Skip to main content

Topic: FPV quad made in Croatia (Read 67500 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

FPV quad made in Croatia

Evo nako malo razmišljanja pa skiciranja pa crtanja pa rezanja pa lemljenja ispalo je ovo:
 
Radi se o modelu ukupne dužine 32cm i težine do 1 kg bez baterije.
 
Htio bi napomenuti da je rađen tako da izbjegne sve probleme koje dosadašnji modeli za fpv imaju.
 
A ti znaći sve ima predviđeno svoje mjesto da se uredno i precizno sastavi.
 
Druga stvar ako bolje pogledate slike primjetiti će te da se quada sastoji od 2 dijela tako reći podvozja i šasije koji su odvojeni jedno od drugoga sa gumenim selenima tako da se vibracije ubiju ne samo na kameri nego i na kompletnoj opremi od elektonike, videolinka, kamere pa čak i baterije.
 
Tako da kada se stavi go pro nema više plivanja slike i stavljanja spužvica i ostalih gluposti koje i ovako ne rade dobro izgeldaju katastrofa i ono najgore nerijetko i dalje pliva slika.
 
Evo smatram da je ovo najbolji produkt na tržištu za fpv jer je sve predviđeno i balans je savršen puno bolji nego na discovery-ju kojeg sam imo prilike sastavit i leti.
 
Biti če u prodaji vijerovatno za nešto nižu cijenu od discovery frame i naravno za samo 180 kn za ploće ako neko želi sam sastavljati.
 
Evo da puno ne duljim ovo je jedan od 3 načina kako ovaj frame može biti sastavljen:
 
1. kamera elektronika i baterije  su odozgor (sve stoji na 4 gumena selena)
 
2. kamera i ostatako od ispod (znači sve visi na 4 gumena selena)
 
3.kamera i elektonika je izmedu  (znači krakovi su između u tom slučaju baterija je ili sa gornje ili sa doljnje strane isto virjedi i za elektronik)
 
Evo slike 1 načina meni osobno najbolji:
 















































 













 
Uskoro sljedi još slika leta i snimak naravno sa njeg isto tako.
Ali pošto nema go pro ne mogu to odraditi danas ali bar let.
Video link i kamerica za fpv su provizorno stavljene zbog slikanja i mogu se pomicati na do 3 odnosno 4 pozicije na multirotoru ima za to predviđene rupe već.

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #1
Do jaja.

Super mi je kak se ti igraš s tim  :P

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #2
....... eeeej nemoj se ljutiti ali vjerujem da cu ja jednog naruciti kad sakupim $$$$.....

nego samo ako moze nekoliko pitanja - koji bi bio prepuruceni setup za kk2 + fpv i gopro, upravo kako je iznad na slikama, a da ima nekih 15+ min autonomije sa kompletom

kolika je cijena samo modela, i komplet sa elektronikom


pozzzz, kristijan
LP,  Chris
... gravity always wins ....

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #3
impresivno , jazavac , probaj nabaviti gopro baš me zanima onboard snimka.ovaj dio sa mirnom slikom je najbitniji .
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #4
Jazavac...ti nisi normalan  :D
Pančohar F8X - Pančohar X8 MINI - Pančo Phantom 3 Pro

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #5
Sviđa mi se ovo :)
MAK Zapad

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #6
Svaka čast,jako dobro!! :o
Robert

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #7


ova slika me impresionira , jazavac je stvarno znalac . ako si uspio sa ovakvim načinom rješiti vibracije na gopro kameri skidam kapu . dečki iz tbs discoverya se još danas muće sa rješenjima od 80$

http://vibrationmounts.com/Store.asp?Page=Products8.htm
'Tko vrijedi leti, tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi''

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #8
jedno off topic pitanjce....
ta kamerica u nosu....koja je?
slazem i neki fpv,pa ... svaka informacija je skoro zlata vrijedna.
Striker, listen, and you listen close: flying a plane is no different than riding a bicycle, just a lot harder to put baseball cards in the spokes.

Re: FPV quada made in Croatia

Reply #9
Zanimljivo

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak


Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #11
....... eeeej nemoj se ljutiti ali vjerujem da cu ja jednog naruciti kad sakupim $$$$.....

nego samo ako moze nekoliko pitanja - koji bi bio prepuruceni setup za kk2 + fpv i gopro, upravo kako je iznad na slikama, a da ima nekih 15+ min autonomije sa kompletom

kolika je cijena samo modela, i komplet sa elektronikom


pozzzz, kristijan

Teško je tu biti pametan svako ima svoje neke  varijante.
 
Ako ideš na 3s onda 1000kv motori 30A regleri 5000 3s baterije ovisno o težini od 10 do 15 min sa 10" propelerima.
 
Cijenu još nisam formirao jer moram popisati dijelove ali bit će uskoro a kod mene cijena nije tajna osobno mrzim oglase gdjie nema cijene trebalo bi ih sve pobrisati. :)

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #12


ova slika me impresionira , jazavac je stvarno znalac . ako si uspio sa ovakvim načinom rješiti vibracije na gopro kameri skidam kapu . dečki iz tbs discoverya se još danas muće sa rješenjima od 80$

http://vibrationmounts.com/Store.asp?Page=Products8.htm

Lako što sam ja sa time skinuo vibracije na samoj kameri nego i na kompletnom dijelu gdje je bez vibracija sve od elektronike, osim reglera.
On board video sljedi kada se dočepam gopro.
Oni koji su uživo vidjeli moje platforme znaju da na njima nema vibracije gotovo ništa ovdje je slična stvar jer je sličan koncept.
Ono što je poanta je to da se ne moraju radi kemije nego da stvar radi odma. :)

Odg: FPV quada made in Croatia

Reply #13
Evo slika danas sa letenja
 
Sa baterijom 3s 5000 leti ravno 14 min to je bez gopro
 
Kada napravim paralelni spoj probati čemo i sa 2p 3s 5000 za usporedbu i isto sa 4s da vidimo najbolji omjer.
 
Što se tiče leta oduševljen sam kojom lakočom i stabilnošču leti čak i ovako bez kamere ne vuče nazad previše u biti skoro ništa.
 
Balans je savršen mislim da ću to morati isto poslikati kada je sve gore stavljeno. :)
 
A sa druge strane danas sam sa njim na ful otklonima napravio i jedan luping tako da i to može.
 
Evo par slika sada kada ima propelere i u letu naravno:
 















 
Sljedi još... :)
 

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #14
Perfekcionizam, svaka čast!