Skip to main content

Topic: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti... (Read 41050 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti...

Reply #210
Pojavio se problem koji nisam očekivao:

[attach=1]

Kontroler na antivibracijskom postolju, a žice i konektori od ESCova i prijemnika previsoki, gornja ploča bi bila na tijesno.

Hitno bi mi trebali troredni kutni pin headeri, naručeni sa Banggood-a, ali kad će stići, to je pitanje: http://www.banggood.com/2_54mm-3x40P-Male-Pins-Three-Row-Right-Angle-Pin-Header-p-972983.html?p=EH10221611330201505Q

[attach=2]

Ako netko ima, treba mi jedna grupa od 8 trorednih pinova, jedna grupa od 6, jedna od 5 i jednagrupa dvorednih (iako se mogu i ovi truredni preraditi, odsjeći višak).

LP,
milan
---

Odg: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti...

Reply #211
Ma ne treba ti to, vidis koliko visoko ispadne na kraju plus kabeli. Uzmi onu deblju spuzvastu gumu od izolacije za cijevi i zaljepis je sa obostrano ljepivon trakom i to je to. Sve stane izmedu ploca. Probaj i vidit ces da nema vibracija.

Lp. Sveto


Odg: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti...

Reply #212
Skini header dole i zalemi zice direktno covjece, pa nece te valjda ovakva glupost zaustaviti ???

Odg: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti...

Reply #213
ma kolega piče direktno sa lemljenjem


LP
Leti samo leti :-)

Odg: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti...

Reply #214
Po meni ti ovaj antivibracijski sklop neće baš raditi tj. uklanjati vibracije na tako maloj masi kontrolera pa je u jednu ruku i bespotreban, za to ti postoje spužvice specijalno dizajnirane za žiroskope i ostale senzore, dakle kontrolere, pronašao sam da ova jako dobro radi svoj posao:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__36299__Gyro_Flight_Controller_Mounting_Pad_10pcs_bag_EU_Warehouse_.html?strSearch=gyro%20mount

S time da uzmemo u obzir da je dosta tanka i da ako trebamo jači efekat absorbiranja vibracija onda se može staviti u duplo, i svejedno će biti dosta tanje nego ovo sa gumicama, tako da mislim da bi ti onda sve stalo "pod haubu"
COME IN PEACE & GO IN ONE PIECE
Jeti DS16 Carbon Line & Electric Helis

Odg: Moj Hexadron neće još dugo poletjeti...

Reply #215
+1 za gyro spuzvice, koristim ih onak dosta dugo vec

samo pazi da ti kablici na FC-u nebudu jako stegnuti, jer je spuzvica dosta mekana pa da ti ne kablici ne potegnu FC na jednu stranu

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - opet 'a je to' sistem :D

Reply #216
A evo i maiden prvog 'pravog' quadcoptera.

http://www.youtube.com/watch?v=4syzetjAxlw

Na žalost, video je tek krenuo sa upload-om, trebat će nekih 5-6 sati (tek tamo negdje oko 21:00 uvečer, 11.08.2015.).

Svi komentari dobrodošli. Može i šala na moj račun, ne ljutim se.  ;D

LP,
milan
---




Evo sorry sto ovako sad uljećem ali tek sad skuzio ovaj video. Haha svaka cast, oraspolozio me video skroz, svidja mi se sve spontano. Svaka cast. Gps je zakon :)

Odg: Moj prvi (velkačkiji) quadcopter - opet 'a je to' sistem :D

Reply #217
A evo i maiden prvog 'pravog' quadcoptera.

Na žalost, video je tek krenuo sa upload-om, trebat će nekih 5-6 sati (tek tamo negdje oko 21:00 uvečer, 11.08.2015.).

Svi komentari dobrodošli. Može i šala na moj račun, ne ljutim se.  ;D

LP,
milan
---
Evo sorry sto ovako sad uljećem ali tek sad skuzio ovaj video. Haha svaka cast, oraspolozio me video skroz, svidja mi se sve spontano. Svaka cast. Gps je zakon :)

Eh, da. Pa mora biti GPS. (GPS je kratica za uređaj koji pokazuje Gdje Padaju Stvari).  ;D

LP,
milan
---