Skip to main content

Topic: DeX Black Widow Quad (Read 43495 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #15
Znači ovako:

2205C 1400Kv Brushless motor - 28g x 4kom = 112g
TURNIGY Plush 10amp 9gram Speed Controller - 9g x 4kom = 36g
ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P  - 180g
Propeler 4 x ?
Receiver ?
Frame ?

Još nešto???
Za sada smo već na 328g.

ne zaboravi MOZAK,  ;)
kontroler s kablovima do rx-a, nekih 30-ak gr

te 16(ili min8) šarafa koji drže motoriće.. cca 5gr pa na više...

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #16
uh da... zaboravio sam najvažnije... :) Evo dopunjen popis:

2205C 1400Kv Brushless motor - 28g x 4kom = 112g
TURNIGY Plush 10amp 9gram Speed Controller - 9g x 4kom = 36g
ZIPPY Flightmax 2200mAh 3S1P  - 180g
Propeler 4 x ?
Receiver ?
Frame ?
Kontroler cca. 30g

Znači sada imamo cca 358g. Nisam siguran da se može sve sklopiti ispod 400g. Koliko je težak tvoj frame Dex?
Zna li netko koliko su teški propeleri?
Baš me zanima do koje ćemo ukupno brojke doći.

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #17
ma pusti brojke, letit će i da ima kilu a i 1200gr, provjereno :)

možda planira stavit 1.0 Ah batku umjesto 2.2  :)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #18
ma naravno da će letit, to nisam ni sumjao, samo bih volio znati kako složiti komplet u 400g. :)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #19
evo, sve je ugrađeno....

danas je prije mraka isprobano malo u zraku.....

1 motor ima 24g + 3 zlatne banana sa bužirom točno 26g po motoru....
turnigy plush 10A oguljeni, goli, kabli svi porezani do nule i banane skoro direkt na regler, 5g komad
turnigy 3S 1050mAh 40C, imam ih 6 i sve su od 98 do 99,5g
kontroler i reciver su nekih 35g skupa....
kabli su minimalistički, kratki tak da sam ih jedva poštekal  :)
frame ima 155g, možda je izgubil koji gram nakon montiranja motora i rupa za hlađenje reglera, nisam ga vagal posle.....
elise 4 komada mislim da su 5-6g komad tu negde.....

uglavnom vlatko je u pravu, negde sam zaj...  matematiku prije  :( :(
minimalna RTF masa mi je 460g, no dodal sam još koji gram zbog estetike ugradnje, oko 10g vruče plastike i nešto malo na spužvi.....

tak da 5:1 nije postignuto, nekak ispada oko 4:1

danas nisam dugo letel, ispraznil sam 2 baterije, jedna mi traje točno 7 minuta i 40 sekundi....
model je jako živahan sa postavkama starog modela, možda budem čak malo smanjil RC Rate...... ali tek nakon još malo letenja, da vidim dal budem se prilagodil možda na postavke.....

uglavnom potiska ima dovoljno, osjeti se snaga, čak pomalo živcira jer lebdenje je ispod trečine gasa a brzi let je na pola gasa.... tak da moram i to malo usvojiti...

let sa 2200mAh 3S 40C nisam još probal, ali bi s tom baterijom osim kaj bi bil 100g teži... mogel ostati oko ili prek 15 minut u zraku... no to trebam još isprobati....

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #20
Dex, super...daj koju fotku složenog quada. Jel to sa multiwii?
Pitanje: kako se motori pričvršćuju na frame? Mislim, da li se šarafi urezuju u fiberglas, ili se sa donje (unutrašnje) strane nalaze matice?

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #21
još jednom , svaka čast .......i tih 460g je perverzno malo..
dx9-xd8-gobac630

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #22
tnx, budem okačil fotku, danas malo kasnije ili sutra tokom dana....

motore sam montiral direktno sa mini šrafima koji se dobe sa HXT900 servačima, oni mini sa velikim glavama
izbuše se rupe u trup i vijak se direkt našrafa, drži jako dobro jer je debljina stjenke na mjestu gdje dolazi motor oko 5mm

masa trupa može ići dosta dolje, ali opet nisam htel pretjerivati sa prelaganim trupom, jer mora biti i jako čvrst...
budem probal full karbonski uskoro, pa da vidim razliku.....

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #23
evo slika

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #24
Strava  :o
čekamo filmić

vidim plastične vezice su zategnute, nemaju gumice tu izdržljivost koju ti tražiš  :D  ;D


btw, i na prošlom i na ovom vidim da lijepiš poklopac selotejpom...
si razmislio o npr 2 kom elastičnih štapićia ili trakica metala, fiksiranima za poklopac, a slobodni krajevi strše par mm na stranu
kao što se npr luster kupola drži....

prstima ih stisneš da uđu kroz otvor u frameu i onda s rašire. i napnu poklopac na frame.
masa 3-4 grama ak nađeš neku plastiku, a pouzdano i praktičnije od selotejpa  :)


evo i skica:

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #25


jep, plastične zip trake su obavezne, sve ostalo ne valja, čak i žica nakon nekog vremena pukne, sa ovim vezicama jedino kaj puca je elisa  ;)

da, poklopac ljepim selotejpom ili izolir-trakom, znam za ovu foru sa štapićima, na prijašnjim modelima sam stavljal karbonske letvice, ali kod quada nisam siguran da bi izdržalo lupinge i valjke, a ako poklopac klizne/otpadne u zraku, imal bum priličan problem, tak da ostajem pri ljepljenju za sad  :)

danas sam ispraznil 3 baterije pokušavajući postići feeling kak je bilo na starom, bilo je 6 promjena PID vrijednosti tokom isprobavanja i jako sam blizu željenog....
zbog manje poluge brzina reakcije se drastično povečala, pa moram D vrijednost dignut na 15 da bi se ponašal ko stari koji je imal D vrijednost na 10

nakon isprobavanja različitih varijanti D sam stavil ipak na 13 da je malo živahniji, pa budem odradil par sati leta sa tim postavkama da se probam prilagoditi na bržu reakciju


budem probal na karbonskoj verziji trupa skinuti oko 40-50g, a da ne izgubim na čvrstoći, kaj bi se u zraku jako poznalo


jedinu manu koju sad vidim kod prejakog setupa je relativno malo okretaja motora za lebdenje, pa kod okretanja oko osi na mjestu 2 motora idu praktično na ler gas, pa se osim propadanja modela dosta gubi na stabilnosti, taj problem je mnogo manje vidljiv kod teže baterije u modelu jer treba više gasa za let
uglavnom ništ komplicirano za kompenzirat u letu, ali zahtjeva razliku u reakciji ovisno koju bateriju imam u modelu, na kaj bum se trebal priviknuti opet.....

nadam se uskoro da bum počel kršit model kak spada, pa nabacim neki promo video  :)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #26
totalno predivno izrađeno, oni koji se kuže u umjetnost puno više od mene uvijek govore da je manje više.
a upravo to je ovdje postignuto , dizajn je pre dobar jer je sve naizgled jako jednostavno , kažem naizgled jer iza ovog proizvoda sigurno stoji puno rada.. čestitke
dx9-xd8-gobac630

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #27
tnx, malo prije sam završil full karbonca, bez ikakve boje po sebi osim malog natpisa......

sad je u pečnici, sutra ga vadim, užasno me zanima masa, moram spat čim prije da noć brže prođe  :)

Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #28
110g ima karbonac

ušparano 45g  :) :) :)



Odg: DeX Black Widow Quad

Reply #29
daj fotku!