Skip to main content

Topic: Rookie pilot reporting :) (Read 3288 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Rookie pilot reporting :)

Pozdrav Ekipa

Kao što sam naslov teme kaže, početnik sam u RC letenju.

Nedavno sam kupio trener trokanalnu WLT "Cessnu 182", koju sam vrlo brzo savladao i letim sa njom svaki dan. Vrlo zabavna, lagana i laka za letiti.

https://www.amazon.com/WLtoys-Cessna-Micro-RC-Airplane/dp/B00VEQGDBO


I prije nego sam je kupio, oči su mi bile na nekom vecem avionu, ali sam kupio upravu ovaj model, kako zbog niske cijene, tako i zbog učenja.

Budući da ne znam gotovo ništa o ovom hobiju, potrebno mi je par savjeta.

U planu je nabavka većeg aviona, i to isključivo "Warbird".

Uslovi su da nije prevelik, znaci da mi moze stati u auto i da mi ne treba velika uzletno-sletna staza.

Recimo ovaj P-51

https://www.banggood.com/Eleven-Hobby-P-51D-Mustang-Old-Crow-1100mm-43-Wingspan-PNP-p-1055824.html

Budući da mi je Cessna došla RTF, nisam morao razmišljati o kontrolu, baterijama i ostalom što obično ne dodje uz veći avion kao što je ovaj Mustang.

Ono što me interesuje je šta mi sve treba da avion bude RTF, i koja je to cijena koštanja na ovu cijenu aviona. Takođe, da li mi treba vježba na simulatoru, ili je dovoljno ovo iskustvo koje imam na Cessni ( mada ista nema aileron-e), naročito kada se rado u slijetanju. ( zaista ne bi da oštetim stajni trap )

Na koncu, da li je vec neko naručivao sa BG i kakva su iskustva, odnosno da li je neko naručivao sa neke druge stranice.

Lijep pozdrav


Odg: Rookie pilot reporting :)

Reply #1
Živio Crni , nemam običaj djeliti savjete ,pa ovo uzmi kao preporuku.Na tvom profilu nema imena grada gdje boraviš ,pa to otežava komunikaciju.Drugim riječima javi gdje živiš ,pa će se naći neki klub u blizini ,od čijih ćeš članova pokupiti sve, za tebe ,vrijedne informacije.Držim da forum nije najbolje riješenje za stručno-savjetovnu  raspravu kada su početnici u pitanju.Puno pozdrava iz Splita  ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Rookie pilot reporting :)

Reply #2
Kratko i jasno Barba, slazem se...  ;)

Odg: Rookie pilot reporting :)

Reply #3
Živio Crni , nemam običaj djeliti savjete ,pa ovo uzmi kao preporuku.Na tvom profilu nema imena grada gdje boraviš ,pa to otežava komunikaciju.Drugim riječima javi gdje živiš ,pa će se naći neki klub u blizini ,od čijih ćeš članova pokupiti sve, za tebe ,vrijedne informacije.Držim da forum nije najbolje riješenje za stručno-savjetovnu  raspravu kada su početnici u pitanju.Puno pozdrava iz Splita  ;)


Hvala na odgovoru.


Ali ja sam iz Tuzle, a koliko vidim, ovo je vecinski HR forum ::)

Odg: Rookie pilot reporting :)

Reply #4
Žao mi je što nisi bliže ...evo danas Karlo(Trešnjevka) poziva sve zainteresirane da pristupe klubu.Kao što si vidio imaju RC stručnjake , fantastičnu pistu etc ..ali meni je daleko a i tebi.Nema veze ,idemo dalje ostani na forumu nešto će se ''iskemijat''.Svako dobro Mr. Black.Pozdrav iz Dalmacije i Splita na +37  :)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

 

  Quick Reply

Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic.

Note: this post will not display until it's been approved by a moderator.