Skip to main content

Topic: FPV quad made in Croatia (Read 67180 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #15
Lijepo, lijepo
Sva cast Majk ovo je predobro
Bilo bi dobro da napises koliko ti je vremena bilo pottrebno od ideje do finalnog proizvoda
Samo naprijed
Lp
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #16
Zahebo si PIRKERA!  :D
Ima da ti dođe i ko Kinez mazne nacrt da napravi noviju verziju!
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(


Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #18
Lijepo, lijepo
Sva cast Majk ovo je predobro
Bilo bi dobro da napises koliko ti je vremena bilo pottrebno od ideje do finalnog proizvoda
Samo naprijed
Lp

Ideja je potekla kada sam kopirao discovery frame.
Pa si razmišljam zašto bi radio samo quada nek bude odma i za fpv.
A što se tiče vremenski malo mi je trebalo s obzirom koliko mi treba kada radim platforme i neke ozmiljnije stvara ovo je više za igru i letuckanje.
Kao sve u životu lagano je ako znaš ako ne onda to traje 100 godina i ktome još ne valja.

Da vidiš moj prvi quad koji sam napravio prije 2 godine ili tu negdje bio sam jako ponosan na njega a sada se sam sebi smijem svaki put kada vidim sliku toga quada.
Razmišljam kako da bolje riješim nogice pošto me  ove koštaju nešto preko 10 $ a to je dosta skupo s obzirom da ih mogu sam napraviti i k tome da bi bile i čvršće i lakše. :)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #19
Prva liga,
jako mi se svidja,
pogotovo odvojenost vibracija motori kamera elektronika.

Koliki je razmak, tj koliko maximalno veliki propovi mogu ici gore,
mogu li duzi krakovi?

Moze li imati dolje prorez za cicak za dodatnu bateriju ispod frejma.

Odlican.

 :) :) :) :)


Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #20
mozda nebi bilo lose da (ako mozes naravno) povecas otvor di ide gopro tako da se moze stavit u zastitnom kucistu

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #21
Pa mošeš staviti iznad ako hočeš sa kušištem.
Kučište je teško dosta kao i sama kamera.
Nadam se da ću se uskoro dočepati gopro da posnimim malo.
 

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #22
Dal se griju zadnji motori jer vidim da je baterija dosta pozadi. I nije baš u balansu jer na diskovery to ide jer je ubalansirano. Inače dobro izgleda.
Lanzar
______________________________________
Sky is no limit.
www.kopterworx.com
www.facebook.com/kopterworx

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #23
jazavac, najs!!!!

da bi reč rekel, stvarno lijepo!!!


made in Croatia, sviđa mi se... budem te kopiral u tome za koji dan  ;)


Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #25
Dal se griju zadnji motori jer vidim da je baterija dosta pozadi. I nije baš u balansu jer na diskovery to ide jer je ubalansirano. Inače dobro izgleda.

Imao sam discovery pa sam pomakao težište tako da ovaj moj jako ljepo leti i bez fpv opreme i gopro.
Imam video bez ičega gore moram samo uploudati pa češ vidjeti stoji u zraku možda malo vuće ali stvarno minimalno ni blizu discovery-ju.

Sada me nema par dana pa neču moći testirati sa go pro ali u ponedeljak ću se ja se nadam dočepati jedne pa ćemo snimiti nešto.
 
Biti ći video dali je u balansu staviti ću ga na neku šipku pa ću snimiti di mu je težište točno ali može se pomjeriti malo.

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #26
evo danas se malo letilo i fpv čak ne dalaeko jer sam letio sa aurorom ali eto da probam i to.
Sada mi je ostalo još samo da gorpo stavim snimim i uploudam ovdije.
 
One negoce od helikoptera su bile teške 116 grma pa sam ih odlučio prepraviti pa sam stvio nove koje su teške ssamo 38 grma a još fora izgedaju.
 
Danas letio ssa komplet fpv opremom i stanje  je sljedeće:
 
sa 1 baterijom 3s 5000 leti 13 do 14 min
 
Sa 4s isti kapacitete 15 i pol min
 
Sa 2p 4s 5000 21 min
 
Još moram probati sa 2p 3s 5000 jer danas mi je stanica prazna bila pa nisam mogo.
 
Evo kako sam riješio nogice i kako sada izgleda:
 









































 
 
 
 
 

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #27
stavi to na svjetski forum....
proizvod je spreman za izvoz kolko vidim  :)

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #28
vidiš da nije još skroz.. :)
 
 evo mala preinaka nogica 42 grama su teške sve u kompletu opet bolje nego 116 g
 
Dobra stvar je šta se mogu pomicati od početka do kraja kraka bez ikakvih modifikacija.
 
Sada sam ih postavio u široko i pojačao tako da noga ide sa obje strane nije skoro ništa teže a duplo čvršće.
 
Ovako postavljene nogice su idealne za fpv jer ovako može sletiti svak budala doslovno. :)
 
evo slike OPET! ;D 
 









 
 
 

Odg: FPV quad made in Croatia

Reply #29
Kolika bi bila orjentirna cijena kompleta kada ga ti sastaviš ( rama, motori, kontroler, elise, BEC.)
Ako se prodaješ u kitu sa svime time također koja je cijena.
Znači RTF.

Prijemnik, video predajnik, kamera i ostalo za FPV već imam.
X-UFO mi počeo svirati. Otišao jedan ležaj motora HACKER koji košta 50Eu :'(
A drugi ima neki otpor u sebi ali ne svira. Tako da pomalo moram misliti na zamjenu manje letilice FPV za gušt.

Hexa je za mirnije letenje FPV.

 
Kršite svoje koptere da biste ih bolje upoznali ! :-)
A sada i avione! :-(