Skip to main content

Topic: DJI Phantom 2 + Gopro = dobitna kombinacija (Read 138041 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #240
Ma moram to jos na pjeskarenje, pa mozda i na powder coating da bude bijelo kao i stanica, to cu jos vidjeti.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #241
Ma moram to jos na pjeskarenje, pa mozda i na powder coating da bude bijelo kao i stanica, to cu jos vidjeti.
jebeno će to biti. možda bi mogo dva komada ugurat da je malo duži sirovac i da zaokreneš drugi nosač. sry uvijek gledam način kako od jednog napravit više  :D . volio bih vidit kako ide ta finalna obrada materijala. powder coating to znači na kraju ide boja koju god želiš?

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #242

Nije bas tako banalno dodati veci proj komada. Naravno moze se ali onda su u igri skroz nove stvari. Kada odradis CAD fazu ide CAM faza, gdje ti alatnicar ne moze odraditi svakakva cuda koja si smislio jer je to naprosto neizvedivo. Ne zaboravi da komad prilikom obrade treba drzati i okretati jer su sile rezanja iznimno visoke i da si u proizvodnji ogranicen tipom proizvodne opreme i alata koje imas. Konkretno ovaj komad je pozicioniran cetiri puta, prvo se rezao glavni profil pa se komad okrenuo da bi se skinulo mjesto na kojem se komad drzao, a nakon toga gornja i donja strana otvora gdje je prolaz za antenu i prihvat stanice.


Meni je cijeli model prilagoden glodalu od 6 mm, dakle radijus je 3 mm sto znaci da je putanja glodala ostavljala na modelu isto tolike radijuse. To opet znaci da ja na modelu ne mogu reci da ce radijus biti 1 mm. Zamisli glodalo od 2 mm koje reze u dubinu od 35 mm, pa to se izvija kao cackalica i puca. Prametre rezanja, posmak, brzinu vrtnje spindle, dubinu rezanja i ostalo moras ujedno i prilagoditi materijalu koji rezes i kvaliteti povrsine koju zelis postici.


Powder coating, ili kako se to kod nas voli reci plastifikacija, ti nudi naravno izbor boja koje zelis, izaberes iz kataloga i to je to.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #243
svaka čast na pojašnjenju, sad mi je sve  jasnije. No nećemo ići OT, da nas ne potjeraju.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #244
Nego kako stoje stvari sa zamjenom batki u daljincu? Dali samo zamjenite ili se spajate na assistent te radite kalibraciju?


Sent from my iPad using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #245
Ja sam ih samo zamijenio bez naknadnog kalibriranja ali sad kad si spomenuo ne znam da li je to pravi nacin.

Iskreno ocekujem da se postavke zapamte, a ne da se svaki put mora vrsiti kalibracija.

DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #246
ja sam mjenjao s kalibriranjem prvi puta a sad mi se bas i neda, nezanam dali je potrebno - sigurno nije na odmeta ali dali se mora to je pitanje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #247
Kalibriras je nakon upgreda softa a ne promjene ili punjenja  baterija...palice i provjeris sviceve....

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #248
evo let iznad mora po indexu 5. koji kao babaroga plaši letače i svjetli crveno  ;D
ok radi fantač naravno :)


kalibracija stanice kako toni veli samo nakon fw updatea, to nema veze s batkama, već do potenciometara pod palicama, da se odredi raspon vrijednosti.
kada se batka mijenja i 1001 put, oni su isti ;)

Predzadnja slika, nekome hpexpress fura paket :-)
Zadnja, vidi se broj pogleda po web adresama, c/p putem se prosirio daljr od foruma,
s 39 pogleda na debelo vecu brojku :-)


Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #250
Meni danas gubitak video linka.. Da li je uzrok velik K index?  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #251
I mislio sam  ali reko ajd da provjerim. Poslje updejta znam da moras tj to je standard bar kod mene kalibracija. Tnx na infu.
Sjedi mrav na banderi i umače keks u struju

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #252



Laser, bas kao sto si i upozorio. Ja svoj camera bracket nisam niti pretegnuo a bome niti nesto mrljao po njemu. Nakon sto si mi rekao da ga pregledam, bome ispostavilo se da je popucao. Skinuo sam ga i to je potpuno kriva konstrukcija. Cini mi se da su im softverasi dobri ali neka si nadu bolje inzenjere strojarstva. Ovo su tako banalne stvari i tako trivijalni problem koji se ne dogadaju niti pocetnicima u struci.


Buduci da je bushing sa navojem za vijke overmoldan prilikom injekcijskog presanja, na tom mjestu se u korjenu javljaju zaostala naprezanja i materijal tuda ne tece pravilno. A kako vruca talina u kalupu naglo naleti na hladan bushing desi se to sranje. Da su makar dodali jedno rebro vec bi bilo bolje, a prvo sto su moglo odraditi je moldflow analiza.


Ugl, ekipa provjerite si taj komad, da ne bi gopro pao sa neba.

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #253
Greška u konstrukciji.Ja sam odavno prešao na aluminijski i mirno spavam.

Ipak taj komad drži kameru vrijednu par tisuća kn.

To su nažalost dječje bolesti i vjerojatno će dji to ispraviti ali gubitak kamere nije mali gubitak.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI Phantom 2 + Zenmuse H3-3D + Gopro3 Black + FPV = dobitna kombinacija

Reply #254
Ako nije tajna di ste kupili svoje Phantome - mislim di je najpovoljnije  ipak nije to bas jeftina "igračkica" ?
“Ako činjenice ne odgovaraju teoriji, promijenite činjenice.”