Skip to main content

Topic: OPREZ-NJUŠKALO PREVARANTI (Read 1891 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

OPREZ-NJUŠKALO PREVARANTI

Dragi kolege da podijelim iskustvo.

Javio se lik da kupuje moj model s njuškala. javio se na whats up, broj +380 ...... (klasični web generirani broj) i kao da li ga mogu poslati poštom , on sve plaća. I tako on kaže da je uplatio lovu, i pošalje mi link za potvrdu preuzimanja novca. Klik na link, a ono UPIŠI PODATKE KREDITNE KARTICE.

LOL ju rajt, evo već pišem. Znači, kada god vas stranica/netko traži da unaprijed prije transakcije (osim ako niste kupovali u ovlaštenom shopu pa morate upisati na kraju karticu) znajte da je to prevara. Primjer je recimo svako malo na fejsu neki od prijateljevih prijatelja i prijateljica shera link za RayBan Nike bla bla sa mega turbo sniženjima 80 90% SAMO TAJ DAN. Klikneš na link i prvo je upis tvojih svih podataka i naravno kreditne kartice, iako nisi ni vidio kaj nude. Ludilo da to ljudi popuše.

I tako, da sredim gada, nazovem njuškalo, a oni već znaju o čemu se radi, vrlo su susretljivi, i zahvaljuju na pomoći da raskrinkamo te gadove. I naravno da su potvrdili da je sve prevara, i jedino kako ide uplata novaca na vaš račun je preko IBANa i nikako drugačije. Čak ni ime ne trebate dati već samo IBAN broj, zapamtite to za ubuduće.

Eto dragi moji, pazite, levati su posvuda.

U prilogu su slike prevare, pogledajte link da znate prepoznati lažan njuškalo link. Druga slika je kada kliknete na Primi novac, upis podataka s kartice. NIKADA to nemojte koliko god da je kupac laskav i daje super novce.


Ima li tko još takvih iskustava podijelite ih sa svima da spriječimo prevaru unaprijed.

Hangar: Avanti V2 80mmEDF, Viper 90mmEDF, Stream Glider V2 EDF, Marlin 64mmEDF, UltraStick 35ccm, Carbon Cub Saito4T, EDGE 540 33ccm, Husky SE, Pichler ARROW, MPX Extra 330 SC, EFX Racer, Waco, Hurricane, FunCub, ZOHD Dart XL, Timber Evo, Fokker DR1, Futaba 7C/14SG & Spektrum NX8. Buggy 30.5ccm.

 

Re: OPREZ-NJUŠKALO PREVARANTI

Reply #1
Par puta naletion na takve i uredno im saljem brojeve jednokratne istekle revolut kartice :)