Skip to main content

Topic: #osigurnje modela za štete trećem licu# (Read 7161 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

#osigurnje modela za štete trećem licu#

Poštovni letači! pregovarajući sa nekoliko osiguravajućih kuća došao sam do dogovora sa eurohercom o polici za rc modele....Cijelogodišnja polica osiguranja iznosi 440 kn ali obzirom da se zimi leti puno manje pokušavam dogovoriti polugodišnju u iznosu 50% cijene pune...Ako netko zna za povoljniju ponudu molio bih ga da je ovdje predoći da bi sa osiguranjem krenuo od 1.5.pa do 1.11.
... hvala
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #1
Ovo su super vijesti...
Nesto kao AMA u USA (DE u USA?? :) )

Pitati cu ja u Alliancu i CO jos.
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #2
Sumnjam da će biti nešto od polugodišnjeg osiguranja.
Znam da se godinama to predlaže za motocikle, ali ništa od toga u dalekoj budučnosti.
Mene bi u svakom slučaju interesiralo "superkasko" ali za same modele.
Mislim da bih se uz to osiguranje extra brzo i nenormalno obogatio.
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #3
Wesp hvala i nadam se brzo tvojim informacijama pa neću požurivati sa zaključenjem osiguranja dok ne saznamo najpovoljniju opciju.... naime euroherc je imao nešto slično u visini 110 kn ali se pozvao na novi zakon i povisio premiju..Hvala Ti unaprijed za info a pogotovo ako uspiješ pronaći povoljnije osiguranje....Neki nedobronamjerni ljudi počeli su nas pratiti (naša letenja)i tražiti dlaku u jajetu nebi li nas prizemljili i stoga nam je u cilju da se sto šprije osiguramo da nam bar zakonski po tom pitanju nemogu ništa....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #4
mozda da se udruzimo pa da to uplatimo grupno ako postoji mogucnost pa ce mozda biti i popusta na kolicinu.

mislim da je u redu da se osiguramo jer mnogi letimo u blizini naselja, ljudi i cesta.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #5
Ova opcija je vezana za jedan model , odnosno da ne bude zabune za onaj model koji je trenutno u zraku (neznam dal de već rodio taj koji leti odjednom dva modela) u principu sa bilo kojim modelom letite taj model je osiguran.....
Sokac u pravu si, upravo su mi javili da od polugodišnje nema ništa  ao prijedlogu za grupnu policu krećem u pregovore....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #6
trebali bi napraviti raspravu o tome da nas se proba skupiti sto vise jer mnogi ni ne znaju kakve bi posljedice bile ako bi napravili neku stetu ili nedaj boze nekoga ozlijedili sa modelom.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #7
Stvar i je više nego ozbiljna.
Istina je da nisam nikada baš previše razmišljao kakve bi me mogle stići sankcije kad bih nekoga klepio avionom.
Možemo se mi zezati ali dalo bi se sa ovim našim igračkama poprilici zla napraviti.
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #8
Kad bih imao policu da li bi onda smio klepiti trgovkinju iz Konzuma ?
nastavite bičevati posadu dok se ne odobrovolje...............

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #9
Mogu Vas sve upoznati da sutra.,( nakon razgovora sa više osiguravajućih društava ) imam zaključni dogovor oko police osiguranja od mogućih šteta trećem licu..Okvirno osiguravat će se operater modela zrakoplova na RC upravljanje bez obzira koliko modela ima a ne model...ali detaljnije sutra nakon dogovora... Cijena će biti puno povoljnija od one prve koja je ovdje bila spomenuta...I da zaključim sutra poslije konačnog dogovora bit će vjerovatno i kopija moje police na ovom stramicama pa svako neka odluči za sebe po svojim uvjerenjima ...jer prema pravilniku osigurava se operater zrakoplovnog modela a ne model.....VIŠE SUTRA
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #10
Ja bi se svakako osigurao jer se eskadrila poprilično povećala a shodno tome i padovi. I broj kolega kao i broj auta na livadi ili gdje već se povećao pa je mogućnost nekog sranja velika. Ovo bi svakako trebao svako od nas učiniti pa da smo barem malo mirniji ali ne sad na temelju ovoga prerasti u kamikaze s modelima.
Jebo struju, samo nitro i benzin.

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #11
Svakako nas obavijesti PZ, mene to vrlo zanima ( 3 modelara u obitelji, nikada nisi siguran..).
No, jedna stvar me 'gricka': kako na to gledaju aktuari od osiguravatelja....tj. nije ista šteta ako zabiješ depronca, helića ili pak velikog F3A? Odakle im podaci za izračun moguće štete, vjerojatnost događaja, uostalom tko je to 'operater RC letećeg modela' ?  Da li su to svi koji se 'usude' ili samo oni koji imaju FAI dozvolu za kategoriju 'F' ?
I što sve pokriva polica... bilo bi interesantno da netko naleti sa nekim razbijenim skupim vjetrobranskim staklom i tvrdnjom da ga je razbio 'operater RC letećeg modela' i da se šteta naplati sa njegove police, a ne od kaska, jer je počinitelj šetet poznat (pri tome vlasnik razbijenog stakla nema opciju za staklo u kasku..).
Kombinacije su beskrajne i malo sam skeptičan !


Damir

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #12
 ...Damire da neidem danas previše u detalje sve će se znati sutra.....odgovorni ljudi usklađuju osiguraje sa pravilnikom o letenju zrakoplova pa o svemu sutra kad završimo i utanačimo sve...pozdrav
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #13
I mene ovo isto interesira, kao i moje kolege iz kluba.
Bilo je već i nekoliko pokušaja preko Modelarske komisije ali nisu urodili plodom. Treba paziti na još jednu stvar, ako je usklađuju s pravilnikom, da se ne dogodi situacija da ta polica važi samo na registriranim letjelištima a ako netko leti negdje na kanalu, livadi .... da na kraju tamo ne važi.

Odg: #osigurnje modela za štete trećem licu#

Reply #14
da vam odmah prekinem planove i srušim sve nade  ;D

koja god opcija osiguranja bila, na kraju bude uvijek isti rezultat !!!!

a taj je:
ako napraviš sa modelom neku štetu tu štetu budeš i platio  ;D

da ukratko objasnim izrečeno  ;)

osiguravajuća kuća bu vam rekla ovak.....

vi platite xxx kuna godišnje osiguranje, osigurano je xxxxxx model ili xxxxx modelar sa svojom čitavom eskadrilom (nebitno).....
vi kao modelar napravite štetu sa vašim modelom nekome......
ta osoba kojoj je šteta učinjena, moći će si štetu odmah naplatiti preko vaše police osiguranja.....
a  vi kao nositelj police lijepo ćete dobiti doma račun od osiguravajuće kuće za nastalu štetu  ;D


ovakav rezultat je neizbježan, to je činjenica i sve nade o nečem drugom uzaludne su


osiguranje modela ili modelara može eventualno poslužiti kao "kredit" ako se napravi velika šteta
a svi krediti se naplate, tak da mislim da ni ovaj način osiguranja ne bude iznimka......

tolko sam siguran u ovo, da stavljam ruku u vatru... ma kakvu ruku, stavljam jaja na ražanj  ;D