Skip to main content

Topic: DJI - PHANTOM 3 (Read 72777 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.




Odg: DJI - OPET NEŠTO NOVO!?

Reply #4
Jos jedan fantom kojeg necu imat haha  :D
I never crash, I simply have a trick where I use impact with the ground to revert my model back into kit form


Odg: DJI - OPET NEŠTO NOVO!?

Reply #6
U pa ovaj phantom otkida sa mogučnostima, praktičnošču, cijenom... Dali npr. Inspire 1 ima nešto što Phantom 3 nema osim rasklopivosti-klamparostivosti i dual remote koji svi inaće koriste  :) ? Vidim čak i kamera ima pristojnih 60Mbps (dok je recimo vision+ imao smješan bitrate spomena ne vrijedan). Ah koja igra brojeva sad kad su prodali miliune Inspire-a odmah gaze dalje, DJI - You can't beat that, stvarno kapa im do poda.  :)
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI - OPET NEŠTO NOVO!?

Reply #7
Sada svi pušu jedni drugima za vratom i to se osjeti na krajnjoj cijeni i onome što se dobije za istu. Uskoro slijede dronovi Canona, Nikona, Goproa - koji se, nota bene,  debelo zaribao pa sada DJI ima svoju kameru. Kad pogledaš sada za manju cijenu samoga lightbridgea dobiješ sve u kompletu  - letjelicu, gimbal, 4K kameru i lightbridgea. Lijepo, lijepo. Vrijeme radi za nas.  

Odg: DJI - OPET NEŠTO NOVO!?

Reply #8
Ali mislim da je DJI svejedno korak-dva-tri ispred jer su neke dječje bolesti izliječili a neke sveli na minium, poprilično mnogo toga su usavršili u ovoj sferi, dok drugima tek predstoji taj trnovit put, nekažem da neće biti pokušaja krađe koda/hardverskih rješenja ali to će vjerovatno odmah biti prepoznato, svima želim uspješan razvojni put i zdravu konkurenciju jer nama koji to volimo i time se bavimo može biti samo od koristi.
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI - OPET NEŠTO NOVO!?

Reply #9
Konkurencija ne spava :)

Vrhunska reklama - podbadanje.

http://www.youtube.com/watch?v=CMhfQayEiXI
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: DJI - OPET NEŠTO NOVO!?

Reply #10
Po mogučnostima na papiru otkida za tu cijenu, ima  sve što treba za ozbiljno snimanje u toj klasi letjelice...
Vjerojatno je i verzija 4 u pripremi,te čekaju EU regulativu radi prilagodbe na nove zahtijeve....
Za sada +5 od mene......

Odg: DJI - OPET NEŠTO NOVO!?

Reply #11
Nešto skočila prodaja Phantoma 2  :) jasno, s razlogom. Mislim da će trebati nova tema nešto tipa: DJI Phantom 3 - najnovija dobitna kombinacija.
Evo jedan inspirativan video koji pokazuje na kojem je to sada levelu za te nofce  :)
https://www.youtube.com/watch?v=7jJn7uvqgc0
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #12
Promijenio sam naslov teme pa ako ga netko nabavi nek podjeli u njoj svoja iskustva. 

lp
Toni

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #13
Moj komentar na sve, super ali zasrali su opet sa kamerom. Kamera je ista kao i na Inspire, a ona se ne moze nositi sa Gopro 4 Black. Kome ne treba stroj za snimanje onda ok, novi fantom ce mu biti i vise nego dovoljan, ekipa koja objavljuje dosadne desetminutne neobradene filmove svog kvarta ce vjerojatno otkidati.
Tako treba maksimalnu kvalitetu slike, to na zalost nece proci. Tko se razumije iole u video produkciju zna o cemu pricam. Phantom 3 ne daje van video u nekom raw formatu, nema postavki kao sto je protune na gopro. Dakle covjek je osuden na procesiranje videa takvo kakvo je, svako naknadno editiranje dalje rusi kvalitetu videa. I ono sto je najbitnije je bitrate. Taj bitrate je super za 1080p ili 2.7K i tu se doslovno mogu napraviti cuda s obzirom o kakvoj se maloj kameri radi. No to nije niti priblizno dovoljan bitrate za 4k, a upravo se on reklamira i forsira i opet neupucena ekipa masovno otkida i pada na to.
Dakle Phantom 3 bi bio super video stroj kada bi postojao 2.7k 30/60 fps mod, nekakav raw video, te odabir sirine kadra. Cine se kao male i nebitne stvari ali onima koji snimaju to su upravo najbitnije.


Da se razumijemo, sve ostalo mi je tip top (ajde skrtice su ipak mogle dati HDMI out na kontroleru)  8)

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #14
I meni se tako čini. Mada mislim sa bi Phantom 3 s h3-4d gimbalom i goPro 4 mogla biti Nova Dobitna Kombinacija (c). Sad će isfurat verziju s kamerom pa će onda izbacit onu s gimbalom.
Multirotor FTW!