Skip to main content

Topic: DJI - PHANTOM 3 (Read 72773 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #15
I meni se tako čini. Mada mislim sa bi Phantom 3 s h3-4d gimbalom i goPro 4 mogla biti Nova Dobitna Kombinacija (c). Sad će isfurat verziju s kamerom pa će onda izbacit onu s gimbalom.

Da i ja ću prićekati ovu kombinaciju ako ne postanem previše nervozan i uzmem 4k verziju. Najviše mi se sviđa uključeni lightbridge u cijenu.Vidim da po nekim testovima ide 3-4 km.
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #16
Verzija phantom 3 koja bi nosila gopro 4 opet ne znaci nista dramaticno bolje od dosadasnjeg stanja jer ionako ostajete bez vecine bitnih funkcija jer kamera nije integrirani dio. Nemate kontrolu nad snimanjem, nad postavkama kamere, vec samo klasicni FPV sustav.
Ono sto se treba dogoditi jest to da integrirana kamera bude barem u rangu goproa, onda su sve funkcije za kvalitetno snimanje dio kontrolera i aplikacije, a videozapis dovoljno dobar i za neku ozbiljniju produkciju.

Trenutno gledam filmice sa novog fantoma (realno to je isti drek ko inspire jer je kamera ista) i ima jako puno pikselizacije u slici. Odlicna stvar je leca koju su stavili i FOV jer nema naknadnog petljanja sa lens korekcijom ali sve ostalo je ipak za klasu ispod goproa i to se vrlo lako vidi. Jest da su sami senzori za akviziciju slike isti ali ISP koji to odraduje kao i softver zahtijevaju puno znanja i ekspertize, a tu su tvrtke koje od toga zive ipak u prednosti jer posjeduju daleko bolji know how.

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #17
Svejedno Lightbridge i senzori za interijer su lijepi korak naprijed u odnosu na dvojku.
Multirotor FTW!




Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #21
Se Lightbridge da vadit van ili je fiksiran unutra u Phantomu?
Multirotor FTW!

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #22
To nije klasicni lightbridge vec, inferiornija varijanta prilagodena fantomu. Logicno, radi mase, integracije i proizvodnje, integrirana je u cjelinu.


Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #24
Na otvorenom vele, kao sto si i vidio, preko 3 milje, samo nema dosta baterije za nazad.


Isto tako u NY na testiranju su rekli debelo ispod 500 metara da je bilo.  Realno na kamera stroju ne znam kome trebaju neke bijese udaljenosti tipa par km.


Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #26
to je odlično , 5 -6 jakih kompanija kreće u proizvodnju dronova .konkurencija čini svoje .nemogu ni zamisliti šta će sve moći kroz jedno 2-3 godine .pa do prije 3 godine smo stavljali dampere i gelove ispod gopro kamere da bi slika bila upotrebljiva a vidi ovo danas .super :)
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: DJI - PHANTOM 3

Reply #27
Upravo tako Laseru i to je ono što uistinu veseli. Baš čitam na CNN-u kako se vrijednost DJI-a danas procijenjuje na 10 milijardi američkih dolara. Imaju 3K zaposlenika. Brzo su izrasli. To je, kako sada ističu, dio 4. industrijske revolucije.   

Jedino zbog preglednosti tema i lakšeg snalaženja i pretraživanja kolega Zub otvori novu temu za Solo. Ako ga netko kod nas nabavi onda može u njoj iznijeti svoja iskustva ili jednostavno prenijeti aktualnosti vezane uz tu letjelicu. Dapače!
 

lp
Toni