Skip to main content

Topic: Quad LTF (long time flight)  (Read 86568 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #31
Kolega ToniK tim mjerenjima i objavljenim podacima napravio si velik i koristan posao.

Tomo i ToniK bravo na unošenju nečega novoga u našu modelarsku zajednicu. Tako svi imamo prilike napredovati.

Povećanje autonomije leta kod multija je očito "the next big thing". 

Ovaj Rus je malo "sumnjiv" jer sve skriva kao zmija noge al opet golicavo zanimljiv.

125 minuta lebdenja.  8)

ttp://www.youtube.com/watch?v=-N3fq-nm0ok

lp
Toni


 

  

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #32
nakon prvog ciklusa, batka ima puni kapacitet. (3,400 mAh po ćeliji)

14,000 mAh  4S     u 790 grama

mislim da LiPo nemre ni 8,000 mAh ugurati u tu masu  8)



Kolika je max struja pražnjenja na tom kapaciteu?

2C ali i de i do 5C na kraće staze ako treba (onda daje i manje mAh van)
dakle 27-50A je sposobna dati

na ovakvom modelu kao što radimo toni.k i ja, potrošnja je i ispod 1C
dakle oko 10-12A pa se dobije puni kapacitet van u korisnom obliku, nema pretvorbe u toplinu.

ovi rusi koje je toni spomenuo ne žele navesti setup,
u jednom drugom filmiću di su preletili 60km s quadom su samo naveli da su batke tajna, dobili na testiranje pa kao ne smiju pričati detalje... možda ih vidimo u shopu za koji mjesec  :)
http://www.flyfreak.net/multirotor/evo-matjaz-napravio-novi-x8-%29/msg130186/#msg130186

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #33
Svaka čast na mjerenjima a još više na objavljivanju istih. Dakle dobio si 3% manju potrošnju sa keramikom - to je točno ono što sam i očekivao s time da pazi mjerenje si radio sa 415g potiska a razlika u ležajevima postaje veča kako raste i aksijalno opterečenje tako da pri večim potiscima tj broju okreteja ušteda bi bila i veča.

Test 5010/14 360 kv  sa  keramičkim ležajima, prop 17x5.5
 
ampera       -      potisak u gramima

0,5                     122
1                        232
1,5                     324
2                        408
2,5                     487
3                        555
3,5                     616
4                        670
4,5                     728
5                        777
5,5                     829
6                        865
6,5                     910
7                        948
7,5                     982
8                      1017  
8,5                   1048

9,2                   1105  max.   

Sa običnim ležajima na sat vremena pocica 2280 mAh za 415g. potiska,
a sa keramikom 2208 mAh  :)

kratki video sa stock ležajima za 412g. potiska

5010-14 360kv
    
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #34
Izrada centralnih pločica i nogara;

[attach=1] [attach=2]
[attach=3] [attach=4]
[attach=5] [attach=6]
[attach=7] [attach=8]

Za centralne pločice (1,5mm debljina) sam stavio 6 slojeva platna (270g/m2)
a za nogare 4 sloja (1mm debljina).
Pločice sam radio između staklenih ploča i pod pritiskom.
Sve je izrezano na "singerici" u čas posla  ;)


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #35
jako ljepo to izgleda hm bit ce to zanimjiva letjelica
svaka čast :)

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #36
Svaka čast na mjerenjima a još više na objavljivanju istih. Dakle dobio si 3% manju potrošnju sa keramikom - to je točno ono što sam i očekivao s time da pazi mjerenje si radio sa 415g potiska a razlika u ležajevima postaje veča kako raste i aksijalno opterečenje tako da pri večim potiscima tj broju okreteja ušteda bi bila i veča.

Test 5010/14 360 kv  sa  keramičkim ležajima, prop 17x5.5
 
ampera       -      potisak u gramima

0,5                     122
1                        232
1,5                     324
2                        408
2,5                     487
3                        555
3,5                     616
4                        670
4,5                     728
5                        777
5,5                     829
6                        865
6,5                     910
7                        948
7,5                     982
8                      1017  
8,5                   1048

9,2                   1105  max.   

Sa običnim ležajima na sat vremena pocica 2280 mAh za 415g. potiska,
a sa keramikom 2208 mAh  :)

kratki video sa stock ležajima za 412g. potiska

5010-14 360kv
    

To sigurno jer keramika se puno bolje vrti od stock ležaja pri axialnom opterećenju
a i nema više onog "hrskanja" u motoru kao sa stock ležajima koji se čuje kad se prisloni motor uhu i lagano zaokrene osovinu (ne kažem da su motori loši sa
stock ležajima, ali kad može bolje zašto ne).
Inače ja sam testirao dosta motora koje imam na ovakav način i želja mi je to staviti
na forum uskoro.
Tablica bi sadržavala sljedeće ; koja baterija je u igri, esc, prop, koliko watta i ampera za određeni potisak.
I to bi bilo bobro kad bi i ostali nadopunjavali koji su mjerili a vjerujem da nas ima dosta (barem nešto, sve je korisno) . 


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #37
Inače ja sam testirao dosta motora koje imam na ovakav način i želja mi je to staviti
na forum uskoro.
Tablica bi sadržavala sljedeće ; koja baterija je u igri, esc, prop, koliko watta i ampera za određeni potisak.
I to bi bilo bobro kad bi i ostali nadopunjavali koji su mjerili a vjerujem da nas ima dosta (barem nešto, sve je korisno) . 
Nešto vrlo slićno i ja sam radio prije 5-6 godina, nekoliko stotina mjerenja, sve upisano u xls tablicu.
Ako želiš vidjeti moje rezultate, javi mi se na PP radi upisa na Google+Disk gdje ćuvam tablicu.

Usput, ovakva mjerenja su ipak vrlo nepouzdana. Ono 'vrlo' prevodim sa 'oko 10% greške'.
Osim baterije, motora i propa (ESC je izgleda najmanje utjecao) tu je bio važan i tlak (a možda i vlažnost i temperatura) zraka, barem mi se tako  učinilo nakon podosta pokušaja.  Ako postigneš poboljšanje od 10%, vjerojatno si na dobrom putu, ako je razlika par postotaka, vjerojatno se radi o rasipanju vrijednosti mjerenja.
Za sigurnu potvrdu treba ti oko 30-tak neovisnih mjerenja (Gaussova distribucija  i  slićno gnojenje) , ugl interesantno do jaja ali oprez sa tumaćenjem rezultata ! :(
Damir

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #38
Inače ja sam testirao dosta motora koje imam na ovakav način i želja mi je to staviti
na forum uskoro.
Tablica bi sadržavala sljedeće ; koja baterija je u igri, esc, prop, koliko watta i ampera za određeni potisak.
I to bi bilo bobro kad bi i ostali nadopunjavali koji su mjerili a vjerujem da nas ima dosta (barem nešto, sve je korisno) . 
Nešto vrlo slićno i ja sam radio prije 5-6 godina, nekoliko stotina mjerenja, sve upisano u xls tablicu.
Ako želiš vidjeti moje rezultate, javi mi se na PP radi upisa na Google+Disk gdje ćuvam tablicu.

Usput, ovakva mjerenja su ipak vrlo nepouzdana. Ono 'vrlo' prevodim sa 'oko 10% greške'.
Osim baterije, motora i propa (ESC je izgleda najmanje utjecao) tu je bio važan i tlak (a možda i vlažnost i temperatura) zraka, barem mi se tako  učinilo nakon podosta pokušaja.  Ako postigneš poboljšanje od 10%, vjerojatno si na dobrom putu, ako je razlika par postotaka, vjerojatno se radi o rasipanju vrijednosti mjerenja.
Za sigurnu potvrdu treba ti oko 30-tak neovisnih mjerenja (Gaussova distribucija  i  slićno gnojenje) , ugl interesantno do jaja ali oprez sa tumaćenjem rezultata ! :(
Damir

Nekoliko stotina mjerenja  :o , pa tu je stvarno trebalo truda i vremena.
Ja jedva skupim malo vremena za modeliranje i tuj-tamo koji let . Vrijednosti nisu uvjek iste tu se slažem a da ne govorimo da se  na više istih motora dobiju i različite vrijednosti .
To bi bio samo kao neki okvirni info koji bi služio kod nabavke setupa, jer ima nas dosta koji se pitamo; dali će ovaj motor biti dosta jak, koliko cica, koji prop uzet, ovaj izgleda ima snage ali je pretežak.....


Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #39
Evo još koja sličica kako napreduje quad;

[attach=1] [attach=2]
[attach=3] [attach=4]
[attach=5] [attach=6]
[attach=7] [attach=8]
[attach=9] [attach=10]
Večeras je na redu mala modifikacija gps-a od naze (onako za malo bolji look a i skine se nekoliko grama jer i ovako sam već  "zericu" van nekih gabarita po težini ali neka barem će izgledat onako kako želim a rekorde u vremenu leta i tako ne namjeravam obarat).

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #40
Mala modifikacija gps-a od naze ;

[attach=1] [attach=2]
[attach=3] [attach=4]
[attach=5] [attach=6]
[attach=7] [attach=8]
[attach=9] [attach=10]
[attach=11] [attach=12]
[attach=13] [attach=14]
Možda je zericu previsok  :) ali lako ja njega cepnem malo kasnije  ;).

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #41
Znaš koji je problem sad sa ovim signalnim žicama što idu kroz sredinu GPS-a? Čini mi se da si s njima prošao preblizu točke gdje antena ima feed u GPS reciver, a budući da sam dosta testirao oko te točke i ugradnje SAW filtera mogu ti iz prve ruke reći da je ta točka osjetljiva ajme, ja sam si dao čak još malo truda pa nakon ugradnje SAW filtera da se oklopi koliko je god moguče od dodatnih smetnji što opčenito elektronike na quadu to i od same elektronike GPS-a.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #42
 :-\ , znači nema druge nego vratiti na staro ili izlaz pustit kako je na originalu a žice ugurat malo odoispod u cijevčicu.

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #43
Probaj napravit kao na slici, jedino neznam dali će bit dost mjesta da onda žice prođu pored oklopa pa onda kroz rupicu, oklop na ovoj strani ti riješava sve smetnje na GPS RX in.
A sad kako ti je trenutno riješeno ne kažem da češ nužno imat smetnje, trebalo bi testirat, ali definitivno nije najsigurnije proći bilo kakvim vodovima pored točke feed-a GPS recivera.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Quad LTF (long time flight)

Reply #44
2 tonik: stvarno lijepo izgleda frame :)
 jesi ga možda vagnuo, da vidimo koliko estetika 'košta' grama, nadam se ne previše.

standardni frejm je oko 100g