu naravno pod uvjetom da je nagib isti, a vjerovatno je.
Ja sam ga danas isto izletao, od polijetanja pa do slijetanja skoro ništa hovera, desna palica uglavnom preko pola naprijed cijelo vrijeme, pa malo lijevo za nagib kroz zavoj, pa malo desno, i u največoj brzini prolazi kroz zavoj glatko, nema apsolutno vibracija nikakvih i ide kao po tračnicama, na 100m visine skoči nabrzinu, a je sitan na toj visini sa zemlje  :) spuštanje dosta traje, neznam dali se smije throple palica držati skroz do dolje kod spuštanja, dali će ugasiti motore nakon 3 sekunde??? Vidim da ekipa na RCGroups tvrdi da neće ugasiti motore nego tek kad je na zemlji tj kontroler detektira da više nema propadanja.
Ja to još nisam testirao jer mi nekako navika neda, dali ste isprobali to spuštanje sa throtlom na nuli preko 3 sekunde???
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #29
Tom koje gumice koristis bijele ili?


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju