Skip to main content

Topic: X666 + KK2 moj prvi quad (Read 108555 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #30
mozes vratiti kako je bilo samo prije flashanja napravi backup orginal firmwera sa atmela


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #32
vidim da ima neka kemija s timingom, zanimljivo....  :)

treba probat

http://www.multiwii.com/forum/viewtopic.php?f=13&t=516&start=300#p10714

Code: [Select]
#define    TIMING_ADV          0|1|2|3

er9x sam bez nekih problema recompajlirao ( isto atmel), moze se mjenjati template postavke, slikica ( kasnije su to dodali u er9x),
tekst...

Ne mislim da bi bio problem i ovo rekompajlirati, no nemam bas nekog iskustva s quad ESC pa ne znam sta u stvari zelim postici.

fw cu staviti u plan, cudi me da HK vec ne nudi ESC samo za quad, meni bi najvise odgovaralo da je to samo opcija,
ovako samo skinem s quada i mogu koristiti na avionu.

No quad za sada dura, i stvarno je interesantno letjeti.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #33
Jos malo flight videa, sada mi je jasnije zasto je vidljivost problem na quadu - u daljini isto izgleda,
pokusavam se naviknuti da vise nije toliko bitno ici nosom naprijed.

http://www.youtube.com/watch?v=91l0JzyWug0

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #34

Jesi li mozda letio na istim ESC sa i bez simon fw?

Ostavis li zicice nako flashanja ( za novije verzije) i kako ga zastitis nakon toga?

Nisam jos letio, cekam neke djelove ali sa simon fw dobijem puno bolji odziv i jednolicnu brzinu okretaja...

Naime kod mene je bio problem da motori nisu startali svi u isto vrijeme i pri nizim brzinama su oscilirali okretaji (vjerovatno i visi al to ne primjetim). Sada rade svi ko svicarski sat :)

Kod mene se lemi na nogice od Atmel pa mi je malo frka ostavljat zicice zalemljene...
-------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/isvedic

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #35
Na KK2 ima opcija na koliko da motori krenu pa stavis najnizu na kojoj se svi pocnu okretati ( ostavio sam default 10).
Ne mogu reci da nesto oscilira i da odaziv nije neki, probao sam dodati gas i ode ko zvrk u visinu,
sigurno ovisi o vrsti motora.

Trenutno sam i sve umirio i na stanici 70D/R i 30EXPO low rate i 80DR 20EX high rate.
Vidim da mogucnosti quada su puno vece nego moje.

Postaj slike i video kad budes mogao.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #36
Trazim ideje za povecati vidljivost,
nekako da je narandjasta nogica ili nesto slicno, ovisi jako iz kojeg kuta gledam,
kao zagi kad je bocno ravno pa se samo winglet vidi, jos ako okrenem da ne vidim koje boje su sipke mogu samo pomicati palicu da vidim kuda ide.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #37
Quote
Trazim ideje za povecati vidljivost,

najbolje ti je staviti FPV gore  :)

tako možeš sa stock stanicom ići do 500m daleko bez beda,
a možda i 1km.

kontrola je nezamisliva,
možeš lebdjeti pola m iznad tla i na koji metar od neke osobe,
toliko daleko od sebe da se model može vidjet praktički samo dalekozorom!
a kamoli da bi imao dojam prostora i di se model nalazi u njemu da letiš na oko.
FPV multicopter

ionako bu ti brzo dosadilo letuckanje oko sebe,
staviš kameru i fpv gore pa nek počne zabava. kao da ponovno učiš letjeti. No jednom kada probaš, teško je odustati  8)
samo te vuče dalje i dalje, pa uletava 433MHz, pa kemijanej s antenama...nikad kraja  ;D

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #38
Quote
Trazim ideje za povecati vidljivost,

najbolje ti je staviti FPV gore  :)

samo te vuče dalje i dalje, pa uletava 433MHz, pa kemijanej s antenama...nikad kraja  ;D

 :) :)

Tako nekako i mislim, samo nikako da se odlucim za FPV zbog onog drugog djela.
relativno lako uci, no onda nema kraja.

Vec sam par puta skoro narucio Fatshark, i onaj predator set za pocetnike mi se svidja,
za avione pre mali domet ali za quad stima.

I ako pozelim dalje, onda trebam, novi modul za turnigy ( ili jacu stanicu), odasiljac jaci, prijemnik jaci za video,... ( Toga se najvise bojim).

Mozda ako dolar malo padne.

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #39
Sada me zabavlja dodati naglo gas quado i on poleti ko zvrk gore, pa onda stavim novu bateriju pa hoover dok ne svira, pa malo lijevo desno naprijed nazad brze pa nagnem da zakoci pa nazad, zabavljam se,
tezina upravljanja je malo teze od micro fixed pitch helica, puno lakse od pravog helica ( to jos ne znam).

Autolevel  je genijalan, pazim samo na gas on mozda malo drifta ali ima visinu i mogu okrenuti i krenuti nazad.



Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #42
Potrosene baterije u pokusaju finog namjestanja P i I parametara.


Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #43
ajd kad ga namjestis postaj postavke P i I parametara... bas me zanima.
-------------------------------------------------
http://www.youtube.com/user/isvedic

Odg: X666 + KK2 moj prvi quad

Reply #44
P mi je oko 80-90 dobro od 70-95
I je ok od 40 do max 80

sada letim na P 90 i I 80 + height dampen 2 sve ostalo default

evo video s P 85 i I 75 ( vidi se na video da tipkam, na kraju sve stima)

http://www.youtube.com/watch?v=5_Twc9XolFg

mod s ping pong lopticama