Skip to main content

Topic: Quad LTF (long time flight)  (Read 86572 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #15
jesi testirao možda potrošnju za isti potisak sa stock i keramičkim lagerima?
i di si uzeo lagere ak nije tajna?  to su ovi novi motori s 5mm osovinom pretpostavljam.

prošli su bili 3.17 što je fakat tanko za takav motor.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #16
jesi testirao možda potrošnju za isti potisak sa stock i keramičkim lagerima?
i di si uzeo lagere ak nije tajna?  to su ovi novi motori s 5mm osovinom pretpostavljam.

prošli su bili 3.17 što je fakat tanko za takav motor.

Za sada su mi samo poznati rezultati sa stock ležajima, večeras ide test sa keramikom pa okačim generalne podatke testiranja potrošnje i razliku.
Motore sam kupio još sredinom ljeta i imaju 3.175 mm osovinu i sasvim je dovoljno za ovaj motor ali kod pada je malo drugačije ipak je deblje bolje  :).
Zato sam uzeo i par osovina i ležaja rezerve da je pri ruci.
Ležaje sam prvo htio naručiti kod "Boca bearings" (na svim mojim multijima je njihova keramika, radu savršeno) ali ipak sam se odlučio na malo jeftiniju varijantu keramike pošto nisam htio previše trošit na ovaj projekt. Ovdje sam ih uzeo (dođu brzo);
http://www.ebay.com/itm/Keramik-Kugellager-R2-5-ZZ-C-3-17x7-93x3-57-R2-5ZZ-C-/370930416189?pt=W%C3%A4lz_Kugel_Rollenlager&hash=item565d2cfa3d
Imaš raznih vrsta ležaja kod njih (obari pozornost ako naručuješ jer neki  imaju "flanđu").

Canopy je gotov, sad je na redu central plate:

[attach=1]  [attach=2]  [attach=3]

Obline su mi srcu drage  :), sve na Quadu će biti oblo,



Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #17
Što je canopy?ako je kučište odnosno kupola za elektroniku,znaj da karbon ometa gps npr i druge signale....a ima jeftino kupiti plastičnih kuglica za borove raznih veličina koje imaju dvije odvojive polutke...
Some days you feel like the Wright Brothers.
And some days you're Icarus.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #18
Što je canopy?ako je kučište odnosno kupola za elektroniku,znaj da karbon ometa gps npr i druge signale....a ima jeftino kupiti plastičnih kuglica za borove raznih veličina koje imaju dvije odvojive polutke...
Budemo testirali pa vidjeli, antene su sve vani (od gps-a, receivera i video linka) jedino je controler od naze u nutra i receiver.
Imam ja i vakumirku i folije pa lako napravim po želji ali oću onaj carbon look.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #19
lijepo izgleda  :) vidim, odlučio si se za clean look install, deblji krakovi pa batke unutra, okrugla kapica itd...
žrtvovat ćeš podosta autonomije leta ali dobro, kome treba preko 1h leta u komadu s multijem  :)

jedino što je možda problem to da imaš jedan let po danu,
ne možeš sletjeti i uštekati drugu batku i u zrak opet, ili to planiraš nekak izvest da batke ispadaju van kao iz maglite lampe? (to bi bilo sick  :D )

ja planiram i na lipicama letjeti tu i tamo, pogotovo jer se brzo pune.
za razliku od ovih koje idu oko 12h na punjač nakon leta...

nego, skinuo sam metalni oklop s batki,
i pokazala se ušteda od 210grama na 770grama batke,  ???
što nije malo, skoro 30%.


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #20
lijepo izgleda  :) vidim, odlučio si se za clean look install, deblji krakovi pa batke unutra, okrugla kapica itd...
žrtvovat ćeš podosta autonomije leta ali dobro, kome treba preko 1h leta u komadu s multijem  :)

jedino što je možda problem to da imaš jedan let po danu,
ne možeš sletjeti i uštekati drugu batku i u zrak opet, ili to planiraš nekak izvest da batke ispadaju van kao iz maglite lampe? (to bi bilo sick  :D )

ja planiram i na lipicama letjeti tu i tamo, pogotovo jer se brzo pune.
za razliku od ovih koje idu oko 12h na punjač nakon leta...

nego, skinuo sam metalni oklop s batki,
i pokazala se ušteda od 210grama na 770grama batke,  ???
što nije malo, skoro 30%.

Moram reć da me ovo radosno iznenadilo koliko se ušpara kad se skine metalni oklop od baterije, razmišljao sam i o tome ali ću pričekat da mi dođe drugi set batki.
Pogodio si da baterije idu u frame ali ih se neće lotat jedna za drugu i stavljat balans kabel nega kao što si naveo idu ko u lompadinu, a moći će se koristiti i LiPo koje će se štekat ispod centralne pločice.

[attach=1]  [attach=2]

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #21
Pre jako Dr.Tom i Dr. Toni u akciji
Leti samo leti :-)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #22
probaj nabaviti neku tanku izolaciju da podebljaš ovu na batkama,
pošto prilikom otvaranja sam ustanovio da minus pol ide sa SVIH strana batke, skroz do vrha, čak i gornji rub je ''-'' samo pin u sredini je ''+''.
tu se vidi na jednosj tuđoj slici taj cilindar priej nego je uprešano sve. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6b/Lithium-Ion_Cell_cylindric.JPG

što bi mogao biti problem ako imaš 4 batke u kraku, jer od vibracija u letu bu kad-tad popustila ona tanka zelena izolacija, i nešto bu se shortalo te izazvalo pad a možda i požar.
jer karbon JAKO DOBRO vodi struju kada sam zadnji puta provjerio (a iznutra je i hrapaviji nego izvana di je glossy pa lakše podere stock izolaciju)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #23
probaj nabaviti neku tanku izolaciju da podebljaš ovu na batkama,
pošto prilikom otvaranja sam ustanovio da minus pol ide sa SVIH strana batke, skroz do vrha, čak i gornji rub je ''-'' samo pin u sredini je ''+''.
tu se vidi na jednosj tuđoj slici taj cilindar priej nego je uprešano sve. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/6/6b/Lithium-Ion_Cell_cylindric.JPG

što bi mogao biti problem ako imaš 4 batke u kraku, jer od vibracija u letu bu kad-tad popustila ona tanka zelena izolacija, i nešto bu se shortalo te izazvalo pad a možda i požar.
jer karbon JAKO DOBRO vodi struju kada sam zadnji puta provjerio (a iznutra je i hrapaviji nego izvana di je glossy pa lakše podere stock izolaciju)

Da znaš da huću i to samo malo na početku i na kraju svake baterije usko namotat
izolirke, a i kontra vibracije od baterije u cijevi će ju biti manje jer sada ima nekih
1,65 mm lufta (taman za malo izolirke ili tankog bužira).
Thanks  ;)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #24
U vezi tih keramičkih ležajeva: ja sam stavljao sa Boca Bearings ležajeve u RCTimer BC2826-13 i dobio poprilično dobre rezultate, nekih do 5% skinilo potrošnju, ali tu su se vrtjeli manji propeleri na večoj brzini.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #25
Kada bi dobio 2-3% sa keramičkim ležajima ja bi bio zadovoljan, trebao je večeras biti test ali se odgađa zbog lošeg vremena vani. Provalo se samo malo onako da čujem zvuk  :)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #26
Ma kakvo loše vrijeme, pogle šta ljudi rade:  :)  :)  :)
My new Hexacopter is a Monster :-)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #27
Dečki! Ovaj sport postaje PERVERZIJA, a ja ne želim više da učestvujem u tome  :D
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #28
nakon prvog ciklusa, batka ima puni kapacitet. (3,400 mAh po ćeliji)

14,000 mAh  4S     u 790 grama

mislim da LiPo nemre ni 8,000 mAh ugurati u tu masu  8)


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #29
Test 5010/14 360 kv  sa  keramičkim ležajima, prop 17x5.5
 
ampera       -      potisak u gramima

0,5                     122
1                        232
1,5                     324
2                        408
2,5                     487
3                        555
3,5                     616
4                        670
4,5                     728
5                        777
5,5                     829
6                        865
6,5                     910
7                        948
7,5                     982
8                      1017  
8,5                   1048

9,2                   1105  max.   

Sa običnim ležajima na sat vremena pocica 2280 mAh za 415g. potiska,
a sa keramikom 2208 mAh  :)

kratki video sa stock ležajima za 412g. potiska

5010-14 360kv