Skip to main content

Topic: pad letjelice (Read 58109 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: pad letjelice

Reply #30
Ma nema potrebe za držanjem za glavu, na kraju krajeva nisu multiji nikakva znanstvena fantastika i relativno su lagani za letit, svatko može brzo naučit (pogotovo u attitude modu kak ga DJI zove, tj. s akcelerometrima, self-levelingom i ne znam koji su još sve termini + naravno simulator), ali ljudi kreću s krivim pretpostavkama i očekuju da će to letit samo.
Svaka čast svima koji "jedu žgance" prije i shvaćaju da to ipak nije dječja igra, na kraju svi to shvate, samo pitanje je na koji način :)
MAK Zapad



Odg: pad letjelice

Reply #33
mislis ajme sr... usa mi virus u helikopter? :D :D :D

Odg: pad letjelice

Reply #34
Quote
Ma dajte, padovi multirotora su ful dosadni. Kad heliji idu dole to pršti na sve strane. A lik na 1'30'' nikako da shvati da se trava reže kosilicom.

Joj, ma dobro je dok se trava kosi, kako bi rekli bitna je namjera a ne sredstvo, u modelarstvu ako se već nešto treba pokosit onda najbolje nek bude trava, a kad se uči letjeti onda je košenje onak čisto usput, a u automodelarstvu je košenje trave pod obavezno, ako se ne kosi tu onda nešto ne štima  8)

Quote
mislis ajme sr... usa mi virus u helikopter?

Pssst, šutite o tome jer ne znamo dali netko od dežurnih hackera koji programiraju viruse čitaju ovaj forum.  ;D


COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

pad letjelice

Reply #35
Bome grdo se krse ti multi..., moj je male mase pa pukne u zemlju ko projektil a kamoli ovi modeli od 5 + kg!
Ja koliko sam vidio - bijeli dim se javio vec na samom polijetanju ( mislim jedan od straznjih ESC) lijepo se vidi na videu kad polijece na 00.59 minuti videa!

Pozzz


....using tapatalk....
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: pad letjelice

Reply #36
2 laser, nitko nije mislio ovdje na tebe.

ja sam mislio na neke ljude koji nisu ni članovi foruma,
ne gledaju na to kao modelarstvo, nego kao stvar koju su kupili da diže kameru i leti samo od sebe,
očekuju da radi poput stalka za kameru koji ih služi već 3 godine, jer eto tako je to na youtubeu sve lako prikazano,
i leti sve 5 dok ne bude nešto kao na filmu s početka teme.....

ti si učio letit kako veliš sa svime upaljenim, i sada postepeno gasiš i otkrivaš čari leta kada si ti glavni,
ne da se sam izravnava,

znat ćeš zaustavit model ako okrenut prema tebi krene npr naglo u lijevo ili na tebe.
netko tko nije to nikad nije ni probao osim u carefee (headfree/simple) modu, neće.

Takav pristup ,da prvo naučiš sa svim pomagalima (gps,atti,inteligent home opcija i td...) pa postepeno gasiš ,to je recept za neuspjeh !
jedini ispravni način:  1. SIMULATOR (sati i sati simulatora)
                                  2.UČENIK-UČITELJ kabel  ( znači spojen si na stanicu od koilege koji sve drži pod kontrolom)
Jedino na taj način češ steči dovoljno iskustva da bi samo možda u 1 ili 2 % slučajeva uspio pravilno odreagirati i spasiti stvar.

Kao što Tomislav kaže,sve je dobro dok sva ta elektronika radi... što kad si prepušten svojim prstima ( samo na žgance)
Svaki modelar ,ali svaki  bi morao (GOVORIM O HELIKOPTERIMA,MULTIROTORIMA znači svim tipovima letjelica koje imaju sposobnost lebdenja) imati sposobnost održavanja letjelice na mjestu (unutar zadanih gabarita) od sebe,prema sebi lijevo i desno i to apsolutno pod kontrolom.
Ima još par stavki koje nisam spomenuo ali postoje .
to sve če biti uvjet kod polaganja modelarske licence koja če se kroz koju godinu i kod nas dogoditi (radi se na tome)
A do onda daj bože da nitko ne najebe jer smo tada svi najebali !
ovom idijotu na videu, se pri poljetanju zdimi nekaj ...za to možda i nije kriv ali je kriv kaj nije odmah sletio ,pao, ugasio stroj (pad s dva metra nebi bio kardinalan) nego je otišao u takvom stanju u zrak i riskirao nečiji život,imovinu...kreten

Odg: pad letjelice

Reply #37

to sve če biti uvjet kod polaganja modelarske licence koja če se kroz koju godinu i kod nas dogoditi (radi se na tome)

Robi, ako imaš nešto više saznanja o licenciranju vjerujem da bi nas to sve zanimalo?

A što se tiče lika gore vidi se na njemu i prije polijetanja da nije siguran u cijelu priču. Govor tijela jednostavno to sugerira. Na tren je i posumnjao da nešto nije u redu, ali ipak nije odustao i dodatno provjerio. Nedopustivo, no to se i kod nas radi i to nažalost često. Pametan čovjek gradi kuću od temelja, a ne od krova. Tako je i kod bilo kojeg modela, a pogotovo kod onih koji traže više pilotske vještine kao i dobrog poznavanja onoga čime se barata. Svkome se može dogoditi, no ako se drži nekih pravila igre, onda je opasnost svedena na minimum, tj. na stradavanje samo stroja.   

lp
Toni

 





Odg: pad letjelice

Reply #40
Gadan pad na nekog u publiku, greška pilota ili gps-a ili kontrolera. svi mi volimo pripisat naše pilotske greške kontrolerima. ali mislim da se ljudi danas previše pouzdaju u gps i ostala pomagala. kk2.0 rulz :D

Odg: pad letjelice

Reply #41
Niti jedan kk2 dosda nije pao kod mene zbog kontrolera.
Neznam točno broj ali preko 50 komada sam ih montirao, niti jedan :)

Odg: pad letjelice

Reply #42
Kada su ekstremni uvijeti za neletenje) jedino se s kk2 usudum poletjeti.

S kk2 pad je gotovo uvijek greška pilota ili konstruktora letjelice.

Odg: pad letjelice

Reply #43
vidim svima je kk2 prirastao srcu, je da sam izgubio živaca poriktavajući pid-ove ali odličan je...

Re: pad letjelice

Reply #44
KK2.0 jednostavno je best buy pločica za početnike.kad sam je montirao na quad trebalo je max.20 min namještanja da poletim.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2