Skip to main content

Topic: Akrobatske figure sa zagijem ? (Read 12537 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Akrobatske figure sa zagijem ?

zanima me koliko je zagi okretljiv model  i   koje sve figure moze izvoditi u zraku ?


Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #2
Zagi leti sve osim noža, ispravite te me ako griješim... a moguće da je i to neko od zagi letača izveo 8)

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #3
Ne znam kako bi to izveo bez kormila :) Fizika je zeznuta, uvijek radi po istim pravilima :D
Mogu se sve "figure" u kojima ne treba kormilo, a takvih nema baš mnogo :)


Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #5
Zagi leti sve osim noža, ispravite te me ako griješim... a moguće da je i to neko od zagi letača izveo 8)

Ako imas velike winglete ( kao ja) moze neko vrijeme na noz samo moras prvo lagano gore pa okret na bok i drzati dok ide.

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #6
Zagi ukoliko ima izradjen malo deblji provil krila i ima malo snazniji motor, moze biti vrlo precizna letjelica i nakon naglih manevara na malim brzinama. Meni je cak zgodniji za letenje u i oko dvorista naspram nekih modela aviona. 

Za akrobacije mozda doraditi kormilo?

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #7
Zagi leti sve osim noža, ispravite te me ako griješim... a moguće da je i to neko od zagi letača izveo 8)

Ako imas velike winglete ( kao ja) moze neko vrijeme na noz samo moras prvo lagano gore pa okret na bok i drzati dok ide.
Da ali treba uzeti u obzir da kod aviona ne drzi samo rudder da ide na noz,vec mu povrsina trupa stvara otpor zraka i daje uzgon,a te povrsine trupa kod zagija nema jer je on samo krilo  :)
FrSky Horus X10
Extreme Flight Extra 300 88",2x SebArt Angel S50e,SebArt Katana S30e,NPM Yak 54,Piper PA 38,Cessna 747,Protech Alpha 180,Align T-Rex 450 V2

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #8
Pa morali bi se wingleti povecat, tu nema sumnje :)
Ili staviti u centar koji stabilizator da malo pomogne sa "držanjem"...

Ja cu probat (kad mi dodju dijelovi) slozit na winglete male airbrakeove...desni winglet koci (rudder desno), i obrnuto

oba - bremza :) necu moc na noz bas nekaj previse ali cu bar imati kormilo. tesko mi je vozit bez njega

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #9
a zasto ne napravis neki akro model od izoflora za 2 sata i mozes radite puviše akrobacija nego sa zagijem
strong, light and cheap - choose two

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #10
Ako mene pitaš, radit ću i 3D model, ali trenutno se želim malo ganjat :D

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #11
Zagi leti sve osim noža, ispravite te me ako griješim... a moguće da je i to neko od zagi letača izveo 8)

Ako imas velike winglete ( kao ja) moze neko vrijeme na noz samo moras prvo lagano gore pa okret na bok i drzati dok ide.
Da ali treba uzeti u obzir da kod aviona ne drzi samo rudder da ide na noz,vec mu povrsina trupa stvara otpor zraka i daje uzgon,a te povrsine trupa kod zagija nema jer je on samo krilo  :)

Moji wingleti imaju povrsine vise nego neki modeli krila, 10 cm visine i ne znam napamet duzine ali ima,
na manjem nesto manje ali dovoljno da nije zanemariva povrsina i da drzi lagani model neko vrijeme, pogotovo pri vecim brzinama.


Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #12
za usporedbu manj i veci

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #13
pa dobro sam nagađao, ima pilota koji bi barem djelomičan nož izveli, sjetio sam se da je  i hover barem ne u pravom smislu izvediv ili....? :) ali inače koje to figure još nisu izvedive sa zagijem? kao što je i Giga rekao, za mene uopće nije upitno da li ću zagija ponjeti na livadu ili ne, mogu imat još tri modela u prtljažniku ali zagi je osovna oprema. Samo kad se sjetim koliko je popodneva spasio, kad sam nešta razbio(zagi mi je bio utjeha) ili model nije htio iz bilo kakvih razloga u zrak pa je zagi opet spasio situaciju. O zagiju smo već puno pisali, ne treba ponavljati da je zagi allrounder i modelarov najbolji prijatelj :D

Dakle Dzenan ako odlučuješ o tome da li nabaviti zagija nemaš kaj razmišljati osnovne figure  možeš s njim izvesti za napredne stvari uzmi akrobatu ovisi u tome koliko si već u ovom hobiju i koliko si vješt u letenju... :)

Odg: Akrobatske figure sa zagijem ?

Reply #14
Apsolutno se slazem.
Jedini problemcic je sto se po meni cijela prica oko 3D letenja i akrobacija temelji na pravilnoj upotrebi kormila, cak i za najobicniji pravilni loop.

Totalni sam pocetnik ali mislim da je ipak sve u kormilu :)

Naravno, slazem si Zagija. Haha. :)